Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Székelyek! Nagyon haragszotok...

Székelyek! Nagyon haragszotok ránk?

Figyelt kérdés

Sajnos azt vettem észre, hogy egyre több székely haragszik ránk, Anyaországiakra. Biztos vagyok benne, hogy nem alaptalanul.. Nagyon elkeseredtem, mikor ezt olvastam egy kérdés alatt:

"Én Nagyváradon élek, és mindig tiszteltük a Magyarországi magyarokat, sőt ha kellet segítettünk, de sajnos mikor én először voltam Magyarországban, rá kellet döbbenjek, hogy valamilyen oknál fogva, nem szeretnek minket, és akkor megfogadtam, hogy csak akkor megyek újra ha pénzköltésre támad kedvem.

Áldjon meg a mi Istenünk."

Teljes mértékben megértem a hozzászólót, nagyon szégyenlem magam, mert igaza van.

A mai anyaországi magyaroknak nincs baja Veletek, csak tudatlanok. Nem tudják, Ti hogy éltek, és sajnos sokan még azt sem, hogy kik vagytok..

Egyszer sikerült eljutnom Erdélybe. És én, aki magamat jó magyarnak tartottam, iszonyatosan elszégyelltem magam, és olyan szomorúság töltött el, amilyen még talán sose. Amikor láttam, hogy a székely néni őszinte szeretettel ad nekünk enni és inni, nekünk, idegeneknek abból, amit sok évig kuporgatott össze. Amikor mosolyogva üdvözölnek gyönyörű magyar nyelven, és nem azt mondják, hogy "viszlát". És mikor egy magyar verset szavalnak könnybe lábadt szemmel, hogy az én könnyem is kicsordul..

Sajnos egyre több olyan kérdést látok itt is, mint "Miért románozzátok a székelyeket?", "a székelyek magyarok?", és egyáltalán: "kik azok, a székelyek?".

Ugye nem haragudtok nagyon ránk..?

16/f



2012. szept. 14. 21:58
 1/7 A kérdező kommentje:

Most meg ezt találtam: "Még mennyi ideig lesz téma a trianon?

Miért van az, hogy az ausztriai magyarok nem hőzöngenek?

Szakadjatok már le Magyarországról! Már rég nem tartoztok ide! Minket magyarokat meg rohadtul nem érdekeltek már."

Kérlek Titeket, hogy ne higgyetek az ilyeneknek..

2012. szept. 14. 22:16
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Éppen most hallottam Jeszenszky Géza nagykövettől az alábbi viccet:

- Mikor lesz egy székelyből román ?

- Amikor Magyarországra költözik !!


A kérdésedre válaszolva: nem haragszunk, az édesanyánkra nem is haragudhatunk. Akkor sem, ha állandóan belénk rúg...

2012. szept. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 brigi041092 válasza:
71%

Nekem nagyváradiak a szüleim. A nagyváradiak nem feltétlenül székelyek minden ott kezdődik. Erdélyben sem minden magyar székely. A mai Erdély áll Erdélyből és Partium-ból. Olvass utána. Am igen a többség haragszik, mert elárultuk őket ama bizonyos népszavazás alkalmával, + suttyó buta parasztok románozzák őket stb. Mikor nagyapám mondta nekem könnyes szemmel, h nem kellettünk nektek... Hihetetlen sz*r érzés volt. Mai napig az, ha eszembe jut, pedig aztán mi nem tehetünk róla (én akk nem szavazhattam), de a szüleim elmentek becsülettel.


Ami nagyon ciki, h a mai gyerekek sőt a szintén felnőttek nincsenek tisztában azzal, h mi folyik határon túl. Csak, h megint saját példát hozzak fel. Anyámnak és egy székely hölgynek mondta egyik ismerős, h :"ti milyen jól beszéltek magyarul." Nem 10éves kérdezte hanem 30 fölötti olvasott személy. Szóval az oktatásban is hiba van itthon vagy én nem tudom, de a pofámról sül le a bőr amikor ilyet hallok... Én is megkaptam, h román vagyok, majdnem neki is mentem az illetőnek, mikor ezt mondta. Egy szó mind száz tanítani kéne a gyerekeket mesélni, h tudják, h testvérein élnek határon túl akik nem románok, édes anyanyelvük a magyar, kultúrájuk is és az őseik is azok.

2012. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Partiumból (Bihar megye-Nagyvárad, Szatmár megye-Szatmárnémeti), Bánságból (Arad megye-Arad, Temes megye-Temesvár) és Erdélyből áll az a hely, amit mindenki Erdélynek hisz. Erdélyi emberek valójában a Nyugati és Keleti Kárpatok közt élnek. Székelyföld Maros, Hargita, Kovászna megyén terül el.


Én félig székely félig erdélyi magyar, de teszek nagyban a bunkó, műveletlen magyarországiakra, van elég bajotok nektek is, mint hallom a fél ország hal éhen. Itt se rózsás a helyzett, mégse sírjuk tele az internetet, hogy nincs mit együnk. Nyamvadt népek élnek a Kárpátmedencében.

2012. szept. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem szeretek általánosítani..
2012. szept. 26. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem sem kéne általánosítani. Nem nagy kunszt amúgy elcsalni egy népszavazást a vezető politikai réteg azt is meg tudja oldani ha épp az az érdeke.

Bár azért tényleg kinézem sokakból hogy ennyire bunkók lennének "határon túlikkal"

De csonka Magyarország is egy elszakított résznek nevezhető. Nem feltétlenül anyaország csak az ötödik (vagy sokadik) darabja az egésznek.

Pont most írtam valahol hogy teljesen egyet értek avval hogy ma magyarnak maradni a csonka Mo-n a legnehezebb mert itt a legnagyobb az agymosás de aki egy kicsit is magyar annak fáj trianon. Szóval nem kellene általánosítani, hanem olyan emberek társaságát keresd akiben van magyarság és ne azokat a bunkókat akik szítják a viszályt olyan kijelentésekkel hogy a székely az román.

Aki ilyen hülyeséget mond abban tényleg nincs magyarság vagy nem is magyar csak épp magyarul beszél, vagy olyan nagy mértékben agymosott. De ennek 2 kategóriája van: aki rosszindulatból mond ilyeneket és viszályt szít azt le se kell sz*rni mert vagy tényleg nem magyar vagy annyira agymosott hogy nem menthető a közeljövőben szal érdemes úgy beszélni velük mint egy fogyatékossal. A másik kategória szintén agymosott, de ő nem rosszindulatú, egyszerűen csak tudatlan mert áldozata a magyarellenes médiának vagy történelemnek és tényleg csak azért nem tudja mert sehol nem tanítják neki, ugye iskolában sem lehet sokat a magyarságról tanulni. Ennek a kategóriának viszont érdemes türelmesen elmagyarázni hogy mi a helyzet hisz ő nem rosszindulatú csak tudatlan.

Bár a rosszindulatúság is fakadhat tudatlanságból de az akkor is más kategória.

na jó mára abbahagyom a filozofálást.

2012. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Jó volt olvasni azt az idézetet, ezek szerint szerencsére vannak még olyan erdélyi fiatalok akik normálisak.

Az idősebb korosztály nagyon tiszteletre méltó, de sajnos a mai székely fiatalok állandóan szidják maguk között is a nem székely magyarokat mert egész Mo-t Budapesttel azonosítják. Állandóan azt hangoztatják hogy ők mennyivel jobbak. Nem akarnának visszacsatlakozni akkor sem ha tehetnék, ennek ellenére sírnak éjjel-nappal hogy ha lerománozzák őket, ők mégis sokkal durvább sértéseket vágnak a magyarok fejéhez csak mert mindenkit pestiekkel azonosítanak és csak mert lenézik a többit mert nem székely.

Ez sokkal korábban kezdődött mint a népszavazás. Románia gazdaságilag jobb helyzetben van és azt mondják hogy emiatt is jobb nekik ott. Magyarul kiveszett belőlük a gerinc és a becsületes magyart is szidják csak mert nem székely.

2012. nov. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!