Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A székelyek nyilván magyarok,...

A székelyek nyilván magyarok, de mégis "különböznek". Ők azt mondják, hogy székely magyarok. Mitől lesz valaki székely? Ők is ugyan olyan magyarok mint mi? Miben különböznek tőlünk?

Figyelt kérdés
Kultúrájuk részben eltérő, meg rengeteg népszokásuk, hagyományuk van. Nemrég jöttem haza Székelyföldről, és ez a kérdés megfogalmazódott bennem.
2011. aug. 27. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem egészen értelek, ez az összes magyar népcsoportra igaz, jászokra, kunokra, palócokra, stb, miért pont a székelyeken vagy megakadva? Akárhova utazol, mindenhol más a kultúra.
2011. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, úgy éreztem nekik meg van a saját világjuk, és nem nagyon kérnek belőlünk, mármint az itteni magyarokból.
2011. aug. 27. 11:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden népcsoportnak megvan a maga világa, és nem kér a másikból. Nézd meg a jászokat, teljesen függetlenek voltak évszázadokon keresztül gazdaságilag, de még törvényhozás szempontjából is (nem fogadták el a törvényeket, ellenben saját bírát választottak).
2011. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 WorfHadnagy ***** válasza:
100%
A székelyek hagyományőrzők, vallásosak, kicsit más az életfelfogásuk. Ami viszont itt folyik, az katasztrófa. A politikusok -párttól, nézettől függetlenül- hazudnak, csalnak, a fiatalokat folyamatosan butítja a média, nagy az öngyilkossági arány, sok a drogos... (Pogány létemre tisztelem a székelyeket, mert ők -noha a legelején még csak telepesek voltak- még át tudják érezni a magyarság szellemét).
2011. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen sajnos a mai jelenünkre nem lehetünk büszkék..
2011. aug. 27. 11:57
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Ott meg kovetik a hagyomanyt, a regi szokasokat, de az itteni magyarok mar elhagytak azt!
2011. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Azért is különböznek és különböztetik meg magukat, mert eredetüket tekintve nem magyarok voltak. Mint ahogy a jászok, kunok, palócok sem. Csak betagolódtak a magyarságba, elmagyarosodtak. Olyan, mint mikor azt mondják, hogy magyar cigány, magyar zsidó.
2011. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
63%

en szekely vagyok de eztnem tapasztaltam hogy nem kerunk beloletek abbban viszont igzatok van h mi meg tobbnyire vallalosak vagyunk van nalunk bermalas elsoaldozas a fiatalok rendszeresen templomba jarnak stb.

meg van szekely tajszolas is:)

2011. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Siculitas válasza:
93%

A székely-magyar és az anyaországi magyarok közötti különbségekről itt olvashattok:


KIK AZOK A SZÉKELYEK? MILYEN NYELVEN BESZÉLNEK?

[link]


KIK A TÁPOSOK?

[link]


*TÁPOS:A székelyföldi magyarok használják előszeretettel a tápos kifejezést az anyaország állampolgáraira, akik az erdélyi emberhez képest olyanok, mint a tápon nevelkedett baromfi azzal szemben, amelyik valódi gabonán nőtt fel.

2012. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Herceg98 válasza:
6%
A székelyek nem magyarok hanem románok csak a mi nyelvünket beszélik de szinte minden második székely tud románul
2017. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!