Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Debrecenről mi a véleményetek?

Debrecenről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Békéscsabai vagyok és jövőre szeretnék Debrecenbe menni egyetemre! Milyen hely? Én magam nagyon szeretem a művészetet, fontos, hogy a hely ahol élek magas kultúrális szinvonalon legyen. Zeneileg az alter együtteseket szeretem és magam is az a kicsit "hippis" stílusu emberke vagyok. A technót ki nem állhatom, szóval a disco-ból nem kérek!


Hol lenne nem való hely Debrecenben? Merre vannak underground szórakozóhelyek vagy élőzenés pubok mondjuk?


Aztán általában milyen az emberek? Gondolom mivel egy nagyváros, nyitottabbak mint Csabán, olyan nagyvilági pestiesek kicsit. Hogyan lehet könnyen ismerkedni?


Milyen nevezetességei vannak a városnak, amiket érdemes megnézni?


És végül általában mi a véleményetek a helyről?



2012. szept. 15. 17:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*Hol lenne nekem való hely Debrecenben?
2012. szept. 15. 17:57
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Ki foglak ábrándítani, de Debrecen olyan, mint egy nagy falu. Hiába egyetemváros, nem olyan pörgős, mint Szeged vagy Pécs.


Persze az egyetemi rendezvények ott is jók, ott van pl. a Lovarda nevű hely, ahol elég sok koncert szokott lenni, ami szerintem tetszene neked, de kb. ennyi. Igazán jó szórakozóhelyek nincsenek.

2012. szept. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

"olyan nagyvilági pestiesek kicsit"... áhhh, rég nevettem ilyen jót! XDXD NE GYERE DEBRECENBE! Unalmas, sivár, koszos, büdös város, a világra egy tanyasi szintjén zárkózott, kőbunkó emberekkel, akik marhára el vannak szálva a "civis" városukkal! Ha van a pesti embernél bunkóbb és pökhendibb az a debreceni!


Underground helyek? Roncs és ennyi! Az se egy pörgős hely csak jópofa. Disco az van sok, mert iszonyat egyoldalúak a fiatalok is, nem nagyon látsz igazi értelmiségi, szakadt farmeros, inges "bölcsész" emberkéket, nincs is igényük az underground kultúrára és általában a kultúrára. Kocsma van és disco, nagyerdő meg főtér, aztán örülj Debrecennek!


Ajánlom figyelmedbe Szegedet és Budapestet. Ezeket a helyeket nevezném NAGYVÁROSNAK, ahol igazi szines és pezsgő élet folyik.

2012. szept. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Igazuk van az előttem szólóknak, a szórakozóhelyek tényleg szörnyűek és a város sem túl pörgős, de én pl. fiatal vagyok, főleg rockot meg ilyesmiket hallgatok, és mostanában elég sok kisebb zenekar jár kocsmákba fellépni (pl. Conca, Üvegtigris, Bárka), és véleményem szerint tök jó hangulat szokott ott lenni :)) Mondjuk nekem is elég nehéz volt megtalálni a saját társaságom akik hasonló érdeklődésűek mint én, mert a velem egykorúak többsége "páwa"...
2012. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Csatlakozom! Én most készülök elmenekülni Debrecenből! Jóformán semmi nincs itt. Ha több az igényed a bugyuta tucc-tucc zenénél, meg annál az aberált társaságnál akik rendszerint ilyen helyekre járnak, igazán fölakaszthatod magad unalmadban vagy elmehetsz kocsmázni.

Látnivalók? Pontosan mint egy faluban; a főtéren a templom! Nevetséges egy 210 ezer fős "város"!

Underfround fiatalok? Ugyan már... üresfejü, technós majmok, szilikonagyu nyávogó ribik meg zselésagyú "keményfiuk".

Én is azt mondom; irány Budapest! Az egyetlen olyan hely az országban, ahol egy magasabb ízlésvilágot képviselő világfi megtalálhatja magát és a közösségét!

2012. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Debrecen egy igazi kultúra nélküli nyomortanya. Nekem a Debrecenben élő "nagy menőkről" mindig az jut eszembe, hogy egy szarkupac tetején trónolnak. Semmire való, sivár, dögunalmas, város. Ami végülis még nem lenne probléma, DE:

Az emberek túlnyomó többsége hihetetlenül zárkózott, és életunt. Ami engem fel tud idegeleni, mert én nagyon ember központú vagyok, és ha látom, hogy körülöttem mindenki lógatja az orrát meg bambul kifele akkor elmegy az élettől is a kedvem. Ja és munka lehetőségek sincsenek. KALAP FOS AZ EGÉSZ DEBRECEN, PUSZI KÓSÁNAK

2012. szept. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Még annyit tennék hozzá, hogy, emlékszem amikor elősször jártam Debrecenben, még kissebb gyerekként a szüleimmel, kirándulás alkalmából!


Egy óriási kellemetlen meglepetés volt számunkra, egy helyben sem csalódtunk annyit mint Debrecenben! Tudniillik mi is úgy voltunk vele, hogy egy több mint 200 ezres nagyváros és biztos érdekes és szines hely lesz, sok régi szép épülettel és programmal. A jó fenét! Végig mész a Piac utcán, esetleg bemész egy-két környező utcába és azt veszed észre, miután mentél vagy pár száz métert, hogy hopp, vége az óvárosnak! Aztán valami nagyon ocsmány asztfalt és beton áradat zúdul rád. És kész türdőromboló az egész hely, rengeteg porral, szeméttel és általában valamiért tényleg büdös a város. Nincs semennyi levegő! De még parkok sincsennek nagyon, irrdatlan sivár hely.

Programok terén is halál unalmas. Van a Nagytemplom, ahol fel mehetsz a toronyba, van a Déry múzeum, nagyritkán a Kölcsey-ben is van normális program és megnézheted az egyetemet kb. ennyi! A strandról szót sem említenék! Van a régi strand, egy hányadék, szoci épület, amit szerintem utoljára 30 éve renováltak, meg vagy az Aquaticum, ami jó lenne de szerintem túl kicsi.

Az emberek meg mint a droidok! Besavanyodott és megkeseredett képüek, olyan sivárok mint a városuk. Szerintem eggyik a másikra hatással van.

2012. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

Nnnna jó, akkor most, hogy mindenki sz-rrászapulta Debrecent, akkor én azt mondanám, hogy SZERETEM!!!

Aki menekülni akar (és még helyesen sem tud írni "kissebb, eggyik"), az megteheti.

Attól függetlenül, hogy tényleg sok a diszkós kan meg p-csa, még vannak normális arcok. A levegő tényleg túl száraz, az nagyon kellemetlen, főleg a folytonos széllel, ezt aláírom. De aki valahol élni akar, ha valahol szórakozni akar, az megtalálja a módját. Kreatívnak kell lenni. A házibulik úgyis SOKKAL jobbak a barátokkal, mint a szórakozóhelyek. Másrészt meg sokkal intelligensebben is ki lehet(ne... gondolom) fejezni az embernek a nemtetszését. De hát akkor nem lenne olyan hatásos, ugye? :)

Szóval aki nem szereti Debrecent, az nem ért velem egyet, aki unintelligens módon csak fröcsögni tud, az sem, de engem ez sem befolyásol, attól még, hogy nem egy "partyváros", igenis lehet szórakozni. Aki nem tud, az magára vessen, benne van a hiba :)

2012. szept. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
Sz@rok a szórakozásra ha egy kibeb@szott normális munkahelyet nem találni ebben az ótvar városban.
2012. szept. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Úgy gondolom, hogy intelligensen fejeztük ki magunkat. Az se nagy dicsőség, ha valaki századrangú helyesírási hibákon lovagolva próbálja a másik állítását cáfolni, mintha ő maga nyelvtanzseni lenne, aki soha nem ejt hibákat. Nem tudom Debrecenen kívül hány helyen jártál életed során, hogy mihez viszonyítassz vagy mik az igényeid, de abszolút meg lehet azt érteni ha valaki herótot kap ettől a helytől.


Nem mindenkinek a takonnyá vedelés és a házibuli a szórakozás maximuma! Arra elég egy tanya is és joggal vár az ember el egy nagyvárostól színvonalasabb szórakozási lehetőségeket. Mondjál már nekem egy normális "kultúrtelepet" vagy egyébb olyan helyet Debrecenben, ahol értelmiségi fiatalok vagy legalábbis underground kultúrát képviselők nagyobb számban vannak? Mondjál már nekem egy nyílt, elvontabb klubbot vagy valami más alternatív helyet! Jaa... hát ez a baj! Disco az van már lassan minden pár ezer fős faluban is, ezen azért túl kéne lépni! Sajnos attól, hogy egy egyetemváros Debrecen, nincs magasabb színvonalú értelmiségi élet.


Utolsónak! Lehet neked már csak a meló szempontjából fontos egy hely, de vannak fiatalok is, akik szeretnének még élni és nekik igenis fontos milyen kikapcsolódási lehetőségek vannak egy városban, ami akár ismeretségkötés szempontjából a jövőjüket is befolyásolhatja.

2012. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!