Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan tettek szert a moszlimo...

Honnan tettek szert a moszlimok a Kába kőre?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sehonnan,az 1 régen becsapódott meteorit a sivatag közepén.
2012. szept. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt én is tudtam,de hogy találták meg,és fűződik-e hozzá valami legenda?
2012. szept. 16. 00:17
 3/5 mustafa33 ***** válasza:
100%

A Kaaba kövét már az Iszlám előtt tisztelték az arab törzsek. A szentélyt Ábrahám és fia Iszmael építették, azon a helyen ahol isten háza állt amit Ádám épített. Isten megparancsolta Ábrahámnak, hogy az emberek járjanak ide. Ezért a zarándokok így szólnak mikor ide érnek: "Szolgálatodra Uram!"

"Bizony, az első Ház (Szentély) amely arra volt szánva (az Isten imádatára) az embereknek, az a Bakkai (Mekkai) volt, áldott és vezeti (helyesen) a teremtményeket." (Korán 3:96)

"És (emlékezz), mikor tettük (ezt a) Házat (Kaabát) menedékké az embereknek és biztonságos helyé."(Korán 2:125)

2012. szept. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok:

a sivatag közepén ott van 1 kő.nem nehéz észrevenni.

nem ismerek legendákat,de a dolog nagyon egyszerű:a régi korok emberei a megmagyarázhatatlan,természetfeletti dolgokat tisztelték,mivel az volt akkor a leglogikusabb h valami isteni eredetű dologhoz van köze annak a bizonyos jelenségnek.

2012. szept. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvették a pogányoktól, majd kitakarították a környéket, és mivel Mekka lázadozni kezdett, hogy nem lesz több zarándoklat, a követ megtartották.
2012. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!