Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bevállalnátok valami illegális...

Bevállalnátok valami illegális "fizetéskiegészítést" ha könnyen jönne sok pénz és még diákok lennétek?

Figyelt kérdés

Nem drogra gondolok. Egy ismerősöm mesélt nekem arról, hogy egy ismerőse áruházakban kicseréli az áruk vonalkódját és úgy hoz magának ki olcsóbb dolgokat. Mióta felvették az egyetemre kereskedik is ezekkel, ebből él az egyetemen, ebből eszik, fizeti a kollégiumot, stb. Ugyanis a szociális támogatás és az ösztöndíj semmire sem elég, itt magyarországon csak jelképes összegek, diákhitelt nem mer felvenni.


Megvetendő ez a srác? Vagy inkább irígylésre méltó, hogy meri csinálni és még nem bukott le, és a tanulásban is kiváló?


2012. szept. 16. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem az a válaszvonal, hogy mi legális, hanem az, hogy az én normámnak megfelel-e.

Ez a fenti példa nem felel meg, nem csinálnám meg, mert az eladónak okozok vele kárt, ki is rúghatják.

Az, hogy én szar helyzetben vagyok, nem jogosít fel arra, hogy másnak, aki ráadásul vétlen abban, hogy én ilyen helyzetben vagyok, ártsak.

Persze nem ítélhetem meg, mert az ő cipőjében járok, és nem érzem, amit ő. De hogy hasonló cipőben járunk mindannyian, az azért leszögezhető.

2012. szept. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jav....Persze nem ítélhetem meg, mert NEM az ő cipőjében járok
2012. szept. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt elismerem, hogy ötletes. Viszont a hiányt az ott dolgozók béréből vonják le, ezért én nem csinálnám (eleve nem keresnek túl jól). Előbb-utóbb ráadásul el is fogják kapni. Mehetne inkább diákmunkára, egyetemi városokban szokott lenni.
2012. szept. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

"Megvetendő ez a srác? Vagy inkább irígylésre méltó, hogy meri csinálni és még nem bukott le, és a tanulásban is kiváló?"


Attól függ, hogy a te értékrendedbe belefér-e a lopás. Az enyémbe nem. A drog kereskedés ennél sokkal tisztességesebb üzlet, mert ott nem veszel el senkitől semmit, csak eladod azoknak, akik igénylik. Nyilván az is illegális, de erkölcsileg kevésbé elítélendő, mint ellopni valamit másoktól. Venne inkább fel diákhitelt.

2012. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3:

Teljesen mindegy, hogy a dolgozó béréből vonják le, vagy a tulajnak kár, nem az a lényeg, hogy akitől lopsz, az milyen anyagi helyzetben van, mindkettő pontosan ugyanolyan lopás.

2012. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!