Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincs más lehetőség?

Miért nincs más lehetőség?

Figyelt kérdés

Miért van az,hogy az egész országban zömében telefonos állásokat hirdetnek és ezen kívül alig van más munkalehetőség, vagy egyáltalán nincs is más lehetőség. A többi cég miért nem hirdet más munkakörben, vagy más pozíció betöltésére és vajon mivel töltik ezek a cégek a napjaikat és honnan van pénzük fizetni a dolgozóikat egyáltalán, miből élnek és miért zárkóznak el más munkavállalók elöl, másoktól esélyt és lehetőséget megvonva ezzel?


Kinek áll vajon érdekében,hogy az egész országban lévő összes munkavállalót, telefonos állások betöltésére buzdítson, mikor a hideg vízre valót nem lehet vele megkeresni?


Miért kell mindenkinek, minden szart eladni, vagy rásózni az emberekre ebben az országban, úgy mintha ez egy törvénybe lenne foglalva?



Tehát összességében mi a véleményetek minderről?



2012. szept. 17. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Mert az egész ország tele van szélhámosokkal és mindenki másokból, vagy másokon keresztül szeretne meggazdagodni, főként a kereskedelemből. A többi cég pedig mereszti a valagát az ismerős, csókosokkal teli, sokszor rokonokból és közeli barátokból összetevődött munkahelyeken, akik majd hülyék lennének vadidegeneket alkalmazni a zsíros állásukhoz. Ezek az emberek röhögnek a markukba és egész nap csak a saját malmukra hajtják a vizet, röhögcsélnek, pizzáznak, vicces videókat nézegetnek munkaidőben, némi kis munkával egybekötve és szarnak nagy ívben a világra. Tévét nem néznek, rádiót nem hallgatnak és nem fogják elolvasni a kérdéseidet sem. Ezek az emberek abszolút zárt körökben mozognak, külföldre profitálnak és az ég világon nem foglalkoznak senkinek sem a bánatával, nyomorával.
2012. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szomorú egy hazai körkép az egy biztos :-(
2012. szept. 17. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Én külföldön élek, itt elméletileg korrektek az emberek, de itt is szinte csak ilyen pocsék telefonos melók vannak. Mert ezt senki nem akarja csinálni, egyértelmű, hogy azért mert felhívnak telefonon még nem fogom megrendelni azt az újságot ami nem is érdekel. Nekem több ismerősöm is mondta, hogy elmenti a számokat, ne vedd fel néven, hogy többet ne is vegye fel a telefont ha hívják. Szóval egyértelmű, hogy a többség inkább takarít, minthogy elmenjen egy ilyen helyre melózni. Ez szerintem nem országfüggő ezek a melók mindenhol ugyanolyan pocsékok.. Sajnos normális melót nagyon nehéz kapni külföldön is..
2012. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 varáció van:


1. szegény vagy (Xar munka, xar fizetéssel, xar állásban)


2. te vagy a király a facebookon, vagy az iwiwen (Van állásod, vannak haverjaid, ismerőseid, a rezsidet ki fogod tudni fizetni, mert számíthatsz valakire, ha éppen kakikban vagy, tehát elvagy)


3. nagyon gazdag vagy (jó munka, jó környezet, jó fizetéssel, szarsz mindenkire, mert élsz mint marci hevesen)


más lehetőséged nincs, de 1 talán igen, ha példul lottózol és szerencsésnek tartod magad úgy általában, mert a lové is oda vándorol, ahol van is, máshol nem érzi jól magát :-))

2012. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
:D
2012. szept. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A többi cég miért nem hirdet más munkakörben?

Akik nem hirdetnek, azoknak valószínűleg megvan a kellő számú munkavállaló. A minimálisnál többet nem igazán szeretnek foglalkoztatni a cégek, elvégre nem szociális intézmények. A másik lehetőség az, hogy egy adott munkakör nem vág a cég profiljába, akkor nyilván nem hirdet olyan állást.


"vajon mivel töltik ezek a cégek a napjaikat?"

Egy részük kemény munkával, más részük nem annyira keménnyel, harmadik részük pedig csak "fedőcég".


"honnan van pénzük fizetni a dolgozóikat egyáltalán, miből élnek"

A megtermelt jövedelmükből.


"miért zárkóznak el más munkavállalók elöl, másoktól esélyt és lehetőséget megvonva ezzel?"

Ha nincs szükségük több emberre, minek vegyenek fel még? Ha valaki rosszul dolgozik azt kirúgják, és lehet menni a helyére. Ha viszont nem dolgozik rosszul, senki nem fogja kirúgni csak azért, hogy más jöhessen a helyébe.



És még valami: idén alkalmam volt belepillantani egy cég kiválasztási folyamatába. Bár még fiatal vagyok, de mélységesen lehangoltak az ott tapasztaltak. Megpróbálom röviden összefoglalni:

1. Nagyon sok olyan jelentkező volt, aki a minimális tudásbeli követelményeknek sem felelt meg. Javítottam teszteket, és időnként nem tudtam, hogy sírjak-e, vagy nevessek. Nagyon sokan 1-2 mondatos kérdéseket, feladatokat nem voltak képesek értelmezni, helyesen megoldani. Pedig amire, rákérdeztünk, az az álláshirdetés része volt...

2. Ha valaki átjutott a teszten, képes volt saját magát elkaszálni az interjún, pl. összekavarta magát, kiderült, hogy hazudott az önéletrajzában; nem értett semmihez.

3. Az emberek nem nagyon tudják "beárazni" magukat. Pályakezdőként, júniusban államvizsgázva nem kérek 250 ezer Ft fizetést, plusz autót, plusz egyéb juttatást, hiszen lényegében nem értek semmihez.

4. Nagyon sok embert felvettünk még így is. Volt olyan aki 1(!) hét után otthagyott minket - kiderült, hogy egy másik állásra várt, mi pedig a "köztes" voltunk. A baj csak az, hogy ezzel rengeteg plusz munkát okozott nekünk...


A másik pedig az, hogy nagyon sokan úgy gondolják (tisztelet a kivételnek), hogy nekik van egy szakmájuk/diplomájuk, és minden munkaadónak kötelessége lenne kapkodni utánuk. Pedig ha valaki igazán jó állást szeretne, annak valamilyen területre specializálódnia kell (mármint ha nem csak pénzt akar, hanem rendesen megdolgozna érte). Ugyanis ha egy cég kap 20 önéletrajzot, amiből 19-ben kb. ugyanaz van, meg kap egy huszadikat, amiből látszik, hogy az embernek van valamilyen specialitása (akárcsak hasonló is az általa elvárthoz), akkor a huszadikat fogja választani.


Tudom, hogy nagyon sok munkavállaló nem ilyen, és én most ezt a munkaadó oldaláról írtam le, mivel ezt tapasztaltam.


(Ja, és ez egyáltalán nem telefonos munka volt, hanem normális volt a fizetés, cafetéria, munkakörnyezet, tiszták voltak az elvárások.)

2012. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!