Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek van rá esély hogy...

Szerintetek van rá esély hogy leszokjon (drog)?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 18 éves srác vagyok. Múlthéten találkoztam egy volt osztálytársammal. (17/lány.)

Az anyja meghalt(3éve), az apja piál. A bátyjaival él együtt. Mind isznak, cigiznek, és drogoznak. A lány is, mióta meghalt az anyja.

Szerintem szép lány (főleg ha adna a kinézetére), de egyértelmű, hogy ilyen állapotba miért nem vagyok oda érte. Viszont nem tudom eldönteni, hogy szakítsam-e meg a kapcsolatot (baráti), vagy megpróbáljak segíteni rajta. ÉS ha utóbbit választanám, hogyan.

Nem hiszem, hogy változni akarna.. de látom benne az embert (amikor józan, "részegen" nem beszélek vele).

És úgy érzem, nem érdemli meg senki, hogy cserbenhagyják, nem ő tehet róla hogy ilyen, szar élete volt.. ezt látta, ez neki a természetes.

Kicsit félek, ha megpróbálnék neki segíteni.. az engem is teljesen megváltoztatna, de ha meg elhatárolom magam tőle, bűntudatot kelt. Érdekel, mit javasoltok.. hogy látja egy kívülálló, esetleg van-e valakinek tapasztalata.

Nagyon szépen köszönöm annak, aki szánt rám annyi időt, hogy végigolvassa, amit írtam.



2012. szept. 17. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát Viktor, ez nehéz ügy.... Ha ő maga nem akar változni (márpedig leírásodból kitűnik, h neki ez jó), akkor nem fogsz tudni. Így van ez sajnos minden drogossal és alkesszal. Barátként szerintem maradj a közelében, ha fontos Neked, egyebet nem tehetsz.
2012. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gergo_30F ***** válasza:

nekem évekig volt hasonló korszakom, mint a lánynak, ha kicsit idősebben is: alapvetően persze magáért változtat az ember az ilyen helyzeten, de nagyon nem mindegy, hogy mikor és hogyan. nekem a legjobb barátom szinte külső lelkiismeretként működött, nem volt benne ebben a körben, de nem papolt, vagy piszkált, csak tartotta velem a kapcsolatot, barátként kezelt, keresett, beszélgettünk. őszintén, egyenesen, ahogy a barátok szoktak. azt végig tudtam, hogy szerinte hülyeséget csinálok, de ezt úgy tudta velem éreztetni, hogy nem éreztem magam elveszett, fos embernek, láttam, láttatta, hogy nem csak ez vagyok. ha hónapokig nem beszéltünk, akkor is úgy tudtuk folytatni, mint előtte. hosszú szünetek egyébként azért is voltak, mert szégyeltem magam előtte, mégis voltam neki olyan fontos, hogy ne mondjon le rólam, és ez nagyon sokat segített, fontos lettem magam számára is annyira, hogy ne süllyedjek méllyebbre.

neked annyiban kacifántosabb a dolog, hogy lányként tekintesz rá...a "hogyan"-ban nem tudok tanácsot adni, az "feladat" nehéz, de nemes; ha belevágsz, és megteszed, amit érdemesnek látsz, az komoly tanulságolkal szolgál a későbbiekre, jobb ember leszel tőle. ha neked van annyira fontos ez a lány, hogy ki tudj tartani mellette, szerintem vágj bele, ha csak problémás numera, akkor inkább ne...

2012. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2012. szept. 17. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!