Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az alábbi két eset közül...

Az alábbi két eset közül melyik számít rasszizmusnak?

Figyelt kérdés

(Csak feltevés, nem a valóság.)

1. Fehérként lenézek egy feketét, mert fekete.

2. Fehérként lenézek egy feketét, mert képtelen civilizált módon viselkedni velem.


Elvileg csak az első, de szerintem sokan egy kalap alá veszik mindkét esetet. (Főleg a fekete venné egy kalap alá.)



2012. szept. 21. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2.ból is lehet rasszizmus, ha utána azt hiszed, hogy minden fekete képtelen civilizált módon viselkedni
2012. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, mert így egy kalap alatt is van.

Nem rasszista a 2. ha így mondod:

Lenézek egy embert, mert képtelen normálisan viselkedni velem. (vagyis a viselkedés és reakciója szempontjából mindegy, ki fehér és ki fekete)

2012. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ebből az első számít rasszizmusnak.


Egy kalap alá a rasszisták szokták venni, akik 1. nem csak egy feketét néznek le, hanem általában lenézik a feketéket mert nem képesek civilizált módon viselkedni 2. mégis azzal takaróznak, hogy ők egyéni eset alapján ítélkeznek, amiből aztán jön a többi gyomorforgató szófordulatuk, mint a "nekem nics bajom a feketékkel", "de nézd meg, milyenek általában", "tisztelet a kivételnek, a rendes feketéknek" stb.

2012. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na, igen; az sem midnegy, hogy az ember egy feketét néz le a viselekdéséért, vagy egy embert. Ha valaki civilizálatlan, és a másik azt veszi ebben észre, hogy fekete, ptt már valami bújkál.
2012. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Ez a gond hogy mind1 miért nézzed le mivel ő fekete mondhatja hogy rasszista vagy.
2012. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A "lenézek egy feketét" nem úgy értem, hogy általában egy feketét, hanem mondjuk egy konkrét személyt.


Amúgy valóban, sokan egy feketével szerzett rossz tapasztalat alapján általánosítanak, ez igaz. Akkor az általánosítás miatt lesz rasszista a második is? Tehát akkor dől, amikor a következő fekete szembe jön, és beugrik-e róla az előző esete?

2012. szept. 21. 15:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy fekete osztálytársam szimplán megmondtam neki hogy nem kedvelem (nem a színe miatt hanem a személye miatt) és egyből lerasszistázott.
2012. szept. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, modnok egy példát. Tegnap buszon hazajövet két srác ült velem szemben. Hangosan bömböltették mobiljukon az alpári zenéjüket, egy fiatal lányt molesztáltak, dobáloztak, és néha egy korty is lement valami piából.


Amikor leszálltak, mindenki szóvá tette, mekkora bunkók. De azt senki sem, hogy magyarok voltak.

Ha cigányok lettek volna, akkor valószínűleg már más lett volna a helyzet. Így már érted, miről beszéltünk eddig?

2012. szept. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!