Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » El mernétek mondani család,...

El mernétek mondani család, barátok, ismerősök előtt, hogy marihuánát használtok gyógyszerként, kockáztatva a megbélyegezést, és mit szólnátok, ha más elétek állna ezzel a dologgal?

Figyelt kérdés
Szóval, nem vagyok drogos, epilepsziás vagyok, epileptikumok mellett is volt rohamom, a marihuána viszont megszünteti a rohamokat, természetesen nem nagy adagban kell szedni, hanem meg van orvosilag határozva, hogy mennyit szabad naponta. Na most ezt bizonyos orvosok is ajánlják, viszont a társadalmunk úgy gondolom nem tart még ott, hogy ezt el tudja fogadni és ne bélyegezzen meg minket drogosként. Ti mit gondoltok?

2012. szept. 21. 18:13
 1/10 anonim válasza:
Attol függ kinek milyen a csaladja es milyen kapcsolatban van veluk.
2012. szept. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Mint leendo rakkutato, azt mondom, komoly orvosi felugyelet mellett, behatarolt dozisban, meghatarozott ideig, engedelyeznem. Ugyanakkor elvarnam egy 3 tagu orvosi bizottsag egyhangu donteset, eszervekkel alatamasztva. Nem tudom, hogy te hogy jutottal hozza, mivel hazankban gyogyszerkent egyelore nem hasznalhatjak, tehat hivatalosan orvos sem javasolhatta, igy nekem a te eseted ma meg oncelunak es veszelyesnek tunik. Volt fuves a csaladomban, lattam mikent hat a szellemi kepessegekre es az aggressziora. Ugyanez a mellekhatas elerheto szamos antidepresszansal is, de azok jelenleg, nalunk, venykotelesek-nem veletlenul.
2012. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ha valakit a közelemben közvetlenül érintene a betegségem, és bizalmas viszonyban vagyok vele akkor elmondanám ha szükségét látnám, hogy valamiért el kell mondjam neki . Másnak meg miért is mondanám el.A betegségem , és az ahogyan kezelem magamat elsősorban a magánügyem .Tök fölösleges is lenne még esetleg bonyolítanom a helyzetemet azzal, hogy ismerősöknek családtagoknak,stb. Felhívnám a figyelmüket, hogy "hahó, én marihuánával kezelem ám magamat" Igen! Valószínű, hogy azt jól látod, hogy a társadalmunk még nem tart ott hogy eltudjon fogadni pl. egy marihuánás kezelést megbélyegzések nélkül.Ezért is felesleges lenne külön felhívni a figyelmet.Akik megbélyegeznének ezért , azoknak nézd el ezt. Amúgy Te is a társadalom tagja vagy , és bizonyára vannak az életnek olyan területei amiben Te is megbélyegzel másokat.Ezt csak azért mondom, ha így nézed, akkor könnyebb elfogadni azokat akik esetleg Téged is megbélyegeznének.
2012. szept. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem örülnék neki, mégpedig azért, mert ha ő úgy is érezné, hogy segít neki, mégis honnan tudhatná, hogy milyen adag az, amit szabad lenne neki fogyasztania ilyen célra? (Már ha tényleg orvosilag is indokolt lenne).

Nem nagyon érdekelnek a társadalmi normák, de olyat nem teszek, ami saját értékrendszeremnek nem felel meg és nem tudnám vállalni mások előtt - az nem érdekel, milyen lesz a reakció. Sok olyan dolgot tettem már, ami a nagy többséget megbotránkoztatná - nem hirdetem, de ha valaki rákérdez, nyíltan elmondom. Szóval ha olyan helyzetbe kerülnék, hogy orvosi célokra önkényesen elkezdenék használni marihuánát, akkor elmondanám.

2012. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm pont ezért van börtönben, mert betegsége miatt neki is csak ez segített és hát mivel drága, saját maga számára elkezdett termeszteni és hát ezt nem nézik jó szemmel:P


De a lényeg, hogy ha tényleg csak ez segít neki és nem viszi túlzásba, akkor felőlem csinálja

2012. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazság szerint csak párszor szedtem kisérlet céljából és jó hatással volt a betegségemre. Orvosilag vizsgálva. A 2-es leendő rákkutatónak mondom, hogy külföldön élek és itt mások azért a szabályok. Egyébként én is biológus szeretnék lenni,neurobiológus, de azt nem tudom, hogy a betegségem kizárja-e, hogy ilyen területen dolgozzak. Egyetértek, hogy nem kell kitárulkozni mindenki előtt, nem tartozik mindenkire, nem is mondom el, csak a párom tudja, azért kérdeztem, hogy mit csináljak, elmondjam-e másoknak, vagy nem.
2012. szept. 21. 19:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Én akkor tudnám ezt elfogadni, ha biztosan tudnám, hogy nem káros rád nézve, és nem árt többet, mint amennyit használ.
2012. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem bezzeg gyógyszerrel tömnek... azt hiszem, ha felvetném a marihuánát, páros lábbal rúgna ki az orvosom :)


Ha a rokonod lennék, aggódnék. A marihuána néha(!) kemény drogokhoz vezet és a te esetedben is fennáll a lehetősége. Ráadásul az a tény, hogy rendszeresen használnád, még inkább ijesztő.


Próbáltad már a zsír-diétát? Én passzoltam, de állítólag segít.

2012. szept. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak: a marihuána csak akkor vezet erősebb drogokhoz, ha az ember kifejezetten az ilyesfajta élvezeteket keresi és súlyos lelki problémái vannak. Nem véletlenül mondják a sámanok, hogy egy növény tulajdonságaival csak az arra méltó emberek élhetnek.
2013. máj. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Él még a téma??

" Orvosi kannabisz az epilepszia kezelésére " címmel a facen van egy zárt csoport. Csak az írhat aki tag...

Ha normális életet tudnak élni, rohammantesen, és dolgoznak, miért lenne baj, hogy kannabiszt, vagy marihuánát szed.

( hála csak a drogok nevét hallottam, nem tudom, hogy a kannabisz pl a marihuána gyengébb változata e? mielőtt valaki kioktatóan kezelné az írásomat )

Én is az vagyok, és sok családtagom / ismerősöm tud róla. Mivel ritkán van rosszullétem így nem néznek úgy rám, mint egy marslakóra. Úgy tűnik a bogyó jó, és viszonylag rohammentes vagyok. ( kop kop )

Sőt van alapítvány is. " Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány "

Az idén tavasszal március 22 re van egy találkozónk. Hársfa ültetés lesz a Pécs Rét utcai klinika udvarán.

Mi nem titkoljuk, sőt aki úgy érzi iskolákba előadást tart. Van köztünk gyógyult beteg is.

További találkozók lesznek, amit nagyon vár mindenki. Van egy állandó kis létszám, aki minden rendezvényen ott van.

2014. febr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!