Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha az átlagnál...

Mit tehetek ha az átlagnál érzékenyebb vagyok? Hosszú távon kifizetődő?

Figyelt kérdés
Olyan érzésem van mintha az arcomra lenne írva mennyire érzékeny vagyok és könnyű megbántani.Annak idején suliba ki is használták a többiek,mert ők meg extra nagypofájúak voltak.Könnyen leugattak meg beszóltak.Mindezek mellett még a csendes kategóriába tartozom.Szóval nem tudok nagyszájú lenni.Nem tudok csak úgy akárkit leugatni mint a nagyszájúak.A gyerekeket hatékonyan fegyelmezem.Túl érzékeny vagyok meg túl szoc.érzékenységű és túl empatikus.Szeretek beszélgetni sok mindenről és nem vagyok kuka de nem tudok arrogáns lenni.A párom is ilyen férfi létére.Könnyen elsírja magát az anyósom és családja úgy szintén.Gondolom ha az alapszemélyiségemből adódóan ilyen vagyok akkor nem lehet változtatni.Apukám családjában is több a csendes.Egyedül keresztapám nagypofájú.Ez a túlzott érzékenység kórós vagy csupán egy személyiségtípusba tartozom?
2012. szept. 21. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Olyan áldozattípusnak tűnsz, kifizetődőnek biztos, hogy nem kifizetődő, de ez van. Önbizalmad van elég? Az amúgy nem baj ha empatikus vagy, meg ilyenek, de ha hagyod magad kihasználni ott gond van azért. Persze te jársz rosszul. Nem kell feltétlenül arrogánsnak lenni, de azért tudjál nemet mondani.
2012. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok áldozattípus.
2012. szept. 21. 21:53
 3/6 A kérdező kommentje:
tudok nemet mondani.Magabiztos vagyok és nem vagyok önbizalom hiányos.
2012. szept. 21. 21:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Na akkor tisztázd légy szíves, hogy milyen helyzetekben sírod el magad könnyen. Csak ha valami meghatót látsz? Vagy ha beszólnak, leugatnak? Nem mindegy.
2012. szept. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy írtam a ha szót a kihasználás meg stb elé, tehát ha azok nem jellemzőek rád, akkor nincs gond. Ha könnyű megbántani, és akkor is sírdogálsz, akkor meg nebántsvirág vagy:) Az nem tesz jót ha minden apróságot felveszel, de azt nem tudom, hogy kóros-e. Gőzöm sincs milyen volt a gyerekkorod például, lehet hogy onnan ered. Ki tudhatja ennyiből?:) Gyereknek én is ilyen voltam, de kinőttem. Most is meg lehet bántani, de az apróságokon hamar túllépek.
2012. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem sírom el magam ha beszólnak és ha megbántanak akkor sem persze ha nagyon megbántanak igen,de nem az illető előtt.Persze ez mással is előfordul csak esetleg nem vallja be.Ismerek nem egyet,de azért rám nem jellemző,hogy lebax pl.a főnök és sírok.Anyósomnál már előfordult.Az utóbbi pár évben nem fordult elő,hogy megbántanak.Meghatódós típus vagyok az jellemző rám.Úgy látszik itt nem érdemes ilyesmit kérdezni,mert úgy se lát itt senki,meg nem ismer.A csendest úgy értettem,hogy nem kimondottan nagyszájú ami manapság menő.Akik a környezetembe megismertek az elmúlt pár évben egyik szerint sem vagyok:Áldozat,lúzer,alacsony önbizalmú

Csendesség=alacsony önbizalom?

2012. szept. 22. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!