Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék megváltozni? Hogy...

Hogy tudnék megváltozni? Hogy tudnék "érzékenyebb" lenni? (Lent)

Figyelt kérdés
Kiskoromban akárhányszor valami szomorút láttam a tv-ben, meg a legkisebb dolgot is megkönnyeztem. De ezt mindig is cikinek éreztem (apukam is segitett hogy az legyen). Ezért mindig próbáltam elfojtani, és már annyira "jól" megy, hogy ha akarnék se tudnék. és épp ez a bajom, néha úgy sírnék megint filmeken, vagy csak úgy, ha mondjuk szomorú dolog jut eszembe, ehelyett száraz szemmel ülök a legszomorúbb filmek alatt is.. Hogy tudnék visszaváltozni? Egyáltalán lehetséges? Nagyon szeretnék.. Ja és ha már itt tartunk, semmilyen érzésemet nem tudom kifejezni, érzem hogy szeretek valakit, hiányzik valaki, de egyszerűen nem tudom kimutatni, tudtára adni, kimutatni.. Miért? 16/L

2012. szept. 18. 22:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Hasonló problémáim voltak/vannak (15/L). Semmiféle szomorúnak ítélt film nem vált ki belőlem reakciót.

Nálam is elérték, hogy szégyelljem magam, ha bőgök, kis koromban sokat sírtam, de aztán teljesen leszoktam róla. A másik ok, amiért utálok sírni, hogy anyám rendkívül érzékeny lélek és olyan szánalmas, amikor minden kis hülyeségen zokog.

Aztán meghalt egy rokonom, akit nagyon szerettem, nem estem depresszióba egyáltalán, de úgy éreztem egy életre elsírtam a könnyeimet. Azóta sem sírtam szomorúságból. Ha viszont valamin nagyon felhúzom magam, vagy nem tudom elérni, amit akarok, akkor mindig bőgök, de ebbe csak a tehetetlen düh van benn.

Az érzelmeim én is nehezen mutatom ki, azt mondják tiszta pókerarc vagyok, meg nem mondják milyen kedvem van, ha rámnéznek.

Megváltozni? Néha én is elgondolkodom rajt, de végtére is inkább a jó oldalát nézem, hogy ilyen lettem és nem olyan, mint anyám. Jobb, mintha mindenen sírnék.

Filmből meg olyat kell nézni, ami megérint. Emlékszem, a Titanicot néztem unott fejjel, végig a szomorú részt vártam, de az számomra valahogy kimaradt :D Aztán nem sokkal később megnéztem egy katonás (nem is olyan szomorú) filmet és mivel hozzám közel állnak ezek a dolgok, megkönnyeztem.

2012. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!