Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "tökéletesek" miért űznek...

A "tökéletesek" miért űznek gúnyt azokból, akik nem anyira "tökéletesek"?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki nem tud járni, mert lebénult(megrázta az áram) és ugye tolószékkel kell közlekednie. Elég sok gondja lett igy... (mindenapi közlekedés... és a többi) Sok ember "kigúnyolja", kineveti... Az utcán is megbámulják...(mintha nem is ember lenne) és halja hogy róla sugdolóznak, nevetnek rajta... csakmert "nem tökéletes" és sok ember nem is segít neki, elkerülik... mióta lebénult sok "barátja" egyszerűen nem hivta többet mindenki "eltünt" csak kevesen maradtak mellette... Pedig nagyon kedves, jószivű... Ezek a dolgok nagyon rosszúl esnek neki, és nem érti miért ilyen sok ember vele, amikor nem ártott senkinek, csupán "más" mint a többi ember.

Ismerek olyat is, akinek valami belső szerve tönkre ment vagy megkárosult... Ugye mivel nem "látszik" igy senkise nevetiki, gúnyolódik rajta...

Ezeknek az embereknek miért "jó" hogyha kinevethet egy olyat aki "nem olyan" mint ő?


2009. aug. 2. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az embereknek jó látni, hogy van nálunk nagyobb vesztes is az életben, nem véletlen a mondás "Legszebb öröm a káröröm".
2009. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó nekik, mert más élvezeti forrásuk nincs is.
2009. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert hiányzik belőlük az empátia. Nem tudják átérezni, milyen lehet, ha valaki nem tud teljes értékű életet élni, az ilyen "nem tökéletes" embereket régen cirkuszi látványosságként tartották, így belegondolva szinte ma is így van. És amit írt az első hozzászóló is, ez a "ha szerencsétlen vagy, keress valakit, aki még szerencsétlenebb" tipikus esete.
2009. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A "tökéletes" lehet,hogy kigúnyolja,megveti a mozgássérülteket, de az élet néha kiszámíthatatlan. Én ezeknek az embereknek így nyilvánosan üzenem,hogy még nincs vége, lehetnek tökéletesek,de tulajdonképpen ki is a tökéletes??Elég egy pillanat, és megváltozhat az életük. A sorsa mindenkinek meg van írva és mindenki visszakapja azt,amit érdemel.
2009. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert bunkók. Mert rossz az életfelfogásuk. Ennyi.

Ha én elmegyek egy ilyne testi károsult mellett, nem változik meg a fejem, nem bámulom meg és a legfontosabb(!) nem sajnálom. Mert az látszik. Szerintem érezné ezt a sugárzást belőlem. A sajnálatot én special utálom érezni (szóval, ha valaki engem sajnál). Szörnyű. Rémes. Hányingerkeltő.

2009. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nevetnek rajta, kigúnyolják? Nem értem...az, hogy megnézik, valamennyire normális, mert akárhogy is titkolja az ember, benne van a kíváncsiság, de én még nem láttam olyan felnőtt embert, aki egy mozgássértültet kinevetett vagy kigúnyolt volna...ismerek pár mozgássértült embert, akik lebénultak vagy balesetben súlyosan sérültek vagy vakok, egyiket sem gúnyolják. Ilyen tragédia után akármennyire is nehéz, össze kell szednie magát az embernek és megmutatnia, hogy mire képes. A vak barátom művész, képeket készít vakon és nem is akármilyen ákombákomokat...oda kell vágni az emberek elé, hogy mire képes.
2009. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én testvérem mozgássérült. Egész általánosba ki voltunk közösítve, később se nagyon barátkoztak tesómmal,nem tudják h viselkedjenek vele,inkább nem foglalkoznak vele. Ha megyünk az utcán mindig megbámulnak minket,van h a csinos kiscsajok gúnyosan néznek
2010. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ceri ***** válasza:
Mert vannak testi, és vannak lelki nyomorékok.
2010. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem igazán értem a szitut, mert én sem láttam még olyat, hogy felnőtt emberek kigúnyoljanak valakit, akinek testi/érzékszervi fogyatéka van. Hozzánk az egyetemre jár több olyan fiatal is, aki tolószékkel közlekedik, általában mindenki segít nekik, barátkoznak velük, pont olyanok, mint a többiek.
2010. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ritka bunkóság.
2010. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!