Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan ellenségesek az...

Miért olyan ellenségesek az emberek az egyetemistákkal szemben?

Figyelt kérdés
Ha valaki megkérdezi hogy dolgozom e már én pedig azt mondom hogy egyetemen tanulok, akkor furcsán néz rám, és sokszor anyukámékat sajnálja ezért (dolgozom meg ösztöndíjak, szóval amennyire tudom mentesítem őket az anyagi terhek alól) Meg több korombeli is furán néz rám ha ő nem egyetemista. Ti is lenézitek a magamhoz hasonlókat? Vagy mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?
2012. szept. 24. 23:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Én még ezt egyáltalán nem tapasztaltam.
2012. szept. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%

Én inkább csodálom őket a kitartásukért, és hogy veszik, a fáradtságot hogy továbbtanulnak. Nem hogy nem nézem le őket, de tisztelem is őket ezért. Az egyetlen útja hogy jobb legyen az élet a jövőben, ha mindenki tanul amíg lehetősége van rá.


Kitartást és ne gondold, hogy így gondolnak az emberek a főiskolásokra, egyetemistákra. A lényeg hogy minél komolyabb tudásod legyen a szakmádban.

2012. szept. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
56%

Én egyetemista vagyok és magasról lesz.rom ki hogyan vélekedik az egyetemista életről. Nekem ez az első félévem (pedig már a 9.ben járok), amikor megengedhetném magamnak a munkát, mert van 3 szabadnapom is. Ennek ellenére nem megyek el dolgozni, mert utolsó félévemben járok, szakdolgozatot írok és még van pár vizsgás tárgyam is. Államilag támogatott képzésen tanulok és itthon lakom a szüleimmel, így semmivel sincs több kiadásuk miattam, mint eddig, gimnázium vagy általános iskola alatt.

Különben is úgy vélem bőven ráérek akkor a munkába állással görcsölni, mikor elvégeztem az egyetemet. Egész életemben dolgozni fogok, így nem érzem azt, hogy elkéstem volna. Arról nem is beszélve, hogy tényleg nem vagyok rászorulva.

2012. szept. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vagyok ellenséges az egyetemistákkal szemben.

De tény hogy vannak akik igen. Ahogy vannak egyetemisták is akik lenézik azokat akiknek nincs diplomájuk.

Én csak 1 valami miatt sajnálom sokszor a szülőket. Nagyon sok egyetemista teljesen feleslegesen tanul. Büfészakot magyarul. Aminek semmi már értelme nincs csak annyi, hogy 4-5 évig a szülei nyakán éljen, és ne kelljen dolgozniuk. Nem az orvosokra vagy a mérnökökre gondolok, hanem olyan egyetemre ahol andragógia diplomát osztogatnak például--

Annao annak idején amikor én voltam diák még kiváltság volt ha valaki egyetemre tudott menni. Ma meg kettes-hármas érettségivel is mennek egyetemre. Na ezek mind büfé szakra mennek.. Kérdezem én.. Minek???

2012. szept. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%

Én sem sokat tapasztalom ezt, bár itt néha belefutok felsőoktatás ellenes, link egyetemistázós kérdésekbe. Én jobbnak látom ebbe nem belefolyni. Van ismerősöm, aki elvégzett egy szakmunkást és már egy éve dolgozik, míg nekem még minimum 2 évem van a szakomon. Olykor kapom is az ívet emiatt, de csak mosolyogni szoktam rajta, nem bocsátkozom vitába. Mindenki azt gondol rólam amit akar. Én tudom, hogy miért tanulok és csak én tudom, hogy a szüleim ennek mennyire örülnek, hál'istennek vannak olyan csodálatosak, hogy abszolút támogatnak nem csak anyagilag, hanem lelkileg is, ami talán sokkal fontosabb néha!

Szintén itthon élek, bejárós vagyok.


Ja, és amit olykor azért meg szoktam kérdezni az illetőtől vigyorogva, ha már idegesít, hogy "De azért ha megnyitod a csapot és ivóvíz folyik belőle, annak örülsz nem?" (vízellátás szakirányon tanulok jelenleg, mérnöknek)

2012. szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Én nem vagyok egyetemista, csak szakmunkás végzettségem van (meg évekkel később leérettségiztem) Én anyaként támogatom a fiamat, hogyha akar menjen egyetemre. Ha nem akarna akkor azt is támogatnám. Szóval nem vagyok ellene.

De vannak olyan ismerőseim akik egyetemet végeztek. Vannak olyan ismerőseim akiknek a gyerekei végeztek egyetemet. Sokszor megkapom tőlük, hogy hogy a francba lehet az, hogy se diplomám, se nyelvvizsgám, mégis sikeres vállalkozó vagyok, ráadásul külföldön. Sokan nem értik, hogy lehetséges az, hogy dolgozom egy szakmával, míg ők diplomával nem kapnak évek óta állást. Egyszer régen mertem mondani, hogy talán azért van ez így mert ma már túl sok a diplomás aki csak főnök akar lenni, de kétkezi munkás nem. De lehurrogtak azzal, hogy nem azért tanultak éveken át, hogy utána olyan munkát végezzenek amit egy szakmunkás vagy betanított munkás is képes. Hát ez van. Én tiszteletben tartom a véleményüket. Azt tudom, hogy én rengeteget dolgoztam, sokszor 10-14 óráztam, hogy ma saját cégem legyen, hogy ma én kezem alatt dolgozzanak.

De én ettől függetlenül támogatom az egyetemistákat, ha értelmes egyetemre mennek.

2012. szept. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
21%

tegnap 23:43

miért lettem lepontozva ???

2012. szept. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%

"Ja, és amit olykor azért meg szoktam kérdezni az illetőtől vigyorogva, ha már idegesít, hogy "De azért ha megnyitod a csapot és ivóvíz folyik belőle, annak örülsz nem?" (vízellátás szakirányon tanulok jelenleg, mérnöknek)"


Nem nézem le az egyetemistákat (nekem is van diplomám), de ez inkább a szakmunkásnak köszönhető, aki végül "beköti" a vizet. ;)

2012. szept. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

ma 00:04

ott a pont

2012. szept. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
38%
Irigység
2012. szept. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!