Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen ellenségesek a...

Miért ilyen ellenségesek a szülei? Miért teszik ezt a felnőtt gyerekükkel?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje együtt vagyunk a párommal, ő 19 éves én pedig 18. A szülei már az elejétől kezdve nem fogadták el a kapcsolatunkat, pedig egyáltalán nem is ismernek, még csak nem is beszéltem velük. Teljesen elzárkóznak az elől, hogy találkozzunk, hogy megismerjenek. Tiltanak minket egymástól, messze is lakunk így csak nagy ritkán tudunk találkozni mikor én lemegyek hozzájuk, de akkor is csak pár órát tudunk együtt tölteni, mert hosszú az út, és pesten én nem akarok este egyedül mászkálni. A legkorábbi busszal is csak délbe érek le hozzájuk, és este 6-kor már haza kell jönnöm, hogy 9-re felérjek pestre. Pénze nincs feljönni hozzám, mert a kártyáját is elvették tőle, amire az ösztöndíja megy, meg a fizetése a nyári gyakorlatból. Mire befejezi a sulit az még 1 év, szóval addig 100%,hogy nem tud szabadulni otthonról. Azt mondják, hogy én csak szédítem a fejét, meg kihasználom, meg tuti csak a pénze kell nekem, mikor lenn voltam mindig nála, akkor is buszt is én fizettem, kaját én vettem magamnak, meg mindent, szóval nem értem miért feltételezik rólam ezt. Amikor a kártyáját akarta elvenni az anyjától, akkor az apja kicsavarta a kezét, most meg ami kiütötte a biztosítékot, hogy össze akarta törni a laptopját, de ő elé állt, erre az apja elkezdte fojtogatni. Pár perccel később pedig kihúzták a rootert, hogy még beszélni se tudjunk egymással. Én nem tudom,hogy fogom még ezt az 1 évet kibírni így. Suli mellett nem tud annyit dolgozni, hogy kivegyen egy albérletet, szóval én már teljesen kifogytam az ötletekből, hogy mit tudna még tenni. Esetleg valakinek valami ötlet?
2012. jún. 14. 23:20
1 2
 1/13 zokniszörny ***** válasza:

Miért ellenzik ennyire a kapcsolatot a szülők? Ez nem derül ki. Egy 19 éves lány/fiú esetében amúgy sem szólhatnak bele a szülők, hogy mit csinál, ugyanis nagykorú.


Az, hogy az apja fojtogatta, elég durva. Menjen be a rendőrségre, kérjen orvosi látleletet.

2012. jún. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem szólhatnának bele a szülők, de mint látod még is ezt teszik. ha kell akkor tiltással, ha kell fizikai, lelki bántalmazással. És elvileg azért ellenzik a kapcsolatot, mert hogy én egy gonosz pénzéhes némber vagyok, aki csak hülyíti a gyereküket. De semmi alapjuk a vádaskodásnak, hisz még csak nem is láttak, egy szót nem váltottak velem. Csak ők kitalálták, hogy ilyen vagyok, és akkor az úgy is van.


Nem fojtogatta annyira az apja, csak épp, hogy nem kapott levegőt, utána nekem sírt a telefonba, meg hallatszódott a hangján, hogy alig kap levegőt, szóval tuti nem kamuzott, meg nekem sosem hazudik. De nem hiszem, hogy a leleten ezt kitudják mutatni.

2012. jún. 15. 01:10
 3/13 anonim ***** válasza:
Pszichológus felderítheti. Ez lassan tényleg rendőrségi eset.
2012. jún. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a rendőrség nem sokat tenne, mert nem hosszan tartó állandó bántalmazásról van szó. Amiről eddig tudok, csak ez a 2 eset történt, hogy bántották.
2012. jún. 15. 01:25
 5/13 Dottorre ***** válasza:

Azért a barátod is a sarkára állhatna 19 évesen. Engem biztos, hogy nem vertek volna meg ennyi idősen, de még 16-17évesen sem, mert nem is nagyon mertek volna hozzám nyúlni a szüleim. Pedig sosem voltam sem balhés, sem verekedős típus, de egyszerűen ennyi idősen már nem hagytam (volna) magam bántani. A másik dolog, hogy milyen jogon veszik el egy 19éves fiú kártyáját, amire az ösztöndíj megy? Ezt ki kéne kérnie magának. A harmadik pedig, hogy nem tudom így milyen jövője van a kapcsolatotoknak.

Az ilyen szülőket sem tudom megérteni. Ha egy ilyen kapcsolatból lenne gyerekem, az egyszer szent, hogy a nagyszülők nem láthatnák az unokájukat.+

2012. jún. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezek a szülők nem szeretik a gyereküket, a pénzére viszont igényt tartanak, azért ellenzik a kapcsolatot.Félnek, hogy rád fog költekezni és elvesztik a pénzforrásukat.A barátod jól tenné, ha próbálna onnan menekülni, minél hamarabb.Kollégium nem jöhetne szóba?A kártyáját nincs joguk elvenni tőle.Ezért már lehet, hogy feljelentést is tehetne.Szabaduljon onnan, amint tud.De megmondom, nem lesz könnyű dolgod ilyen párral, akinek ilyen háttere van..
2012. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is még a kollégiumon gondolkodtam, csak ugye, ő nem egy ilyen nagyvárosba él, mint pest, hanem kisebb városban, és hát nem tudom mennyi esélye van annak, hogy felvegyék az utolsó évre oda koleszba. Ő próbál a sarkára állni, de ha nem adja oda a kártyáját, erőszakkal veszik el, és ő nem akarja bántani a szüleit, soha nem is tudná, mert tudja, hogy 3x nagyobbat adna vissza, mint amekkorát okoztak neki... tudom, hogy nem lesz könnyű, de már nagyon el vagyok keseredve nem tudok mit csinálni. ő is el van keseredve, és olyanokat mond, hogy én vagyok az egyetlen biztos támpont az életébe, és ha én nem lennék már rég óta megölte volna magát... félek így elhagyni is őt, mert azt tudom, hogy ő megcsinálná, amilyen hülye...
2012. jún. 15. 10:20
 8/13 anonim ***** válasza:

Barátod ballagjon be a bankjába, és jelentse be, hogy elveszett a kártyája, tiltsák le, és szeretne újat igényelni. Az újat pedig ne postán küldjék ki, hanem személyesen szeretné átvenni a bankban. Így valami díjat felszámolnak érte, de nem otthonra megy a levél, mert akkor ott van, ahol a part szakad. Ja, és azt is kösse ki barátod a bankban, hogy az új kártyájának a megérkezéséről vagy SMS-ben, vagy e-mail-ben értesítsék, ne postai úton.

De utánaérdeklődhet annak is, hogy kötelező-e kártyát igényelnie? Mert ha nem, akkor nem kér újat, hanem ha pénz kell, beballag a bankba és személyesen vesz fel. Mondjuk az megint elég drága, több száz forint felvételenként. De azt a pár száz forintot havonta egyszer fel lehet áldozni, kiveszi minden hónapban az összes pénzt és kész. Felnőtt lévén a szüleinek semmi beleszólásuk sincsen a bankszámlájának ügyeibe, hiába mennem be kiröhögik és elküldik őket.

Más kérdés, hogy ez tüneti kezelés, de legalább megmutatja, hogy vele nem lehet szórakozni.

2012. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Dottorre ***** válasza:

Igen az anyagi oldala így járható. Az erkölcsi oldala pedig... amíg valaki nem tud a szülei felé kerekedni, addig hiába próbálkozol te bármit tenni érte. Nem tudom, én 22évesen elköltöztem otthonról, bár azóta is segítenek, de én anno 15évesen az első barátnőmmel amikor összejöttünk, még mielőtt felhoztam volna, odaálltam a szüleim elé, és elmondtam nekik ,hogy akkor most üljünk le, és beszéljük meg, hogy semmi közük nem lesz soha ahhoz, hogy kivel járok, kit szeretek, ki cseszi át a fejem, ki miatt vagyok szomorú, nem kérem, hogy megértsék, csak azt ,hogy fogadják el. Nem kell bátorítani, ahogy vigasztalni sem... és ebben maradtunk. Azóta sem szóltak bele az életembe akkor sem, amikor egy akkora p*csa nővel voltam, hogy tudtam, hogy a hátukon feláll a szőr tőle (a végén már nekem is). Valahol ehhez kell bátorság, és tökösség, ez szerintem a te pasidból hiányzik. Minden esetre ez az egész eset vagy nagyon összekovácsol majd titeket, vagy szakítás lesz a vége, mikor hogy jön össze a dolog.

Visszatérve az anyagi oldalára én biztos, hogy eltörném a kezét annak, aki az én pénzemhez/bankkártyámhoz hozzányúlna. Ha ennyire nagyon rosszban lennék a szüleimmel még fel is jelenteném őket, ha a saját tulajdonomat elveszik. Nem mondom azt, hogy ez a járható út, de az biztos, hogy a barátodnak a sarkára kell állnia, és akkor is erősnek lenni és megtartani a "sarkonállást" amikor lelkileg épp nagyon gyenge és elege van már az egészből.

2012. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, te vagy a lány? A barátod fiú létére elég mafla.
2012. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!