Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok a "drog-gyorsteszt...

Mit szóltok a "drog-gyorsteszthez"? Igazoltatáskor az utakon az alkholszonda mellett egy vattába is bele kell nyalni?

Figyelt kérdés

nagyon durva, remélem ebbe azért még emberjogi ill. adatvédelmi szervezetek bele fognak szólni, eddig csak anonym módon csinéálták, de állítólag rendesen be akaják vezetni ahogyan az alkholszondát. A drognak minősített szerek mellett nyugtatókat, altatókat, antidepresszánsokat is kimutat. Azért megálljon a menet, ha jól tudom az egészégi állapot az egyik legnagyobb és legbizalmasabb "magántitok" jogilag is, azaz sztem ez felháborító. Én meg vagyok döbbenve, bár nálunk ugye semmi nem meglepő már. UNDORÍTÓ

Ti mit szóltok?


2009. aug. 2. 19:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
21%

Ebben az országban már mindent lehet?

Ocsmány mocskos törvényhozók!

Az hogy 100 meg 40 millás végkielégítést vehetnek fel, azzal kellene nekik foglalkozni inkább nekik!

2009. aug. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
na ja, ne aggódj, azt sosem akarják majd ellenőrizgetni ....
2009. aug. 2. 19:28
 3/36 anonim ***** válasza:
97%

??

Min megy most a felháborodás? Benne van a KRESZBEN már kb. ötven éve, hogy alkohol és bódítószer hatása alatt nem lehet vezetni.

Most ezt akarják ellenőrizni, mert végre akarják hajtani azt a törvényt, amit már évtizedek óta megalkottak.

2009. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon helyes!

Ne üljön volánhoz olyan, aki drogozik, vagy olyan gyógyszereket szed, amivel tilos lenne vezetni!!!


Ez legalább olyan veszélyes, mint az alkoholos vezetés!


Amúgy ezzel az intézkedéssel a többi embert (gyalogosokat és szabályosan közlekedő autósokat) szeretnék megvédeni.


Bizonyos altatók, nyugtatók ill. antidepresszánsok szedése alatt tilos autót vezetni, ez benne van az adott gyógyszerek használati utasításában is, csak sokan ezt nem veszik figyelembe.


Szerintem az ilyenektől nyugodtan elvehetnék a jogosítványt!!!


Gondolj csak bele : mit szólnál, ha olyan autós gázolná halálra pl. a zebrán a lányodat, vagy az anyukádat, aki vezetés előtt nyugtatókat szedett és ezért képtelen volt időben a fékre lépni? 8-o

2009. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
97%

Ezzel most mi a baj? Aki bódítószerek vagy drogok hatása alatt áll, az ne vezessen kocsit!

Az emberek biztonsága a személyiségi jogok felett áll, drogozzon otthon, és akkor senki nem fogja leellenőrizgetni!

2009. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

hát a fenti két válast alapján nagyjából egyetlen egy ember se ülhetne autóhoz, ezt jobb ha tudjátok ....


Másrészt ez nem iylen egyszerű, ugyanis komoly jogi problémákba ütközik amiatt amit mondtam, tulajdonképpen még a kábítószer-függőség is betegség, és mint ilyen szigorúan magántitok! Azaz kiss józsef főtörzsőrmesternek semmi köze hozzá, különleges engedély kell a magántitok megismeréséhez!!

2009. aug. 2. 19:45
 7/36 anonim ***** válasza:
97%
Én ugyan nem vezetek,de tökéletesen egytértek az intézkedéssel.Akik tiltakoznak,azok alighanem tartanak attól,hogy egy igazoltatáskor lebuknak.Akinek tiszta a lelkiismeret,az nem parázik rajta.Már régen bekellett volna vezetni,kevesebben haltak volna meg,vagy lettek volna örökre nyomorékok.
2009. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

19:44

még sötét is vagy ne haragudj, ugyanis ha otthon drogozik, az épp úgy kimutatható, ne viccelj, a legenyhébb füves cigi is minimum egy hétig ott van benned kimutathatóan, ill. hajban tovább, szóval nem ilyen egyszerű ez a kérdés, hogy vezetés alatt ne drogozzunk. Ez evidens, már csak az a kérdés, mi számít vezetés alattinak, ha hetekkel utána is kimutatható sok minden?? hm ???

2009. aug. 2. 19:46
 9/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom mi ezzel a probléma. Az Eu országaiban évek óta ött van a rendőrök zsebében a drogteszt és használják is úgy mint az alkoholszondát. Mivel egy csomó gyógyszer mellett nem is szabad vezetni teljesen legálisnak tartom a dolgot. (Ha a holland, német, francia, angol népesség nem tiltakozik ellene, akkor neked miért van vele bajod?)
2009. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
96%

"hát a fenti két válasz alapján nagyjából egyetlen egy ember se ülhetne autóhoz, ezt jobb ha tudjátok ...."


Az emberek többsége nem drogozik (nem füvezik), nem szed nyugtatókat, altatókat vagy antidepresszánsokat. Ergo az emberek többségének ettől nincs semmiféle félnivalója.

Inkább tudja meg Kis József őrmester, hogy drogos vagy, mint hogy balesetet okozz és egy ártatlan ember meghaljon! Már bocs, de a személyiségi jogaid senkit nem érdekelnek!

2009. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!