Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért használnak manapság az...

Miért használnak manapság az emberek olyan elcsépelt divatszavakat, amitől okosnak tűnnek, de azt se tudják, mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy sokan úgy akarnak intelligens embernek tűnni a fórumon, hogy manapság divatos idegen szavakat használnak, de sajnos ezzel az a baj, hogy ismernek egyet vagy kettőt és állandóan azt szajkózzák...ez olyan szánalmas. Pl ami a legjobban idegesít, az a demagóg, demagógia szó....majdnem minden ötödik hozzászólásban előfordul...már olyan unalmas...
2009. aug. 3. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

a demagógia szó mióta divatszó? :)

ha zavar az, hogy valaki választékosabban beszél, és nem úgy mint egy paraszt, beszélj te is úgy. nem mindenkinek olyan szegényes a szókincse, mint a legtöbb embernek.

nem értem, mi a probléma ezzel.

persze, ha rosszul használja ezeket a szavakat, na az már szánalmas :DDDD

2009. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
divatszó lett, kb azóta, mióta a politika behozta a köztudatba....és sajnos az nem utal választékosságra, hogy valakinek minden hozzászólásában benne van...mintha más szót nem is ismerne....nem értetted meg a lényegét a kérdésemnek...nem az a baj, ha valaki választékosan beszél, hanem épp az ellenkezője, amikor felkapnak egy egy szót és csak azt olvasni mindenhol, mintha más szavakat nem is ismernébek rá...ez olyan álokoskodásnak tűnik nekem....én is tudok választékosan írni elcsépelt idegen szavak nélkül
2009. aug. 3. 12:19
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Az én magyartanárom,fiatal korában az Elte btk magyar tanszéket vezette, és a Sorbonne-on is volt irodalom tanszékvezető, ő nagyon mérges volt, és pontlevonással, jegylerontással díjazta, ha olyan idegen szót használtál aminek van magyar megfelelője. Szerintem is igaza van. Ennek köze nincs a szókincshez és a parasztsághoz, inkább sznobnak, szánalmasnak tűnik, minek kell ezeket átvenni, mikor van magyar megfelelője??? Én amúgy az effektive szótól mászok falra.
2009. aug. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen, éppen erre gondoltam, kedves második hozzászóló...az effektíve is olyan, amire gondoltam :) vagy az automatice... a demagógot azért írtam, mert attól tényleg a falra mászok
2009. aug. 3. 12:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

na ezek tényleg olyanok. ezeket én is utálom. effektíveee..kiráz tőle a hideg.

nem arra írtam a választékosságot, ha valaki egy szót ismételget folyamat. az nem választékos, az egy idióta. =)

2009. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

valóban idegesítő, ha valaki azért használ idegen szavakat, hogy a "műveltségét" mutassa, de vannak olyan idegen szavak, amelyeknek bár van magyar megfelelője, az eredeti kifejezés mégis pontosabban kifejezi a lényeget.

a "demagóg" pl. pont ilyen kifejezés.

2009. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
engem pedig a celeb szo nagyon irrital, mert nem lehet azt mondnai h hiresseg v sztár.Amiota volt ez a celeb vagyok, megfigyeltem h azota a tvbe mindenhol celebeznek...azelött azt se tuttak h mit jelent
2009. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
80%
Kedves kérdező, a kérdésedben a válasz is bent van. Pont azért, hogy okosabbnak tűnjenek.
2009. aug. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Demagógia fogalmát tanítják általános iskolában.
2014. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Demagógia rendkívül elcsépelt divatszó, annyira hogy 8. osztályban állampolgári ismeretekből (Történelem) tanulják a gyerekek, és szerintem az általános műveltséghez is hozzátartozna.
2014. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!