Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy vallási...

Mit lehet kezdeni egy vallási megszállott munkatárssal?

Figyelt kérdés

Kb egy éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen, ahol sikeresen összekerültem egy, jobb szó híjján, vallási fanatikus nővel. A probléma ott kezdődött, hogy megtudta, hogy én ateista vagyok és meg se vagyok keresztelve. Nem szoktam híresztelni, mivel úgy vagyok vele, hogy ez mindenkinek a magánügye, de első nap rákérdezett, én meg megmondtam.

Nos ez után több napig nem is volt hajlandó hozzám szólni, utána meg elhatározta, hogy belőlem aztán hűdenagy keresztényt fog csinálni. Először, azt hittem, hogy csak poénkodik, és majd megunja, de nem.

Pár ízelítő abból, hogy miket szokott csinálni:

Napi rendszerességgel a vallásra tereli a szót, meg hogy Jézus szeretete nélkül soha nem fogom meglelni a boldogságot, ésatöbbi.

Valamikor meg böjt előtt (nagypéntekkor, asszem, nem értek hozzá) bejelentette, hogy nehogy húst merjek hozni ebédre. Na engem ez ugye nem nagyon érdekelt, úgyhogy vittem amit gondoltam, lényeg, hogy húsos volt. Erre reggel fogta a kajámat és kihajította a szemétbe.

Ráadásul egyszer sikerült elrángatnia a templomba, csak hogy békén hagyjon végre. Na utána csak rosszabb lett. Már ott is azzal csesztetett, hogy miért nem gyóntam, meg miért nem adakoztam a templomnak (nekem sem a fán terem). De ez után minden vasárnap képes volt felhívni, hogy "Nem láttalak a templomban".

De hozott már rózsafüzért is nekem és lecsesz, hogy miért nem hordom.

Mikor meg mondtam, hogy van barátnőm, számon kérte rajtam, hogy ugye esküvő előtt nem szexelünk (mi a f@sz köze van hozzá?). Egyébként gyanítom, hogy ő még szűz.


Komolyan mondom már tényleg nem tudom leállítani. Mondtam már neki szépen is, csúnyán is, hogy hagyjon békén, ilyenkor azzal védekezik, hogy csak nekem akar jót, és másnap ugyanúgy folytatja. Már fontolóra vettem, hogy a főnökkel állíttatom le, de erős a gyanúm, hogy nagyon lesz@rná a dolgot.

Állítólag a többi ott dolgozóval is ilyen, de mivel főleg mellém van beosztva (ezért kikerülni se tudom), én kapom a javát.

Amúgy 35 éves, se kutyája se macskája, elhiszem, hogy tényleg nincs más öröme az életben, de nekem lenne.



2012. szept. 29. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt, hogy egy igazán keresztény szívből hisz nem hangoztatja verve a mellét, hogy ő keresztény.
2012. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha hozzád szól, mondj mindig valami csúnyát Istenre.

Most magam ellen beszélek. De hát hagyjon békén téged és ne erőszakoskodjon. Hisz van barátnőd is.

A legjobb, ha vele beszélsz szépen/finoman...

Utána figyelmeztesd, hogy mi lesz a következménye, ha nem száll le rólad. Ha folytatja, akkor jöhetnek a keményebb lépesek....

2012. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2012. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki keményen, hogy állítsa le magát. Nem kell vele tapintatosnak lenni, ő sem az.
2012. szept. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mégis a főnöknek szólnék. Ki dolgozik, amikor a sok térítés megy?
2012. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem fenyegesd meg, hogy ha nem hagyja abba, akkor szólsz a te istenednek, hogy verje meg az övét. :P


Ez számomra már a munkahelyváltás kategória lenne, jobb ötlet híján kezdj el keresgélni az állásportálokon.

2012. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy elrángatott templomba? Nagy marhaságot csináltál!Ekkora arcátlanságot meg hogy az ételedhez hozzányúl a fönökségnek kell jelenteni.
2012. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki csúnyán is, üvöltöztem is vele, de mintha fel se venné. Még azt se tudom mondani, hogy pár nap múlva kezdi újra. Mivel gyakorlatilag azonnal.

Már én is gondolkodtam rajta, hogy otthagyom a fenébe, de az a hejzet, hogy ide is majd két év keresgélés után sikerült bekerülnöm.

Főnökhöz azért nem fűzök sok reményt, mivel az a fajta, aki két naponta bejön, körbenéz, hogy csináljuk-e neki a lóvét, aztán hazamegy. Kétlem, hogy a dolgozóknak akár a nevét is tudná.

A többiek szerint sose volt normális, de az anyja halála után bolondult meg igazán. Azóta állítólag Jézuson kívül semmiről sem lehet vele beszélni. És témát sajnos mindig talál, mert benyomja a Mária rádiót, és egész nap az szól.

Próbálkoztam már műszak cserével is, de senki nem hajlandó mellette dolgozni.

2012. szept. 29. 15:45
 9/12 A kérdező kommentje:

Jajj.

helyzet*

2012. szept. 29. 15:46
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én z ebédet kifizettettem volna vele..huhh de dühít az ilyen... Na a válaszom: Ha elkezd magyarázni, közöld vele hogy untat és hagy ott, vagy nem is kell vele közölni se, csak állj fel és menj onnan. ha szólhat a rádió, akkor tekerd át és ha visszatekerné fogd meg a csuklóját, csak úgy fenyegetően, vagy hallgad fülhalgatóval a zenét..Ha így sem hagyja abba alázd sírásig pár napig..
2012. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!