Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy valaki beteges...

Van olyan, hogy valaki betegesen elvont, megszállott?

Figyelt kérdés
Ami nem autista, tud beszélni, és viselkedni is emberek közt, de mégsem szereti a társaságot, jobban szeret elvonulni a saját világában.

2012. aug. 20. 23:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagyis inkább nem azt mondanám, hogy betegesen, hanem nagyon, de még nem autistásan.
2012. aug. 20. 23:19
 2/9 anonim ***** válasza:
jaja ezt hívják depressziónak
2012. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül rossz kedvre gondolok.Egyszerűen csak a saját világa jobban érdekli, mint a többiek meg ami azokat éedekli... De ha társaságba kerül, tud normálisan viselkedni.
2012. aug. 20. 23:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Én!
2012. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es mert te milyen vagy?
2012. aug. 20. 23:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Aspergers szindróma.


Megtanult szociálisan viselkedni, de igazán nem érti őket, a szemkontaktus, érzelmi interakció nehézkes.

Általában egy bizonyos terület érdekli őket, a mozgáskoordináció rossz, de sokszor jó vizuális vagy hallási képességeik vannak. Ez az autizmus egy enyhébb változata.

2012. aug. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy csak simán aszociális vagy. Mint én.
2012. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os, én mindent értek, azaz azt hiszem, értek, de nem szeretem ezeket a dolgokat... Mondjuk nem tudom, miért erőlteti mindig mindenki a szemkontaktust... engem nagyon idegesít. A mozgáskoordinációm mondhatni kiváló, szükségem is van rá a sporthoz, amit űzök. Utálok idegenekkel beszélni, társaságba menni. 1-1 emberrel elég jól elvagyok, de nem igénylem, hogy beszélgessenek velem. Én pl. 1 hétig remekül érzem magam anélkül, hogy bárkihez is szólnék, testvérem nem bírja. Nem egy bizonyos terület érdekel, több tudományágra is nyitott vagyok, nyelvek, kultúrák felé szintén. Egyszerűen csak utálom a társadalmat, az embereket. Volt, aki azt mondta, antiszociális vagyok, lehet... Nem foglalkozom azzal, hogy minek vagyok besorolva.

4-es voltam.

2012. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is pont ilyen vagyok!!!!!Kissé zárkózott vagyok, sok minden érdekel (legjobban az idő), nem szeretem a társaságot, inkább csak 1-2 ember társaságát bírom elviselni.A menő, pletykás embereket ki nem állhatom.
2012. aug. 21. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!