Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha szert tennél egy nagyobb...

Ha szert tennél egy nagyobb összegre (pár száz millióra, pár milliárdra, stb. ), támogatnád a közösséget, amiben eddig éltél?

Figyelt kérdés

Például: települést, várost, kerületet, szűkebb ismeretségi kört...


Ha igen, hogyan/milyen formában?



2012. szept. 29. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Milliárdnál már esetleg, de amúgy el tudnám költeni. Ha nagyon nem menne és maradna még sok akkor is maximum valami csillagászati/orvosi kutatási célokra adnék támogatást
2012. szept. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem igazán, "csak szűkebb ismeretségi kört" (tehát, akik engemet is támogattak")


Aztán, ha látom, hogy nem nagyon tudok mit kezdeni vele (és mondjuk öt, rétnagyságű házat nem akarok vagy bármi ilyesmit), akkor talán ilyennek adnám a felyemet, de nem korlátoznám magamat a eddig környékemre. Elsősorban én is kutatás/tanulás felé orientálnám magamat.

2012. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mit számítunk a közösséghez.

A fiam oviját például biztosan támogatnám, még akkor is, ha közben a fiam elmegy iskolába. Mert megérdemlik.

A lakóközösségünket (panelban lakom) bizonyos mértékig igen, annyiban, hogy rendbehozatnám a házat és a ház előtti játszóteret. Mert nem ezt érdemlik, de ez esetben ezt úgy értem, hogy ezt, ami itt van, senki nem érdemli...

2012. szept. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy amerikai felmérés szerint a lottón dollármilliomossá válók többségénél 5 éven belül szinte nyoma sem marad a vagyonnak, kis részüknél marad, és csak kevesen képesek gyarapítani.


Nem akarok ebbe a hibába esni. Pénzt más ember kezébe nem adnék, esetleg megvennék nekik dolgokat amikre szükségük van. Csak magam költeném a pénzt, de nem feltétlen csak magamra. Elsődleges szempont lenne, hogy lepattintsam magamról az élősködőket.

2012. szept. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
nem. úgy elhúznék innen, hogy öröm lenne nézni..
2012. szept. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Egy ötezer fős településen élek Pest megyében. Lehet, hogy naiv vagyok, és alkalmatlan az énközpontú életre, de én biztosan kidobnék támogatásra pár száz milliót.


Pl.: például kifizetném a helyi lakosok kölcsöneit, az iskolának uszodát építtetnék, a helyi sportközösségnek felújított tereket adnék át, vállalkozásoknak hiteleznék vissza nem térítendő kölcsönök formájában, alapítványt hoznék létre tehetséges fiatalok és idősek támogatására, innováció, ingázóknak utazásmegtérítés, stb.


És ezt részben tenném abszolút önzésből, számítva arra, hogy egyszer ez visszahat rám. Plusz jó érzés a jótevő szerepében tetszelegni, de úgy általában is örömmel töltene el a dolog mindenféle viszonzási elvárás nélkül.


Szerintem ebben a globalizálódó, globalizálódott világban fontos a helyi közösség szerepe, és egyre inkább az lesz. Talán ez előbb-utóbb indukálni fogja a eco-szellemiséget az ego helyett.


Köszönöm a válaszotokat!

2012. szept. 29. 20:47
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyébként tökéletesen megértem azt, aki lépne a pénzzel, nem akarok senkit bántani a meggyőződése miatt. :)
2012. szept. 29. 20:49
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos tőled. Én féltenélek. Nem lennél elég nyitott szemű és egy picit túl naív is vagy. Szerintem szomorúan konstatálnád, hogy kihasználnak. Lennének jó döntéseid, de szerintem sokszor megbánnád utólag. Nem mindenki érdemli meg ezt. Az átadott tereiden grafittik lennének, a tehetséggondozó sulidban meg lógás és cigizés, drogozás, a hitelek kifizetése után újra csődbe mennének páran, és kezdhetnéd előlről. Nem véletlenül történnek ezek a dolgok az életben, és nem is feltétlenül rosszak. Nem tudsz így segíteni azoknak, akik nem tanulnak a saját hibáikból. Csak rájönnél a végén, hogy néhány milliárd nem is olyan sok, ha százával akarsz esélytelen embereket menteni. A kezdeti okokat kellene megkeresned, és nem az adott problémát kezelni. Egy pici segítséggel egyetértek, de csak változtatásért cserébe, a saját érdekükben. Nem tudom, mennyire sikerült jól megfogalmaznom, de remélem, érted, mire gondolok. Jó az alapötlet, csak finomítani kellene rajta,mert semmid nem marad néhány hét alatt, és csak kevés maradandó eredménye lenne.


Amúgy én is szívesen jótékonykodnék, ha annyim lenne, amennyi nincs. Főleg egészségügyi területen mozgok, ezért ott látom a hatalmas gondokat. De azt hiszem, nem tudnék annyit nyerni a lottón, hogy azt megoldjam... azért jó érzés belegondolni, hogy mégis :)))

2012. szept. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Persze, értem. Ez mellesleg csak egy durva, kiforratlan skicc volt, ami letisztult formában is messze áll a valóságtól.


Bár mivel ebben a közösségben élek és dolgozom, tudom, hogy mikor s mire van szükség. A pénzt keményen tartanám, és az élősködőnek esélyt nem adnék.


Nyilván közössége válogatja, hogy mennyire lehetne jó hatásfokkal ilyen vállalkozásba fogni. Nálunk számtalan fejlesztés ment már végbe, szorgalmas, okos, zárkózót és innovációra hajlandó a település lakossága. A hely is frekventált, a lakosság zömének van munkája, kevés a stressz. Grafitinek számos felületen lett volna már létjogosultsága, még sincs sehol.


Azt gondolom, hogy a közösségi terek teljes felújítása, és helyi projektek tudatos finanszírozása a mai világban is logikus lépés lenne.


S, ha ez azt jelenti, hogy 1 milliárdból csak 500 millióm marad magamra, hát legyen. Legalább megedződöm a végére.

2012. szept. 29. 21:13
 10/16 A kérdező kommentje:
*zárkózott
2012. szept. 29. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!