Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pénzkeresés és művészet....

Pénzkeresés és művészet. Megférnek egymás mellett?

Figyelt kérdés
Nemsokára leérettségizem és "kettéhasít" az elmém, bátor vagyok, fejest ugrok az életbe, szeretnék sok pénzt, de közben ki is akarom fejezni magam írásban, vagy egy olyan művészeti ágban amit még nem fedeztem fel. Szerintetek megfér egymás mellett az üzleti élet és a művészet?

2012. okt. 6. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Abszolút gyakorlatias munkám van.. Rohangálok, pörgök egész nap.. Aztán este otthon alkotok.. Így vezetem le a gőzt, az esetleges stresszt.. Működik a kettő, sőt nekem nem is menne egymás nélkül..
2012. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ma 13:58


És mi a munkád? Diploma kellett hozzá?

2012. okt. 6. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Főiskolai végzettségem van, szakmai elődadó vagyok..
2012. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A mesterem megél a festészetből, igaz nem húsz és nem is negyven éves kora óta.

Szóval abszolút megférnek, de nagy tudás és jószerencse kell hozzá, hogy a művészi tudásod legyen a kenyérkereső motorod.

De úgy is megférnek, ahogy az első írta: nem a művészetből élsz, viszont a szabadidődet erre szenteled.

2012. okt. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Művész vagyok - ez a végzettségem.

Választanod kell, mi a fontosabb. Ha az alkotás, akkor alkotsz és szerencsével pénzhez juthatsz belőle, de nem feltétlenül. Ha a pénzt tartod fontosnak, akkor ki kell szolgálnod valakit aki fizet a munkádért - néha leesik tartalmas munka, de zömmel favágás. De bámi is a fontos, enned kell.

A pénzt a végzettségem gyakorlati dolgokra fordításával keresem, így végülis azzal keresem a kenyerem amit tanultam, de az ilyen munkának jó ha a harmada alkotás és művészet. Az alkotókedvem kitör belőlem és alkotok, ebből vagy lesz pénz, vagy nem.

Ez egyébként más szakmákra is igaz. A "hobbim a munkám" fából vaskarika! A meló az meló - akkor is ha szereted. A hobbi és az alkotás belső kényszer, önmagáért szereted és csinálod, rengeteg időt és akár pénzt áldozol rá. A munkával ez sosincs így. A munkát az ember pénzért végzi akkor is ha nincs kedve vagy elszáll az ihlet, de csak addig és csak akkor, ha fizetnek érte.

Ha alkotsz létrehozol valami olyat amihez nem szabnak meg neked mások kismillió paramétert. Megrendelés esetén ez ritka mint a fehér holló, ha azt is mondja a megrendelő, hogy rád bízza - rögtön belekotyog mihelyt elkezdesz vele dolgozni. Ha viszont csinálsz valamit és utána próbálod pénzzé tenni, hamarosan szembesülsz vele, hogy meg kell találnod azt a közönséget, aki meg tudja és akarja fizetni a művet. Ez egy munka. Amíg nem adtál el semmit neked kell csinálnod, mert nem tudsz fizetni valakinek ezért. Ha piacra dolgozol, akkor megint csak ki kell szolgálnod a vásárlók igényét, különben felkopik az állad.

Nemhogy megfér, üzlet nélkül nincs alkotás.

2012. okt. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Két különálló dologként értelmeztem a kérdést. Szóval a művészetemet egyáltalán nem akarom árúba bocsátani, hanem amellett szeretnék pénzt keresni, ami független a műveimtől.
2012. okt. 7. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!