Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy felvegyem...

Mit tegyek, hogy felvegyem ismeretlen hívásokra is a telefont? Hogyan javítsam a kommunikációmat?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem munkákra, megadtam a telefonszámomat, hiszen ez a legkorrektebb, itt szóljanak, ha érdeklem őket.

Már hosszú ideje nem merem felvenni a telefonomat, csak ha rokon hív, és kiírja a nevet.

Azzal tisztában vagyok: nagyon rosszul kommunikálok, sokszor megakadok (de nem izgalmamban, mert akit ismerek több éve, nála is előfordul elég gyakran), szégyenlem, hogy nem szép tiszta, egyenes és érthető a mondandóm.

Hogyan tudnék ezen javítani? még a köszönés is problémát szokott okozni.... miért nem tudok folyamatosan, határozottan elmesélni/elmondani valamit?

Még anyukámnál is bénázok.

21 éves nő...


2012. okt. 8. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 21 vagyok, csak srác.

Nekem is vannak gondjaim a kommunikációval.

Pár éve elvonultam mint buddha, aztán nem beszéltem senkivel. Ezen csak az segít ha beszélgetsz idegenekkel.

Persze nem könnyű, de nem is halsz bele.

Melyik megyében élsz?

2012. okt. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pest megye - Budapest
2012. okt. 8. 14:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Ejj, nekem is ilyen problémáim vannak, pedig 35 vagyok :( Dadogok, kapkodok, ha vkivel beszélni kell, főleg idegennek, vagy csinosabb hölgyekkel, őket szabályosan kerülöm **pirulós smiley**.


Megpróbáltam sokmindent, pl. elkezdtem küzdősportra járni, hogy önbizalmat adjon, valamit azért számított. Meg megfogadtam, hogy igenis felveszem a telefont és igenis felhívom ezt+azt...

2012. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyébként azaz érdekes, hogy vannak időszakok amikor jobban megy a kommunikáció, akkor úgy ahogy eltudom mondani amit szeretnék. De már egy ideje (és mostanság az emberektől is félek megfogalmazhatatlan), nagyon rosszul beszélek.

Nem szeretnék senkit se lehangolni, de én így utálok élni, és értelmét se látom az ilyen embernek, mint én

2012. okt. 8. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!