Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az örökségről le lehet mondani...

Az örökségről le lehet mondani más személy javára?

Figyelt kérdés

Édesanyám sajnos elhunyt, én és a bátyám szeretnénk lemondani az örökségről, mert az csak adósság lenne (nekem van 2 pici lányom, rájuk is gondolnom kell) örökölnénk egy hiteles háznak a töredékét is, amiben az apukám lakik két kisebb tesómmal, akik még kiskorúak. Le tudunk mondani az örökségről apukám javára? mert ő abba a házba szeretne lakni, de nem szeretnénk hogy kirakják csak azert mert az állam kapja meg, ha mi lemondunk róla.

Lehet nem jó helyen tettem fel a kérdést, de nem tudtam hova sorolni....

Remélem tud nekem valaki segíteni...


2012. okt. 10. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor,az ingyenes jogsegélyszolgálathoz fordulj,van sok városban,alapítványnál.
2012. okt. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem:(

Pár évvel ezelőtt még biztosan le lehetett mondani egy másik örökös javára, vagy akár többére. Gondolom most sincs ez másképp, de megesküdni nem mernék rá. Anno közjegyző előtt kellett nyilatkozni.

2012. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ki van ez találva

természetesen erről nem mondhatsz le

mi is hasonló cipőben járunk

2012. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nagyon sajnállak Benneteket és részvétem édesanyád halála miatt! Szerintem az édesapád haszonélvezete automatikusan rajta van a házon. Igen, lehet, hogy az adósság részesévé váltok úgy, hogy tulajdonosként van kin behajtani. Egy ügyvéddel beszéljetek mindenképpen (néhány ezer forintért tanácsadás keretében)mert ha ezt a hitelt nem ti kértétek és nem is ti élvezitek, nem voltatok kezesek sem -apropó ki a kezese a hitelnek? -akkor nem rajtatok fogják behajtani. Ha pedig hitelmegváltásért eladással próbálkoztok, akkor talán összefogva együtt is tudnátok kis átalakítással lakni?
2012. okt. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részvételeket!

Hát már volt ez a közjegyzős dolog, persze mi nem sokat értettünk az egészből, én néha vissza is kérdeztem, mert ugye nem köznyelven mondja.

Elvállaltuk a ház ránk eső részét, úgy néz ki a hiteles dolog is megoldódik, de inkább nem írom le, nem akarom elkiabálni magam, már csak apukám miatt se, mert neki is meg mindenkinek jó lesz ha ez a dolog összejön....

2012. okt. 22. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!