Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hip-hop + Iszlám megfér együtt?

Hip-hop + Iszlám megfér együtt?

Figyelt kérdés
Szeretnék muszlim lenni (nő vagyok). Maradhatok -e attól még a hip-hop--nál? lehet hülyén hangzik, de léci normálisabb választ adjatok mint a kérdésem :) köszi

2012. okt. 13. 17:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerinte nem...


http://www.youtube.com/watch?v=6jAgyMxQoGw


Van abban valami amit mond a csávó

2012. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

nem igaz, a srác maga sem a kultúra ellen van, nem néztem végig de szerintem általánosságról beszél.


másrészt rengeteg hiphop stíluisú iszlám tartalmú zene létezik, amiben nem erkölcstelen dolgokról szövegelnek. a hiphop nem kötelezően gengszterkedés meg káromkodás. ha érdekel példa tudok mutatni.


egyébként kíváncsi lennék, miért akarsz muszlim lenni, ha ide nem akarod, akkor privátban.


tehát igen, megférnek együtt, sőt, jellemző is lehet.

2012. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem nem ez jött le. Nagyon is a hip hopról beszélt.

A kérdező motivációi engem is érdekelnének. Akár privátban is.

2012. okt. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom, hogy kivételeket említesz. Nem kételkedem a létezésükben, hiszen magam is a hip hopnak egy pacifistább változatát szeretem, ami nélkülözi a mainstreamből ismert közhelyeket.
2012. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan.A muszlimok is hallgatnak hiphopot.Sot az arab zenecsatornan neha lattam , h hiphopban nyomtak az arabok.:)komolyan.:)
2012. okt. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Motívációk? :) Igazából nem tudom elmagyarázni. ALLAH tudhatja csak, miért akarja, hogy muszlim legyek :)

Na, de ha tényleg az leszek (egyébként ezzel még várok néhány évet), attól még nem szeretnék megváltozni. Tehát nem leszek ilyen, hogy mondjam... ha szabad -e így kifejeznem magam? :D Light-os muszlim. magyarul:MAGYAR MUSZLIM... bocs, de nemtudom elmagyarázni :)

2012. okt. 13. 21:28
 7/17 A kérdező kommentje:
mármint, úgy értem, hogy nem leszek ilyen dzsihád őrült, csak Iszlám az igazság mondó ember. Maradok, aki vagyok. Érdekel sok dolog, szerintem ettől nem fogok megváltozni teljesen.. csak részben
2012. okt. 13. 21:30
 8/17 A kérdező kommentje:
amúgy az 1. kommentemben úgy értettem, hogy ligtos lmuszlim leszek! bocs, kihagytam valamit, ezért flreérthető :D
2012. okt. 13. 21:31
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

persze, értelmetlen lenne általánosítani, ez kb olyan mint azt mondani, hogy egy muszlim ne nézzen tvt mert lehetnek benne mocskos dolgok. akkor ne netezzen és ne is olvasson, mert mindenben lehetnek mocskos dolgok.


nem teljesen értem, de sejtem mire utalsz

igaz így ennek nem sok tartalma van hogy leírtad.

mármint ha valaki komolyan érdeklődik az iszlám iránt legalább a dzsihád fogalmával tisztában legyen.

feltételezem ez kb olyan muszlimság mint amilyen keresztény a legtöbb keresztény. :) tehát nem keményvonalas, hanem "ami nekem tetszik". nem teszel esküt, nem jársz közösségekbe és nem értelmezed szó szerint a koránt.

az meg megint rossz szöveg hogy allah tudja, csak történt valami ami miatt érdeklődni kezdtél, nem esett a fejedre egy ragyogó korán a plafonról... :)

hogy őszinte legyek, kicsit aggaszt is ez a sok divatvallásos ember manapság, mert mindenféle buddhistának, muszlimnak meg kitudjaminek nevezi magát, holott nem sok köze van hozzá. feltételezem a koránt sem olvastad el. kezdd azzal, lehet hogy pár oldal után elmegy a kedved tőle...

még arra is tippelhetnék hogy megtetszett neked egy pasas akinél be akarsz vágódni.

2012. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
nem tetszett meg semmilyen pasas. Na, de megtaláltam a helyes magyarázatot.: Csak htet veszek fel, nem pedig kultúrát.
2012. okt. 13. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!