Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapest vagy Szeged jobb hely?

Budapest vagy Szeged jobb hely?

Figyelt kérdés
Most variálok, hogy hol folytassam a tanulmányaimat és arra lennék kíváncsi melyik az élhetőbb város, hol normálisabbak az emberek, melyik a tisztább, szebb és kultúráltabb hely?

2012. okt. 15. 14:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%

Szeged nyugisabb, az emberek sokkal kedvesebbek és segitőkészebbek, maga a város sokkal tisztább de én ennek ellenére Pestet választanám, ugyanis ott sokkal több a lehetőség, sokkal jobban megtalálhatod magad és a közösséged.

Budapest az ország egyetlen komolyabb nagyvárosa, amelyet sose lehet megunni, állandóan újat tud mutatni, mindíg van mit felfedezni rajta. Hatalmas kultúrális vagyonnal rendelkezik és csodálatos természeti adottságokkal. A zajért és a rohanásért kárpótolja az embert egy nyugis séta a Margit-szigeten vagy a Duna látványa vagy esetleg a hegyeké a budai oldalon. Kismillió szinvonalas programból válogathatsz egész évben, ha szórakozni akarsz egy csomó különböző stílusu hely vár téged, nem muszály csak bugyuta diszkókba járnod. Tökéletes hely az önmegvalósításra, egyetlen város sem versenyezhet e téren a fővárossal Magyarországon.

Én azt mondom, hogy az a rengeteg lehetőség és az az igazi nagyvárosi hangulat amit kínál Budapest mindent megér. Lehet Szegeden nem látsz annyi csövest, tisztábbak a buszok és többször mosolyognak rád, de közelébe nem ér lehetőségek terén Pesthez és pár év után az ember már elkezdi unni a helyet, mert Szeged nem nagy város.

2012. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%

Azt is vedd figyelembe, hogy milyen az oktatás színvonala.

Amit az első írt igaz, de én megbántam, hogy Pestre jöttem. Rájöttem, ez nem az én világom, nekem a nyugisabb, kisebb helyek valók, ahol nics ez a rohanás, tömeg. Ezt is vedd figyelembe. Nekem 2x kell leszállnom a villamosról, mert nem bírom azt a sok szuszogást, tapit körülöttem.

A saját igényeid is tartsd szem előtt, ne csak a kinált lehetőségeket.


Pl. orvosi, biosz Szegeden jobb, ha keményen akarsz tanulni. Nem tudom, milyen szakra mész.

2012. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
49%

szeged! egyértelmű


budapestnél mocskosabb, idiótákkal tömöttebb város csak a balkánon meg ukrajnában/oroszországban van.


ha még nem voltál pesten, próbáld ki egy hétre. sok vidéki ember nem is bírja.


tömeg, nemtörődöm emberek, bunkó emberek, eldobált szemét, üvegek, hányás, állati-emberi!! ürülék az utcákon/telefonfülkében mindez hónapokig nincs feltakarítva, a levegő büdös és mérgező(gyakran a megengedett határ felett van az érték), a város zajos(egy forgalmasabb út mellett nem lehet beszélgetni/telefonálni), és alig van valami természeti környezet. itt szerintem a legtöbb ember megbolondul (látszik is).


hidd el, én pesti vagyok, és bármelyik vidéki város élhetőbb ennél a mocsoknál. pesten egyetlen értelmes emberrel sem találkoztam, aki az volt, mindről kiderült, hogy vidéki.

a legjobban a hülye, bunkó emberek zavarnak, itt már 12-13 évesen a lányok többsége nem szűz, divatos vackokban járnak, úgy festik magukat, mint egy 30as örömlány, és egy kanáél vízbe megfojtanák a másikat, persze az arcába vigyorognak. sokkal több a hangember, igazi barátot találni esélytelen. mellesleg ezek a 14éves lányok 25 körüli pasikkal flörötlgetnek, úgy hogy van "barátjuk", a srácok közül meg ismertem olyanokat is, akinek 2-3 barátnőjük volt egyszerre, nagyon sok egyáltalán nem kar komoly kapcsolatot. barátság annyi hogy msnen néha rádírnak, az embereknek sosincs idejük rád, de naponta megnéznek 3 sorozatot, és 6 órát töltenek facebookon.


nem mind ilyen, igénytől is függ, de már nagyítóval kell keresni az értelmes embereket.

pár éve még voltak ilyenek, aktívabbak és kevésbé birkák voltak az emberek, ma már csak azt látom hogy öltönyös ember szívja az orrát és köp egyet oldalra, a bagós lazán kiejti a kezéből a csikket, vagy a cigány épp a háta mögé dobja a csokis zacskót. legutóbb valami paraszt a bmwből dobott ki egy üveget a járdára, ahol széttört. nem beszélve arról, amikor fényes nappal lopnak meg másokat és vernek szét az utcán. itt kb mindenki tojik mindenre és mindenkire, az emberek nagyon önzők és rosszindulatúak.


és mielőtt túlzásnak hinnéd, ez minden nagyváros átka! a normálisabb városok általában 200E fő alattiak, ezen felül már hanyatlik a kultúra, és az emberségesség. hiába hinné azt az ember, hogy a városban van kultúra meg szórakozási lehetőség, ez nem így van. a néphagyományokat sem nagyvárosokban őrizték sosem, a város lényege a divat, a sűrűsödő lakosság, a tömeg kihasználása, a lehetőségek kihasználása.

nem véletlen az sem, hogy akik megszedik magukat, később a külvárosba, vagy közeli településekre költöznek, mert azok sokkal élhetőbbek, még ha a távolság gondot is okoz a pénzkeresés miatt.


kicsit sok lett, de gondold át jól, csak akkor menj pestre, ha szereted a bulizást, a féktelenséget, a sok embert, a nyüzsgést, a szórakozóhelyeket és a velejáró szereket, az éjszakázást, és ilyesmi.

a nyugalomra vágyó embereknek nem való, élhetőbb csak a kereset szempontjából lehet.

2012. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
81%
Én szegedi vagyok, de gyakran járok Budapesten. Vidéki létemre én is azt mondom, hogy SZEGED! Budapest, koszos, büdös, utálok rajta mégcsak keresztülmenni is. Undorító az egész, és azt mondom, nem nem kárpótol semmi ezért.. még a Duna, a Parlament, semmi... Én azt mondom, Szeged! Imádom, Magyarország legszebb városa.
2012. okt. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
Nem voltam még Szegeden, Budapesten tanulok, egy ideig ott is éltem, idén lett elegem belőle, és hazaköltöztem. Valaki jól írta, Budapestet csak akkor válaszd, ha imádsz bulizni, inni és szereted a tömeget. Normális lakóhelyhez szokott embernek nagyon nehéz ott lakni. Büdös, zajos, koszos, az egész város egy okádék. A legtöbb ember bunkó, kulturált együttélésre képtelen. A járdán kutyapiszkot, köpéseket kell kerülgetni. Undorító az egész.
2012. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

BUDAPEST!!! Persze sok a kosz, a hajléktalan és a bunkó ember de egy tízszer akkora város mint Szeged és kerülete is válogatja, hogy milyen a tisztaság. Budapest nagyváros, ebből következik az, hogy aki halálnyugis emberkékre, csendre és mindenhol patyolat-tiszta utcákra vágyik ne jöjjön ide és kész! Ezerszer rosszabb helyek vannak mint Pest, Amszterdam, London vagy Párizs jóval koszosabb és ott is vannak "fura" egyének.


Bírom amikor a vidékiek nyafognak a zaj meg a szemét miatt, de azt nem veszik észre, hogy a jó dolgokból is sokkal több van egy nagyvárosban, persze ahoz igény is kell, hogy valaki fogékony legyen a millió féle kultúrára, rengeteg fesztiválra, kiállításra ami itt van. Aki abban nőtt fel, hogy a szórakozás maximuma a kocsma és a disco az persze csak ajvékolni fog és nem fogja észrevenni az előbb említetteket, emelett nem fogja észrevenni a nagyvárosnak a szépségét és hangulatát, azt az egyedi érzést ami a több milliós városokra jellemző, azt amikor egyre közeledünk a autópályán Pesthez és kezdenek megjelenni a plakátok, az áruházak, autószalonok, aztán a lakótelepek és ez az egész egyre sűrüsödik, magával ragad és felpezsdít és egy idő után eggyé válsz az egésszel, a összes vibrálással, hangal és színnel, ez katartikus élmény. Aki csak siránkozni tud mert egyoldalúan látja Pestet, az nem veszi észre a múltszázad eleji bérházak csodálatos látványát még ha sok lerobbant állapotban is van. Aki át tudja magát adni annak a nagyszerü érzésnek amit egy tipikus, régi bérpalotákkal teli pesti utca közvetít az rá fog jönni, hogy ezt csak Pesten élheti át. És végül elég csak felmenni a Citadellára és letekinteni a város végtelen látványára, a Dunára, a Parlamentre és rengeteg más csodálatos dologra és akinek a lelki egy picit is fogékony a szépség iránt az rögtön beleszeret ebbe az egészbe és a végén még a mocskot és a tömeget is elkezdi szeretni, mert mind-mind ehez tartozik, egy ezzel az egésszel.


A monumentalitás szépsége! Ez az amit nem mindeni ért meg! Pestet vagy imádja vagy gyűlöli az ember, de a legszebb szerelmet az országban csak ez a város adja meg. Szeged persze csodálatos város de számomra azt a sprituszt század annyira nem nyújtja mint Pest, Budapest sokkal erősebb "kábítószer" Szegednél! :))

2012. okt. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

Vártam, mikor jelenik meg az első budapesti, és kezd el hülyeségeket beszélni:).


„BUDAPEST!!! Persze sok a kosz, a hajléktalan és a bunkó ember de egy tízszer akkora város mint Szeged és kerülete is válogatja, hogy milyen a tisztaság. Budapest nagyváros, ebből következik az, hogy aki halálnyugis emberkékre, csendre és mindenhol patyolat-tiszta utcákra vágyik ne jöjjön ide és kész! Ezerszer rosszabb helyek vannak mint Pest, Amszterdam, London vagy Párizs jóval koszosabb és ott is vannak "fura" egyének. „


Hülyeség, Bécs is nagyváros, mégis sokkal tisztább. London, Párizs koszosabb, mint Bp ?:) Irány a szemészet, vagy szokj le a hazudozásról.


„Aki abban nőtt fel, hogy a szórakozás maximuma a kocsma és a disco”


Így van, Budapesten kívül csak kocsmák és diszkók vannak, okos vagy nagyon:).Tudod, néha megfejjük a Riskát, és szekérrel megkerüljük a falut is!


„Aki csak siránkozni tud mert egyoldalúan látja Pestet, az nem veszi észre a múltszázad eleji bérházak csodálatos látványát még ha sok lerobbant állapotban is van . Aki át tudja magát adni annak a nagyszerü érzésnek amit egy tipikus, régi bérpalotákkal teli pesti utca közvetít az rá fog jönni, hogy ezt csak Pesten élheti át. És végül elég csak felmenni a Citadellára és letekinteni a város végtelen látványára, a Dunára, a Parlamentre és rengeteg más csodálatos dologra és akinek a lelki egy picit is fogékony a szépség iránt az rögtön beleszeret ebbe az egészbe és a végén még a mocskot és a tömeget is elkezdi szeretni, mert mind-mind ehez tartozik, egy ezzel az egésszel. „


Tehát azért, mert szép a kilátás a Citadelláról, vagy mert szép a Parlament, már jó lesz Bp,aha. Te a Parlamentben laksz vagy Citadellán? Érdemes Bpn élni, hisz gyönyörű a kilátás a Cita..blabla…Azzal meg nem kell foglalkozni, hogy bűz van, mocsok, kutyapiszkos járda, lerobbanó 40 éves metró, hisz hétvégén elmehetsz megnézni a Parlamentet!:D. Hát tudod, én inkább a tiszta levegőre, nyugalomra, csendre szavazok. Az meg, hogy akinek nem tetszik, ne jöjjön ide, sztem még te is tudod, hogy baromság.Sok embernek muszák odamenni, mivel munkát találni már szinte csak Büdipesten lehet, ahogy a legjobb egyetemek, fősulik is ott vannak. Egyébként meg most jobb lesz attól, hogy azt hazudod, hogy London koszosabb, mint Bp? Te is tudod, hogy ez nem igaz. És hadd magyarázzak el még valamit. Írtuk, hogy sok a bunkó. Arányaiban több a bunkó, tetszik érteni? Amíg vidéken van mondjuk 10ből 4 bunkó, addig Bpn 7-8.Ja, és nemrég olvastam, hogy Athén után Bp a legszennyezettebb főváros Európában. Erre is írjál vmi bölcsességet még:).Köszönjük Emese, hogy hozzászóltál. További kellemes szmogot!

2012. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%

"az, hogy aki halálnyugis emberkékre, csendre és mindenhol patyolat-tiszta utcákra vágyik ne jöjjön ide és kész! "


persze, mert törvényszerűnek kéne lennie hogy egy nagy város mocskos. érdekes, bécs is nagyváros, vagy ha voltál németországban, összehasonlíthatod a német városokat budapesttel, valahogy kevesebb a szemét. talán azért mert büntetik is a szemetelést.


"Pest, Amszterdam, London vagy Párizs "


ne említsük már pestet amszterdammal egy lapon. azért hollandia úthálózat, tisztaság gazdaság, városok sűrűsége szempontjából kicsit magasabb fokon áll mint pest. kb 4x akkora a népsűrűség. persze meglehet hogy mivel nem ott élünk, kisebb eséllyel látjuk az emberi ürüléket hónapok után is a múzeum előtt, de nem hiszem hogy ez náluk annyira jellemző lenne.


"Bírom amikor a vidékiek nyafognak a zaj meg a szemét miatt, de azt nem veszik észre, hogy a jó dolgokból is sokkal több van egy nagyvárosban, persze ahoz igény is kell, hogy valaki fogékony legyen a millió féle kultúrára,"


na ezen jót röhögtem.

itt vagyok én pesti ember és én sem szeretem.

másrészt pest meg az igényesség rohadt messze van egymástól. én nem igényességnek nevezném azt, hogy hetekig ott a hányás a forgalmasabb utcákon. meg vidéken például nem az a szombat déli program, hogy elviszem a gyereket egy fesztiválra, ahol szőrös férfiak rózsaszín bőrszerkóban paskolják egymás hátsóját...

a nagy kulturálódási program az, hogy elmennek az emberek leinni magukat hétvégén, és kész. elenyésző, főleg a fiatalok közt, akit pont a kultúra érdekel. furcsa is, hogy tele van a világ állami fenntartású múzeumokkal, de valahogy állami kocsmákat még nem láttam. a kocsmák akármilyen ócskák, állandóan ól megy az üzlet és bővítenek. egyik diszkó megszűnik, 2 jön helyébe. a vidéki emberek is többnyire csak diszkauzni mennek fel városba hétvégén.


"a nagyvárosnak a szépségét és hangulatát, "


ízlés kérdése. szép tud lenni az is, mikor a hajléktalanokra a parkban rásüt a hajnali napsugár, vagy amikor a csöves a fekélyes lábát vakargatja a villamoson, és terjeng belőle a rózsaillat.


"azt amikor egyre közeledünk a autópályán Pesthez és kezdenek megjelenni a plakátok, az áruházak, autószalonok, aztán a lakótelepek és ez az egész egyre sűrüsödik, magával ragad és felpezsdít "


neee! ilyen agymosott fogyasztó csak a legsötétebb scifikben van!


"Aki csak siránkozni tud mert egyoldalúan látja Pestet, az nem veszi észre a múltszázad eleji bérházak csodálatos látványát még ha sok lerobbant állapotban is van."


igen, egyoldalúság, hogy észreveszem a parkban a csöveseket akik telesz*ták.

meg aztán a birkenaui haláltábor is bizonyára érdekes eszmei érték, csak nem élnék benne...


"Szeged persze csodálatos város de számomra azt a sprituszt század annyira nem nyújtja mint Pest, Budapest sokkal erősebb "kábítószer" Szegednél! :))"

tényleg unalmas hely ez a szeged:

[link]

végül is csak hetente 4 kiállításra tudsz elmenni

[link]

kiscsillag, 30Y, zorall, tankcsapda, drum&bass, hardcoremetal és komolyzenei koncertek, semmi érdekes nincs a városban

ja és a szegedi ifjúsági napok...

mellesleg debrecen után a 3. legnépesebb magyar város.


persze lehet pestet is szeretni, de azt mondom, aki tényleg szereti ezt a mocskot, az nem normális ember.


"Érdemes Bpn élni, hisz gyönyörű a kilátás a Cita..blabla…Azzal meg nem kell foglalkozni, hogy bűz van, mocsok, kutyapiszkos járda, lerobbanó 40 éves metró, hisz hétvégén elmehetsz megnézni a Parlamentet!:D. Hát tudod, én inkább a tiszta levegőre, nyugalomra, csendre szavazok. Az meg, hogy akinek nem tetszik, ne jöjjön ide, sztem még te is tudod, hogy baromság.Sok embernek muszák odamenni, mivel munkát találni már szinte csak Büdipesten lehet, ahogy a legjobb egyetemek, fősulik is ott vannak. Egyébként meg most jobb lesz attól, hogy azt hazudod, hogy London koszosabb, mint Bp? Te is tudod, hogy ez nem igaz. És hadd magyarázzak el még valamit. Írtuk, hogy sok a bunkó. Arányaiban több a bunkó, tetszik érteni? Amíg vidéken van mondjuk 10ből 4 bunkó, addig Bpn 7-8.Ja, és nemrég olvastam, hogy Athén után Bp a legszennyezettebb főváros Európában."


ez tényleg igaz, a legtöbb ember csak megélhetés miatt jön ide, nem jókedvéből. persze debrecenben meg szegeden is vannak jó egyetemek, de nem akkora a választék mint itt, sem az elhelyezkedési lehetőség.

és valóban budapest az egyik legszennyezettebb város európában. ha a budai helyekről lenézel a városra este, biztosan szép a világítás, de nappal csak egy rohadt nagy szürke köd teríti be az egészet. mikor pénteken-szombaton elmennek leinni magukat az emberek és józanodnak, nem jár annyi kocsi, annyira durva a különbség, hogy akkor pestről át lehet látni budára és a levegő is érzékelhetően másabb.

EZ az igényesség, amikor tudod hogy milyen az igazi levegő, és légkalapácsolás helyett madárcsicsergésre ébredsz. amikor a napi 25 mentős, tűzoltós helyett max néhány kutya ugat, és a dudálás és folyamatos zaj helyett óránként elmegy egy kocsi a házad előtt. vagy eleve hallod az utcán is, mit mond a másik.

az a baj, hogy annyira abnormálisak a pesti emberek, hogy ezt már magyarázni kell. mert olyan lusták, hogy kirándulni se mennek, fogalmuk sincs arról, milyen a természet.

2012. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
96%

Egyértelműen Szeged!

Szegeden is sok fesztivál , program,látnivaló van. pl hallé-sör-bor fesztivál stb.

és egyre jobban fejlődik a közlekedés is ( bicikli utak, tömegközlekedés)

2012. okt. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%

Szeged halott város, a sok egyetemista látványa és ittléte ami ezt ideig-óráig elfedi. Tudom mert itt élek és ahogy koptam kifelé (egyre kevesebb óra a végzés közeledtével) az egyetemről majd le is diplomáztam, egyre inkább ezt éreztem. És fáj, szegedinek tartom magam de nem hogy munkahelyek nincsenek (máshol még ennyi sincs, tudom), nincs egy evős hely ahova beülhetsz anélkül hogy utána 10 perccel fosnál/gyomorgörcsöt kapnál (2 órája jöttem a legjobb hamburgerestől és ezt is alig bírom megemészteni), nincs egy normális szórakozóhely (ha nem akarok dévid gettát hallgatni), koncertek is csak szorgalmi időszakban vannak (nincs egy szegedi zenekar!! ha csak nem 10-15 ember által hallgatott ándörgránd halálmetálban gondolkozunk), nincs egy hely ahol ne vágnának át egy korsó sörrel is. Kedvesek az emberek??? Maximum lassabbak. Ugyanolyan undorral szolgál ki az átlag eladó mint bárhol Magyarországon. Bp-n se tapasztaltam rosszabbat. És még sorolhatnám mennyi minden nincs, pedig lehetne egy ekkora és magát űber nívós egyetemi és régiós és ejrópakapuja és faxom tudja milyen központnak képzelő városban. Az értelmetlen beruházások vs mindennapos kényelmetlenségek és valóban hiányzó épületek, intézmények kérdésébe ne is menjünk bele.

Legjobban persze a közönség (polgárok?) hiányzik ami kultúrát alkothatna és akit ez a kultúra szolgálhatna.

Nem mentség hogy nagyváros vagy kisváros, jártam már ugyanekkora, nagyobb és kisebb városban, láttam élhetőbbet és persze kevésbé élhetőt is.

Hogy BP ebben hol foglal helyet az igen bonyolult kérdés, de szerintem NEM IGAZ hogy nem találhatja meg bárki a neki való környezetet. Ott is van a kertvárostól az óvároson át a forgalmas lepukkant negyedeken és a puccos belvárosokon keresztül a szoci laksitelepekig minden. Jó lakóhelyet kell választani és ha szerencséd van eljuthatsz a suli/munkahelyedre úgy hogy csak pár tíz percet kell a hugyszagú buszon állnod.

Összegezve: lehet vidék/pest vitát nyomni de szeged a leggyengébb alany erre, a lepusztult északkeleti városokon kívül kb a legnyomorultabb hely az országban (SAJNOS!).

Ha megint suliba járnék szívesen élnék itt, sok vidéki macát (szegedhez képest vidékit) össze lehet szedni, egy jó kis lakás a városban, pár tízezer forint költőpénz és arany élete lehet az embernek.

2012. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!