Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ellopták a pénz nélküli...

Ellopták a pénz nélküli pénztárcám amiben az adó, a tb, a lakcím kártyám, a személyim es a diákom volt. Ez mennyibe fog fájni míg pótlom őket? A rendörségen jelenteni fogom. Csak kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg rakhatnál ki hirdetést, hogy aki "megtalálta", az legalább az iratokat adja vissza.
2012. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rendőrségen jelentsd mindenképp mert akkor nem tudnak vele visszaélni, plusz olcsóbban fogsz tudni újat igényelni.

Azthiszem a személyi pótlása 1500 körül van de ha kérsz ideiglenest akkor az meg ilyen 3 ezer körül van. A tb nem tudom mennyi, adókártya is 1-2 ezer körül van. Lakcím bejelentő is 1500 körül van. A diák az nem tudom mennyibe fáj azt az iskolába kérdezd meg és ha bejárós vagy kérj iskola látogatási papírt mert az egy ideig helyettesíti a diákot.

2012. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez a rendőrségen jelentősdi honnan ered, de engem elhajtott a rendőr, amikor kiderült, hogy csak elhagytam és nem lopták el mondván, csináltassak újat és kész. Olcsóbb semmivel nem volt.


Én ezt tavaly megjártam, és nem volt egyszerű, de azért egy tízes alatt meglesz.

2012. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 belapus ***** válasza:
Azért kell bejelenten, mert véletlenül "kayaibrahim" vagy "josziptot" kezébe kerül, akik megvásárolnak 1 Ft-ért milliós állami hitellel terhelt F.. közeli cégeket, aztán lehet törleszteni.
2012. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért kellene nekem törlesztenem? Okirattal való visszaélés ez. Más írja alá helyetttem. Még személyi igazolvány ellopása nélkül is hozzá lehetne férni a rajta lévő adatokhoz (ahogy ezt sok intézményben megteszik, amikor lefénymásolják). Nincs az a bíróság, amely ennyi alapján jogosnak tartaná, hogy én fizessek.

Ezzel legfeljebb a BKV szívózik, hogy ha jogtalanul kapunk büntetést, mert valaki bediktálta az adatunkat, akkor eltörlik a bűntetést feltéve, hogy feljelentést teszünk.


És mondom; a kártya eltűnését nem vették föl a rendőrségen, hanem csak az okmányirodában.

2012. okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!