Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a tetoválásokról...

Mit gondoltok a tetoválásokról? Kicsit hosszú!

Figyelt kérdés

gondolkodom rajta, hogy egy emlékeztető célú tetoválást csináltatok, de nem tudom, hogy mennyire fontos, hogy ilyen formában is emlékeztessem magam dolgokra, talán kicsit olyan mint a fénykép, nem tudom, kell-e mert ha valami nagyon emlékezetes, azt minden külső dolog nélkül sem felejtem el


meg most az jutott eszembe, hogy olyan is mint amikor állatokat megbillogoznak, mert nem az esztétikum lenne a fő cél, hanem a jelentés


Ti hogy gondolkodtok erről?


2012. okt. 21. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:

hát sok ilyen tetoválás van,pl saját gyerekek születési dátuma,vagy valamilyen haláleset dátuma,legjobb barát neve ilyenekkel találkoztam már..és ezeknek is emlékeztető céljuk volt.

Szerintem ez egy szép dolog,mert jóval nagyobb jelentéssel bír mint valami díszítő célú tetoválás,viszont jól gondold meg hogy emlékezni akarsz e örökre arra amit magadra tetováltatsz.

2012. okt. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most nem azért mondom, akármennyire fontos, az egy divathóbort, hogy magadra varratod, mert te evvel emlékezel meg. Aztán ha rékérdeznek, elregálheted mindenkinek, mennyire mély és személyes tartalom, hát nagyon király.

Komolyan sehogy másképp nem lehet megemlékezni, annyival több leszel te attól, hogy rád varrják, anélkül elfelejtenéd vagy mivan?

Ha jó emlék, akkor úgyse felejted soha el, ha meg fájó, akkor direkt szivatod magad ilyennel? Ne is haragudj, de nagy baromság szerintem.

2012. okt. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Nem túl feltűnő helyre szeretném és talán még így is van a dologban valamennyi feltűnési vágy. De igazábólcsak arra szeretném emlékeztetni magam, hogyaz élet mennyire kiszámíthatatlan és hogy ezért jól kell élni. Magamnak szólna, hogy nem szabad felelőtlenül kezelni az életünket, mert nincs több. Így is hülyeségnek gondoljátok?
2012. okt. 22. 02:03
 4/4 anonim ***** válasza:

És ehhez neked mindenképp egy tetoválás kell? Nem azért mondom, mert ha annyira akarod, úgyis fel fogod varratni. De tele a padlás az ehhez hasonló "mélyen szántó" gondolatokkal, boldog-boldogtalan minden bölcsességet magára tetováltat... Jól kell élni, ha ez magadtól nem jut eszedbe és a bőrödre is ezt fel kell vésni... Nem gondolod ezt te se komolyan. Emlékeztetőt az ember egy psot-itre ír vagy a telefonjába.

Ne is haragudj, de mindnekivel történnek nehéz, rossz dolgok, amiken vagy túllép vagy nem, de ilyen indíttatással kb mindenki ott sorakozhatna és varrathatna magára valami mélyenszántó gondolatot valami jól hangzó nevű bölcselkedőtől...

Félre ne értsd, nem elítélem a tetoválást, de vannak dolgok, amire anélkül is emlékszik az ember, hogy a bőrébe lenne vésve. De nem tartom túl egyedinek.

2012. okt. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!