Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy a takarítás, háztartás női munka?

Figyelt kérdés

Elég sok embertől hallottam már ezt, de a legdurvább az volt, amikor nővérem terhes volt, a pasija meg így bejelentette, hogy hát ő sosem mosogatott és nem is fog. Így nővéremnek egyedül kellett takarítania még akkor is, amikor már akármelyik nap megszülhetett volna...

Csak szerintem köcsögség ezt így kijelenteni?


2012. okt. 23. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Tulajdonképpen nővéred a hibás, hogy egyáltalán gyereket vállal tőle.
2012. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Persze nincs olyan, hogy női/férfi munka. Mindkét fél mindent megtud csinálni, ha akarja.
2012. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
elég szemétség. A házimunka nagyrészét én csinálom, de azért ha a páromnak van több szabadideje, akkor segít.
2012. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Azt, amit a cigány mondott a viccben.


"Női munka, csinálja a k.rva anyád!"

2012. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Én személy szerint bevállalnám mint nő, hogy a háztartás vezetése csak és kizárólag női munka, abban az esetben, ha mellette nem kellene dolgoznom, és a férfi 100%-ban képes anyagilag eltartani. Ha itthon maradhatnék, és nem kellene dolgozni járnom, ezer örömmel csinálnék meg minden házimunkát egyedül!

Amíg ez nem így van, addig igenis megosztjuk a házimunkát is, és a párom sosem nyafog, ha neki kell pl kimosni és kiteregetni, amíg én dolgozom

2012. okt. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
3%
A terhesség nem betegség. Nem akadályozza semmiben. Ha előtte is ő csinálta most minek változtattak volna. Főleg hogy az utolsó hónapok már csak láblógatással telnek a nőknek, akkor miért ne csinálna otthon valami értelmeset. Vagy majd a férje hazamegy a munkából este aztán neki áll főzni mosni takarítani? Gondolkozz már.
2012. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Alapjában véve igen, de ha a nő nem képes megcsinálni (terhes, beteg, stb), akkor igenis a férfi dolga. Vagy ha megtehetik, vegyenek fel valakit. Istenem, terhes nőket dolgoztatni... Amikor én terhes voltam, a férjem azt sem engedte meg, hogy akárcsak egy szalmaszálat is keresztbe tegyek. A nővérednek ki kellett volna állnia az igazáért.
2012. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Ez a régi rendszerben volt így amikor a nőnek még nem kellet dolgoznia maximum 4-6 órát akkor ő főzött mosott, takarított stb... és a férfi aki a belét is kidolgozta a munkahelyén ő neki annyi dolga volt otthon hogy pihenjen.

Én barátnőmmel megosztjuk a munkát mert ő 3 műszakban dolgozik én meg csak egy műszakban vagyok. Amikor ő délelőttös én főzök de akkor több napra szoktunk, ha délutános akkor én takarítok ki mert én csak 2 ig dolgozok. A mosás vasalás a barátnőmé egyrészt ő imád vasalni meg mosni, másrészt ő azt mindig hétvégén csinálja, mert nekem szombaton kell dolgoznom de cserébe a hétfő nekem pihenő nap, én akkor fizetem be a számlákat meg az egyéb olyan dolgokat intézem amihez nem feltétlen kell a barátnőm, nagybevásárlást is én szoktam véghez vinni mert én konkrét céllal megyek oda és kb félóra alatt letudom még a barátnőmnek másfél-2 órájába telik mire végez. Mi mindig megbeszéljük hétvégén hogy jövőhéten mi legyen az ebéd mi legyen főzve én 2-3 napra főzök többnyire mert úgy érdemes barátnőm meg imád főzni így amikor délutános és délelött itthon van akkor ő elvan a konyhába órákig is akár nekem meló után csak a mosogatás marad, ha az asszonynak már nem marad arra ideje.

2012. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1%
a férfi dolga a pénzkeresés, a család eltartása. az asszonyé a gyerek és a háztartás. ez a világ rendje. nem kell modern eszmékkel hergelni a nőket. amíg a nővéred terhes volt miért nem fogadtak takarítónőt vagy kértek meg rokont?
2012. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Azért, kedves kilencedik, mert már nem 100 évvel ezelőtt élünk. Mégis hány család teheti meg, hogy csak az egyik felnőtt dolgozzon? Igen kevés..

Ha a nő is dolgozik, akkor szerintem alap dolog a munkamegosztás. A nővérednek meg ki kellett volna állnia magáért.

2012. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!