Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki pozitív dolgot mer mondani magáról, vagy az életéről, arra mindenki rászáll, hogy dicsekszik?

Figyelt kérdés
Egyszer mertem olyan kérdést feltenni az egészség kategóriában,hogy miért nem vagyok soha beteg és mindenki leoltott,hogy dicsekszek,meg hogy úgyis meg fogok betegedni.Miért ilyen rosszindulatúak az emberek?Miért várják el,hogy állandóan sajnáltassa magát mindenki?Miért tilos örülni,vagy jó dolgokról beszélni?Ez csak ennél a buta magyar népnél van,vagy mindenhol a földön,ahol emberek laknak?Egyik ismerősöm szerint,aki több évig élt Németországban,ott egyáltalán nem ilyenek az emberek,nem szólják le azt,aki pozitív dolgokról beszél,sőt,ott már szinte ez az elvárás,a németek ilyenek.Akkor csak a magyar nép ilyen lehúzós?

2012. okt. 30. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Kösz a kérdést, ez már nálam is felmerült, már egyszer tettem fel egy kérdést a gyk-n, olyasmit, hogy nem tudom, nem merem elmondani az ismerősöknek,munkatársaknak, hogy hitel nélkül van a kocsi, és bár van lakásunk, hamarosan befizetünk egy másodikra stb. Igen,nekem is úgy tűnik, hogy nem sikerül megtalálni a középutat a dicsekvés meg a panaszkodás között, mert sokan úgy veszik (legalábbis az én félelmem ez), hogy ha nem panaszkodsz, az már dicsekvés. Vagy ez csak az én fóbiám? Tudom,hogy túl sokat adok az emberek véleményére. De nem vagyunk egyformák. Régen olvastam egy mondást, nem értettem, de úgy gondolom, hogy mostanra már értem a lényegét: "egy kicsit panaszkodni mindig kell, már csak illendőségből is". Én ezt pont úgy értelmezem, ahogy az előbb írtam, hogy elvárják ezt az emberek, mert akkor egyből dicsekvésnek veszik, ha nem panaszkodsz vagy irigykedni kezdenek, igen, ennek ilyen jól megy? Holott nem dicsekedni akartál.
2012. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Abba a hibába én is beleestem,hogy sokat panaszkodtam,mert mindenhol azt láttam,hogy aki egész nap siránkozik,afelé barátsággal és részvéttel fordulnak az emberek,aki meg jó dolgokról mesél,vagy esetleg megtartja a problémáit magának,abba meg belerúgnak.
2012. okt. 30. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudom, ez tudatos vajon másoknál? Tehát aki panaszkodik, akkor is, mikor nincs rá oka, az tudja, mit csinál? Vagy csak mondja, mondja...?
2012. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vok. Érdekes, hogy te úgy láttad, hogy barátsággal, részvéttel fordulnak az emberek... stb. Én meg egy csomóx úgy láttam, hogy az emberek rohadtuk utálják a panaszkodás, panaszkodókat. Egy idő után elviselhetetlen. Elhúzódnak az ilyen emberektől. Persze, a dicsekvőket is ki szereti...? Hehe. Ezt a középutat nehéz megtalálni szerintem. És akkor most oda jutok, ahová már sokx, hogy pofát befogni, senkihez nem szólni. Áááááááhhh.......
2012. okt. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen társaságban mozogtok.

Nyugodtan vállaljátok, ami van, és előbb utóbb "javulni" fog az ismerősi állományotok is. Azt fogjátok észrevenni, hogy hozzátok hasonló szemléletű emberek kerülnek inkább a közeletekbe.

Aki meg panaszkodik, az kit érdekel?

2012. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert az emberek nagyon negatívok, és nehezen viselik, ha valaki jól érzi magát. Igyekeznek elrontani a kedvét. Az ilyen "ismerősöket" kerülni kell, és leépíteni a közeledésüket. Lehet, hogy csak 1-2 barát marad, de az is jobb, mint 10 rosszindulatú egyén. Én mindig azt mondom, hogy: -Attól nem érzem magam jobban, ha szarúl érzem magam.
2013. aug. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!