Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek terhesen lehet...

Szerintetek terhesen lehet futni? Még nem voltam dokinál, két tesztet csináltam 2 hét alatt, pozitív lett. Hamarosan megyek dokihoz. Számításaim szerint max.3-4 hetes lehetek. Így lehet futni? Vagy le kell mondani róla?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Abszolút terhesség függő. Ha jól érzed magad, fuss nyugodtan. Csak kevesebbet és lassabban. Főleg azok a sportok nem ajánlottak, ahol ütődés miatt sérülhet a baba. ( Pld lovaglás, labdajátékok) Én görkori függő vagyok, de mikor kiderült, hogy pocaklakó van, áttértem a kocogásra. Csak a harmadik trimeszterben hagytam fel az aktívabb sporttal.
2012. szept. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Számításaid szerint sem lehetsz 3 hetes, mert ha elmarad a menszid és a teszted pozitív, akkor már min. 4 hetesnek számítasz. Tehát te 5-6 hetes vagy, ha nem több. Na de nem ez volt a kérdés.

Én mindig megrökönyödöm pl a bicikliző kismamákon, ami sokkal veszélyesebb, mint a sima futás (mert pl belemegy egy kátyúba véletlenül, fejre áll, az bőghet). Azt mondja a védőnőtől kapott kisokos, hogy kerülni kell az olyan sportokat, amik rázkódással járnak, pl futás, lovaglás, aerobic, stb. Szóval én nem ajánlom, de én nem vagyok orvos, sem pedig védőnő, tehát nem kell rám hallgatni. :) De azért kérdezd meg a dokidtól, hogy ő mit mond. Amúgy a 12. héttől szokták ajánlani, hogy onnantól lehet mozogni, szépen, visszafogott tempóban, sőt, van aki csak a 14. héttől kezdhet újra sportolni. Szóval számíts rá, hogy még egy pár hétig lehet, hogy nem enged futni...


Gratulálok amúgy a piurhoz! Vigyázz magatokra! :)

2012. szept. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 14 hetet mondtak, hogy akkor nyomhatom majd a kismama tornát ha addig minden oké.

Előtte aktívan sportoltam. Napi szinten futás, görkori, súlyzók és bringa.

Mondjuk annyira nem hiányzik mert az energiaszintem a béka segge alatt :)

2012. szept. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat,azt hiszem akkor most tényleg nem futok,majd ha elmegyek dokihoz,meglátom mit mond. Jut eszembe nem két két alatt csináltam két tesztet,hanem egy hét alatt,ezért is gondoltam,hogy 3-4 hetes lehetek,csak azért nem mentem még dokihoz,mert azt mondták nekem,hogy ez még korai a terhesség megállapításához. Szerintem ezzel hülyeséget mondtak,úgyhogy hamarosan go doki!!!

Köszönöm nektek még egyszer a válaszokat!

2012. szept. 20. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A legjobb, ha a menszi elmaradása után 2-3 héttel mész dokihoz, akkor számítasz 6-7 hetesnek, akkor már van szívhang is általában.
2012. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. szept. 23. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!