Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha találnál egy valódi Halálli...

Ha találnál egy valódi Halállistát, és bárki akinek beleírod a nevét azonnal szívrohamban halna meg úgy hogy soha senki nem jön rá hogy te voltál, használnád?

Figyelt kérdés
Elvi szinten érdekel, mit tennének az emberek. (nem vagyok olyan nagy death note rajongó, de maga a téma érdekes.) kipróbálnád? bosszúhoz, vagy máshoz használnád? megtisztítanád a világot a bűnözőktől?

2012. nov. 3. 17:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
nem
2012. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Azok, akik olyan dolgot követnek el, ami miatt hirtelen felindulásból azt mondanám, hogy "halál rá" (a 11 éves kisfiú mostohaanyjától kezdve..), annak egy szívroham megváltás, és a legkönnyebb út, amit nem érdemel meg. A többi felett pedig hogy ítélkezhetnék? Milyen bűnük alapján? Nálam egyértelmű a nem.
2012. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

gondolok itt olyanra is, hogy személyes tapasztalatod lenne egy rablóval. pl összekuporgattál hosszú évek alatt annyi pénzt hogy vegyél egy valamilyen autót amivel be tudsz járni dolgozni, nem csúcsmodell de neked a legnagyobb értéked, és valaki ellopja és eladja alkatrésznek. nem akarnád megbüntetni?

vagy: betörnek hozzátok és leszúrják egy családtagod. függetlenül attól hogy meghal, vagy csak tartós sérülése lesz, nem akarnád kinyírni az illetőt?

de történhet ez akár az ismeretségi körödben, vagy akárhol, ahol felháborít téged.

2012. nov. 3. 18:06
 4/17 foszfor ***** válasza:
27%
Dehogy is! Lehetek gazdag meg akármi, de az egész nem ér semmit ha kibirhatalan bűntudat gyötör. És mégpedig engem az gyötörne.
2012. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
Írtam, hogy nem. Ha megöl valakit, legyen az a családtagom, más családjának a tagja, tök mindegy: nem ölném meg. Pláne nem szívinfarktussal, ami pár perc szenvedés. Szenvedjen élve, az sokkal rosszabb. Tehát nincs olyan szitu, hogy ezt használnám.
2012. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

aki szerint a szívroham megváltás lenne az gondolkozzon el mit érez egy hosszú sprint után,vígy egy magas meredek emelkedőn gyorsan felmászva.

Szerintem akik elkövették a gyilkosságot a 11 éves fiú ellen+ aki felbujtotta őket azok igenis megérdemelnének egy ilyenhalált

2012. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Elgondolkoztam, és az lenne. Meddig tart egy szívroham? Nekem van róla tapasztalatom, végig néztem már egy ilyen halált. Nem kívánom senkinek, de egy kegyetlen gyilkosnak ez gyors halál, és túl kegyes. Nincs egyensúlyban azzal, amit ő az áldozatának okozott, tegyen bármit is.


Mellesleg nagyon rossz a példád.

2012. nov. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
lehet hogy gyors halál de nagyon fájdalmas ,és egy gyilkos épp ezt érdemelné,amúgy nem rossz a példám mert a szívroham is úgy kezdődik ,hogy kapkodsz levegő után.
2012. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nézz utána a szívinfarktusnak. És tartom a véleményem.
2012. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Én természetesen nem tennék ilyet.

A legtöbb bűn megbocsájtható, de az olyan megbocsájthatatlan bűn esetében sem tennék ilyesmit, mint a gyilkolás.

Minden embernek joga van élni ugyanis, és ha pedig leszúrná egy ismerősöm, és én ezért megölném, akkor éppen ugyanolyan bűnös lennék mint ő, mert emberi életet oltanék ki. Az mindegy hogy bosszúból, mellesleg a bosszú nem megoldás, a bosszú rossz.

Inkább szenvedjen, az neki is jobban fáj és azért mégsem ölés. De persze ez csak az én véleményem.

Üdv:KDzs-2-0-0-0

2012. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!