Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai fiatalok között már...

A mai fiatalok között már "gáznak" számít, ha valaki rasszista, esetleg homofób?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ez általában kizáró ok párkapcsolatnál? Tudom, hogy a cigányokat kb. senki sem szereti, de ha valaki valami rosszat mond a négerekre, zsidókra, homoszexuálisokra, az már bigott, elmaradott és rasszista?
2012. nov. 5. 11:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

ez így hülyeség szerintem. ne azzal foglalkozzon senki h másnak mi a gáz, mi nem, hanem legyen egy határozott, jól kialakult gondolkodása. viszont legyen kész arra, hogy a gondolkodását esetleg mások felülbírálják, tehát legyen vitaképes, védje meg az álláspontját és legyen képes megindokolni, miért úgy gondolja, és elfogadni azt is, ha a másiknak van igaza. mindezt úgy h tiszteli a másik embert, és nem hülyézi le, hanem érvekkel támasztja alá, miért úgy gondolkodik, ahogy.


szóval lehet rosszat mondani bárkire, higgadtan és úgy, h meg is indokolja a véleményét és kész elfogadni, ha a másik nem ért vele egyet és jobban meg tudja indokolni, miért.


amúgy a gyűlölet mint olyan eleve elítélendő, soha nem vezetett sehova

35F

2012. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
A rasszizmus mindenképpen gáz nem csak a fiatalok körében.
2012. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerinted az, más szerint nem. Mindegy, főleg fiatalok véleményét várnám.
2012. nov. 5. 11:57
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ. A lányok hajlamosak mindent és mindenkit azonnal a védelmükbe venni, a fiúk viszont hajlamosabbak tapasztalataik alapján ítélkezni. Általában véve lehetsz őszinte, például ha kimondod, hogy mondjuk "én még fekete bőrű embert bankban/ügyvèdi irodában dolgozni csak elvétve láttam, viszont a gyorséttermek és a börtönök tele vannak velük" ezzel kénytelen mindenki egyetérteni, hiába rasszista duma.
2012. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Tapasztalataim szerint egyáltalán nem. A melegek elítélése még általánosnak is mondható. Van is egy kor, amikor ha valaki nem határolódik el a melegektől, esetleg bármiféle toleranciát mutat feléjük, arra rásütik, hogy meleg. A négerekhez szerencsére még nem sok közünk van, így ők annyira nem téma, de zsidózást is szoktam hallani.
2012. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

A környezetemből kiindulva azt tudom neked leírni hogy ha lányok többsége most, igen imádja a nagyf*rkú néger kölyköket, minden fb-s oldal NeYo-val meg mindenféle koszos népséggel van tele, amihez amúgy semmi közünk, ellenben Ők azt vallják hogy igenis "Istenipasi" az olyan

Mikor kapnak néhanapján egy-két építő jellegű kritikát hogy 15évesen nem kéne 20on éves szétgyúrt kongóbongó négerekkel foglalkozni, még Ők sértődnek meg és hogy csak szépet mondjunk Mi normális gondolkodásúak róluk


A zsidó olyan dolog, hogy jelenállás szerint nem lehet megmondani senkiről, akinek nagy az orra lehet amiatt mert olyan szarul fejlődött ki neki

20/F

2012. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kevesen tudják, de a politikai-jogi rasszizmuson kívül létezik ún. biológiai vagy orvosi rasszizmus is, ami viszont rendkívül fontos, sőt elengedhetetlen dolog. Az orvostudomány már régóta felismerte, hogy az egyes rasszok másképp reagálnak a betegségekre, egyes rasszok erre a betegségre hajlamosak inkább, mások meg amarra. Ez a gyógyszeres kezelésekre is vonatkozik: nem mindegy, milyen gyógykezelést kap egy europoid és egy mongoloid. Rendszerint az öröklött (genetikai) betegségek esetében beszélhetünk rasszizmusról, vagyis a (nagy)rasszok különbségeiről.


Viccesen szólva: egy jó orvosnak muszáj rasszistának lennie. :-)

2012. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem tudom, szerintem egy normális gondolkodású lány nem akarna egy olyan apától gyereket, aki a gyűlöletre neveli. Sem egy olyantól, akinek ha ne adj' Isten kiderülne a fiáról, hogy meleg, akkor onnantól kezdve nem is lenne a fia...

Nekem pl. a legjobb barátom zsidó származású, bár nem tartják a hagyományokat, meg semmit, de az anyai nagyszülei Izraelből jöttek. Engem nagyon zavarna, ha a párom elítélné őt a származása miatt.

2012. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

A homofóbia gáz.


A rasszizmus meg egy más téma.

Ezt a rasszizmust pont azok hozzák létre akik ellen irányul.Magyarország esetében a cigányok teszik rasszistává az embereket. A magyarok alapjában véve soha nem voltak idegengyűlölő és rasszista nép viszont a cigányok azzá tették őket.


Amíg a cigányok nem változnak meg és nem bizonyítanak addig marad a rasszizmus.

2012. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
csak a liberálisok, komcsik, zsidók és újgazdagok gyerekeinél gáz....amúgy minden normális ember kerüli a cigányokat...már aki kiment valaha is az utcára éjjel az elitnegyeden kívül
2012. nov. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!