Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te bevállalnád a felújítást?

Te bevállalnád a felújítást?

Figyelt kérdés

Válásom után sikerült eladni a közös házunkat. Hirtelen jött a vevő, nekem december elejére ki kell költöznöm. A gyerekeim már nagyok, mindkettő dolgozik, albérletben élnek jó távol az otthonuktól, hétvégente hazajárnak.


Annyi pénzem maradt, hogy itt ebben a vidéki nagyvárosban tudok venni egy két szobás téglaépítésű lakást.


Már egy ideje nézegetem a lakásokat, rengeteget végig jártam. A dilemmám az, hogy ami fel van újítva, az nagyon drága és hát sokszor egyáltalán nem tetszik az összhatás. Ami lelakott, az sokkal olcsóbb, maradna pénzem felújítani, viszont rengeteg meló lenne vele és gondolom sok-sok idegeskedés. Emellett a felújításkor benne kellene laknom, mivel nincs más lehetőség.

Leginkább az vonz, hogy ezt a saját ízlésemre formálhatnám, de eléggé tartok a nehézségektől.


Szeretnék véleményeket hallani, akik mostanában fogtak bele hasonlóba, vagy van valamiféle tapasztalatuk.

Előre is köszönöm.



2012. nov. 6. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi épp most újítottuk fel a lakásunkat, valóban nagy munka. Ráadásul amit csak lehetett, mi csináltunk meg. Így elég sok volt vele a munka, de jóval kevesebbe került. Viszont minden olyan lett, amilyet szerettünk volna. Én a te helyedben inkább újítanék, mert ha valaki pl. csak az eladás miatt újít fel egy lakást, sokszor törekszik az olcsóbb megoldásokra, esetleg kissé felületesen végzik el a munkákat. Ha benne laksz, elég nehéz lesz, főleg a bútorok egyik helyről a másikra pakolása.
2012. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bevállalnám. Egyrészt azért, mert akkor tuti olyan lesz, amilyet szeretnél, másrészt azért, mert már többször csináltam, és tudom hogy egyáltalán nem olyan vészes. Az a lényeg, hogy ha szakemberekkel akarod csináltatni, akkor jó előre szerződj le velük, és állapodjatok meg valami kötbérben. Mert elég rossz, ha a vízszerelő aznap reggel mondja le, te meg másnapra már kihívtad a burkolót, de így őt is le kell mondanod.


Viszont ha egyben meg tudod csinálni, akkor okosabb lenne mégis megoldanod arra az időre, hogy máshol lakj. Maximum 1-2 hétről van szó, ha jól szervezed, ennyi időt ismerősnél vagy valahol talán el tudsz lenni, és akkor a munka is gyorsabban halad és a bútoraid sem sérülnek, meg persze nem is kell kerülgetni őket.

2012. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én mindenképp magam újítanám föl!


Ahogy láttam lakásnézegetéskor, a felújítás szinte mindenhol csak felületes: csempét cserélnek, festenek, de a csövek, az elektromos hálózat lehet, hogy 40 éves alatta... Én jobban bíznék abban, amit a szemem előtt az én igényeimnek megfelelően újított fel az a mester, akit én bíztam meg. :) Jobb, mint ha a drágábban vett lakást kell pár év múlva szétszedni egy elöregedett cső miatt.

2012. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket, főleg hogy azt támasztják alá, amerre én is hajlok.:)

Egyedül kell megoldanom a szervezést, nincs segítségem, de ez nem zavar, legalább szerzek némi tapasztalatot.

A legrosszabb az, hogy én még csak tudnék hová költözni, de a bútorokat - ami nem kevés - nem tudom addig hová tenni.

2012. nov. 6. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is mindneképp magam újítanám fel!


Mi a párommal épp lakásfelújítás közepén vagyunk, szerintem ez a legjobb választás. FŐleg azért, amit te is írtál: így magad formálhatod az otthonodat olyanra, amilyenre csak akarod.


Az idegeskedéstől ne félj, mert ha szeretsz ezzel dolgozni, van segítséged, akkor felfoghatod akár kedvtelésként, hobbiként is... mi így tekintünk rá, és igenis tud a lakásfelújítás jó szórakozás lenni!


RÁadásul jóval olcsóbban kijön, mint egy már felújított lakást vásárolni.

2012. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézz utána, vannak-e a városodban kiadó önkiszolgáló raktárak. Az ilyenek pont arra jók, hogy egy pár hétre tárold a holmijaid. Nyilván költsége van, de ezzel nem tudsz mit kezdeni, kivéve ha van a közelben egy ismerősnek egy szabad szobája a bútorok számára.
2012. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hogy ti milyen rendesek vagytok !! :):) Köszönöm ! Utána nézek a raktárnak is.
2012. nov. 6. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!