Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te bevállalnád?

Te bevállalnád?

Figyelt kérdés

Nyáron,szünetbe lenne időm. Gondoltam a Golden Retriever,kis tacskó és shih-tzu mellé szeretnék egy kiskutyát. A shih-tzu szoba kutya,lakásba van. A golden mivel nagytestű csak az udvaron van,a tacskónak meg szabad a járás.A golden játékos nagyon,a shih-tzu nem is sokat van lent csak az udvaron,meg nem is játékos, a tacsi meg nem tud játszani vele ,mert egyszerűen akkora a test méret különbség,hogy nem is akar vele játszani a kis tacsi mert csak szenvedés neki.Ezért gondoltam egy közepes termetű kutyára. Amik tetszenek: Boxer,Német juhász,Amerikai staffordshire terrier,Berni pásztor,Husky,Malamut.

TE beválallnád?

Vagy szerintetek ennyi kutyával nem lehet bírni? Persze, egyéniség függő,de úgy gondolom tudnák parancsolni.Ja és a tacsi még kölyök státuszba van,szóval "úgymond 2 kis kutya egyszerre" szlogen is érvényes.

És nem azért akarok még egy kutyát,mert majd akkor el lesznek egymással,hanem hogy addig amig nem vagyok otthon ne unatkozzon.Az,hogy ennyi kutya egy embernek sem pontos ,mert van még 2 ember rajtam kivül,aki tud sétáltatni,stb.



2012. máj. 6. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
És mennyit sétáltatjátok őket 1 nap?
2012. máj. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha tudnád őket nevelni és mindegyikkel egyformán gondoskodni illetve az anyagi háttered is megvan akkor nyugodtan bevállalhatsz még egy kutyát :)


én személy szerint 3 kutyánál már megállnék, most 2 kistestű kutyám van..



én boxer,német juhász és berni pásztor közül vmelyiket választanám..

2012. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Shih-tzu: napi 3-4x van lent pisilni,kakilni + este 1 jó óra sétálás.

Golden R.: ő ugye tud futkozni és labdázni az udvaron.Napi 2x 1 óra séta + labdázás.

Tacskó: ő még kiskutya,1 hete van itt,még nem rendeződtek az oltásai,nem lehet utcára vinni.Marad neki az udvar,de ha nagyobb lesz ő is megy majd a shih-tzuval.

2012. máj. 6. 14:09
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Vissza kérdeznék: Van hozzá engedélyed? Ugyanis ekkora falka esetén jó ha van hozzá írásos engedélyed az önkormányzattól. Miért is lenne erre szükséged? Mert csak egy jóakaró kell hozzá, és azonnal választanod kellene melyik kutyádtól vagy kénytelen akaratod ellenére megválni. Már abban is kicsit kételkednék, hogy van olyan város, ahol megengedik a 3 kutya tartását lakásban. A kérdésedre válaszolva: Én biztosan nem vállalnám be.
2012. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nincs rá engedélye,de csak az utcában van ahol van 3 nagytestű kutya,sőt van ahol van 2 német dog,1 yorki és egy puli féle kutyus,na ha abba nem kötnek bele,akkor ebbe sem.
2012. máj. 6. 14:14
 6/13 anonim ***** válasza:

nem kell engedély az állatvédelmi törvényben az van, hogy 10m2 / kutya az alkotmánybíróság pedig kimondta, hogy a helyi rendeltek ezt nem írhatják felül és jogellenes ha megszabják hány kutyája lehet valakinek



A te döntésed de én semmiképpen nem vállalnék újabb kicsit amíg a tacsi is kölyök talán 1 év múlva... mondom ezt úgy, hogy 7 kutyám van :) de két kölyökkel tényleg nem egyszerű

2012. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aha értem. És milyen kutyáid vannak??
2012. máj. 6. 15:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát egy bökkenő van azokkal amiket kiválasztottál: kb. akkora méretűek, mint a Golden. Így a későbbiekben ugyanaz lesz a gond, mint a Goldennél: túl nagyok lesznek hozzá képest. Ugrálva lehet tudna velük játszani, de az meg nem tesz jót a gerincének.
2012. máj. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem vállalnám be. Most nekem is 7 kutyám van és sajnos, bármi minden szabadidőmet rájuk fordítom nem tudok mindegyikkel annyit foglalkozni amennyit kellene. csak nagyon ritkán tudom magammal vinni a falkát, mert ennyi kutya mozgatása már komoly logisztikát igényel.

2-3 kutyával lehet még szerintem úgy foglalkozni, hogy mindegyiknek megtaláld a számára legjobb sportot, tanítást.

2012. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A golden közepes méretű, mégsem tud vele játszani. Ennél kisebb méretű fajtákat nézz.
2012. máj. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!