Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A barátnőmet a munkahelyén...

Mirror06 kérdése:

A barátnőmet a munkahelyén verbálisan zaklatják. Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a barátnőmnek elég durva megjegyzéseket szoktak tenni a munkahelyén. Egy étteremről van szó, tanuló ott, vele együtt az összes tanuló lánynak beszólogatnak például olyanokat a főpincérek (25-30 évesek), hogy "mi lenne, ha orálisan kielégítenél, akkor legalább nem unatkoznál".

A barátnőm tudja, hogy elég agresszív tudok lenni, ha a szeretteim megvédéséről van szó. Ezért se mondta el, ezt a facebookjáról olvastam, ahogy a kollegájával beszéli meg. Eddig is tudtam, hogy beszólogatnak nekik, de azt nem, hogy ilyen mértékben.

Amúgy ismerem az ottani pincéreket és már beszélgettem is velük egy kicsit. Azt tervezem, hogy még a héten odamegyek az egyikhez és megmondom neki a magamét. Ha visszamer szólni pofánbaszom. Ez helyes így, vagy hagyjam a fenébe?

Mindketten 18 évesek vagyunk, nem vesznek minket komolyan ezek a szellemi nyomorultak.



2012. nov. 8. 00:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Jó hely lehet... :D
2012. nov. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Mennyetek oda többen, és kérd meg a pincért udvariasan, hogy ismételje meg amit mondott a barátnődnek:)
2012. nov. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
50%

Amennyiben hasonló vagy mint én, akkor odamenni nem célszerú, mert ha nem is szól vissza, én akkor is pofánb@sznám.


Mondd meg a párodnak, hogy ha legközelebb ilyen lesz, húzzon be neki egyet. Dicsekedni úgyse fog vele, hogy egy lány megütötte, így legalább tudja, hogy felesleges beszólnia. Ha mégis eszébe jut jogi útra vinni a dolgot, akkor mondja a barátnőd, hogy szexuális zaklatás áldozata (ami egyébként igaz is) akkor biztosan eldugul. Javaslom ne menj oda balhézni, mert abból csak a baj lesz, bár te tudod...

2012. nov. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát először szólj nekik szépen ha az sem megy szólj a többi csaj pasijának is,hogy mi megy a hátuk mögött és közösen menjetek oda hátha attól magukhoz kapnak,de ne verd(egyből) péppé.

Vagy szólj a barátnődnek,hogy mondja azt,hogy "vedd elő",mert többnyire ezek a férgek csak hangemberek.

2012. nov. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Fülünyúl ***** válasza:

Nos, azért az a "mi lenne ha orálisan kielégítenél akkor legalább nem unatkoznál" inkább hangzik egy szarkasztikus "b*zmegdolgozzálmár"-nak, mint verbális zaklatásnak.

De ha ezen felül is szexuális megjegyzésekkel inzultálják a párod, zaklatásért bármikor feljelentést tehet. Szerintem ha odamész is normális hangon közöld, verekedés nélkül, hogy örülnél ha mellőznék az efféle beszólásokat mert sem a barátnődnek, sem neked nem tetszik. Amennyiben nem bírják visszatartani kangörcsüket, a bíróságon segíthetnek ebben.

2012. nov. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 trendkivuli válasza:
Szerintem ha pofán baszod akkor mindenki szemében te leszel a rossz fiú, ha meg csak szóban magyarázod el neki akkor lehet hogy hülyének néz de lehet hogy abbahagyja, mivel náluk ez már gondolom megszokott dolog az oltás így nehezen fognak leállni vele. Szerintem várj vele egy kicsit, ha barátnődet nagyon zavarja akkor kell lépni szerintem. A lényeg hogy ügyesen, mindenki előtt ne vágd pofán szerintem mert akkor csak te jössz ki rosszul a dologból
2012. nov. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Pffff.... Amatőr. Beszól a hapsi, vissza kell neki vágni : "Leszopni? Mit? Azt a kis nyeszlett kukacot? Ha bébirépát akarok, majd szólok, addig javaslom figyelmedbe a jobb és balkezed, ők még talán nem utasitanak vissza." Ezt hangosan lehetőleg minél több ember előtt.
2012. nov. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én is szoktam neki mondani, de sajnos nem ez a típus. Nem tudja magát megvédeni, ezt pedig kihasználják.

Amúgy lehiggadtam, átgondoltam a helyzetet. Befogok menni és megpróbálok velük szépen beszélni.

2012. nov. 8. 01:21
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez zaklatás, melyet a törvény büntet, vegyétek fel diktafonnal, vagy telefonnal, és jelentsétek fel őket...


" feljelentést megalapozó bizonyítékok tudatos összegyűjtésére kell törekedni. Ez megtehető az üzenetek, e-mailek elmentésével, továbbá a személyes zaklatást tanúsító személyek nevének és címének rögzítésével.

Amint a bizonyítékok rendelkezésre állnak, az elkövetővel közölni kell -amennyiben ez lehetséges - azt hogy feljelentés megtételére fog sor kerülni, melynek folyományaként több éves szabadságvesztés büntetés is kiszabható. A feljelentéssel azonban nem szabad késlekedni, mert a zaklatás sértettjének az elkövető személyéről való tudomásszerzéstől számított 30 napon belül meg kell tennie a feljelentést.

A feljelentéshez mellékelni kell a bizonyítékokat is annak érdekében hogy a nyomozóhatóság a zaklatás alapos gyanújának fennállását megállapítsa és elrendelje nyomozást."

2012. nov. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is voltam majdnem ebben a helyzetben,a különbség hogy az én csajom meg tudja magát védeni szóban.Úgy ha esetleg valaki meg fogta volna a seggét,abba bele avatkoztam volna(pépesre veréssel),de ebbe nem kellett.Ha a te csajod nem olyan talpraesett,akkor menj,és csapj oda.
2012. nov. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!