Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehet egy átlag ember...

Mit tehet egy átlag ember Magyarországon, hogy az országa ne legyen rasszista, antiszemita?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 07:55
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Egy ország sem rasszista. A benne élő emberek azok. Az átlagember azt teheti, hogy maga nem azonosul azokkal.
2012. nov. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 foszfor ***** válasza:
57%

Engem is nagyon idegesít, hogy ilyen rasszisták az emberek, ezen úgy feltudom húzni magam!

De a szentbeszédemtől se változik meg senki, pedig nagyon próbáltam meggyőző érveket találni. De akinek az agyába már gyerekkorában beültették ezt a gondolkodásmódot, azt már nehéz erről lebeszélni. Szóval túl sok mindent nem lehet tenni, csak azt hogy mi nem értünk egyet.

2012. nov. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha az országban élő kisebbség változtatna a hozzáállásán és a viselkedésén biztosan kevesebb rasszista lenne.

Megkellene próbálni megszüntetni a Magyaroszágon jellemző rasszizmus kiváltó okait. Lefordítva próbáld jobb útra téríteni a cigányokat!

2012. nov. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az első választól megvilágosultam. :) Megláttam benne a probléma gyökerét, azt még nem tudom mi a megoldás. Szóval kétféle értelmezése van a kérdésnek, egyik az, ahogy az első hozzászóló érti, a másik, ahogy én. Mert valóban ha szó szerint vesszük, azt írtam le, hogy rasszista ország, ami nem áll messze attól, mintha azt írtam volna, hogy Magyarország rasszista, ami persze egy rasszista megnyilvánulás volna, mert nem az egész ország rasszista. Na de szerintem nem is ezt bizonygatja a kérdés, tehát nem szó szerinti kérdést tettem fel, hanem egy elvonatkoztatott kérdést. Ami szó szerint úgy hangzik, hogy: "Mit tehet egy Magyarországon élő nem rasszista ember, hogy ne legyenek Magyarországon rasszista emberek(ha még szó szerintibb módon kell leírni, akkor úgy kell megfogalmazni, hogy még csak azt sem állítom, hogy van rasszista ember Magyarországon, előbb bizonyítsuk be)"

Ezt már észrevettem párszor, hogy emiatt előfordul nézetkülönbség emberek között, mert az egyik szó szerint, ha úgy tetszik alacsony szinten értelmezi a szavakat, a másik elvonatkoztatva, magasabb szinten.(ez az alacsony, meg magas szint nem sértés akar lenni) Itt egy cikk róla:

[link]


Nem lehet, hogy mást jelent a rasszizmus Magyarországon, mint pl. az angolszász,germán világban?


Ezt most komolyan kérdezem, szó szerint... Nem lehet, hogy eleve másképp közelítjük meg a dolgot? Én megesküszöm bárkinek az életére, hogy amikor leírtam azt, hogy rasszista ország, akkor meg nem fordult a fejemben, hogy ezt ha szó szerint vesszük, akkor megsértünk egy komplett országot, még ha nem is konkrétan. Nálam ez úgy jön le, hogy mivel a kérdés első felében kijelöltük a normális, átlag, tehát nem rasszista embereket az országban, ezért a kérdés második fele más csakis a rasszistákra vonatkozik, akiket úgy lehet kijelölni, hogy az országban élők, mivel a nem rasszistákat már kivettük a csoportból, mivel velük akarjuk összehasonlítani a rasszistákat.

2012. nov. 8. 08:38
 5/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Köszönöm, hogy felvilágosítottál arról, hogy alacsony szinten értelmezem a te magas szintű kérdésedet:) De azt hiszem megválaszoltam. Te magad ne viselkedj rasszista módon. Ennél többet szerintem nem tehet az átlagember. Se magas szinten, sem alacsonyan. (Egyébként bocs, hogy megfogalmazom a magánvéleményemet, ha te is megtetted. A kérdésed nem magas szintű, hanem pongyolán megfogalmazott volt.)
2012. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Tudod,egy fecske nem csinál nyarat.
2012. nov. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezzel is egyetértek. Pontosan ez a mögöttes gondolat volt a kérdésem mögött, hogy attól még, hogy én nem vagyok rasszista, se antiszemita, mások azok lehetnek, és meg ha nem akarok a szintjükre lesüllyedni mégse verhetem meg őket. Ha 1000-nek semmi baja nincs a cigányokkal, 1-nek meg van, akkor is úgy fog tűnni, hogy ebben az országban mindenki rasszista, mert aki nem az, annak nem hallatszik a hangja. Szóval rombolni könnyebb, mint építeni.
2012. nov. 9. 11:39
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
A jobbikosok olyanok mint a cigányok egyik se jobb tapasztalat!
2012. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

Figyelj én is utálom őket ezek nem emberek hanem férgek.

Tán titőletek még nem loptak semmit?

Meg kéne nézni ,hogy a cigányok milyenek van kivétel? Na és mennyi tán tán 1 % hagyjál már.

2012. nov. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

mit tehet? elköltözik innen olyan országba amit a cigányok nem lopnak-csalnak szét.

mondjuk nem csak a cigányok lopnak-csalnak, csak ha más csal azt büntetik, ha cigány akkor még állami segítséget is kap a csaláshoz (ld segélyek stb).

2013. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!