Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálnak egyesek olyan...

Miért utálnak egyesek olyan embereket is, akik soha nem ártottak nekik?

Figyelt kérdés

Megértem, ha gyűlölik azokat, akik viselkedésükkel, tetteikkel ártanak a közösségnek. Akik lopnak, akik erőszakoskodnak, akik bunkón viselkednek, akik kötözködnek, fenyegetőznek és bántják a másikat.


Megértem, ha megvetik azokat, akik önhibájukból irritálják a többséget, mert büdösek, káromkodnak, lusták, irigyek, erkölcstelenek. Ők ártani ugyan nem ártanak közvetlenül, mégis rontják a levegőt.


Azt viszont képtelen vagyok megérteni, miért utálják azokat, akik pl. raccsolnak, félszegek, magukba húzódóak, szorgalmasan dolgoznak, és jól keresnek, nem a mai divat szerinti ruhákban járnak, nem néznek valóságshow-kat, kancsalok, egyik ujjuk hiányzik, vagy bármi olyan tulajdonságuk van, ami miatt eltérnek az átlagtól. Őket kiközösítik, noha egyetlen szalmaszálat sem raktak keresztbe senkinek. Velük mi a baj? Mit ártottak másoknak? Miért van az, hogy sokan őket is kipécézik, és látványosan gyűlölik őket?



2012. nov. 10. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert primitívek.
2012. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen tulajdonságokért önmagában nem szokták utálni az embereket. Legalábbis én nem tapasztalom ezt.


De nézzük mondjuk egy közösség, például iskola- vagy munkaközösség szemszögéből. Ha valaki magába húzódik és csak dolgozik, nem vegyül a kollégákkal vagy osztálytársakkal, azzal egy idő után nem tudnak mit kezdeni a többiek, elhúzódnak tőle. Ezt viszont érthetőnek tartom.

Ugyanebbe a kategóriába tartozik a bizonyos folytatásos műsorok nézése, például az említett valóságshow-k. Mindenki nézi, csak egy valaki nem. Önmagában ez nem is jelentene problémát, a gond akkor van, ha más témája nincs is az adott közösségnek, de ez már őket minősíti.

A többi viszont már külsőség, én gimiben találkoztam utoljára olyannal, aki kinézi, ha valaki nem legutolsó divat szerinti ruhában jár, és alsós koromban olyannal, aki kinéz valakit, mert kancsal, raccsol vagy hiányzik egy ujja.

Aki ilyen külsőségeken fennakad, az egyszerűen gyerekesen ostoba szerintem. De a magának való embert megértem, hogy ha utálni nem is, de kevésbé kedvelik egy adott közösségben.

2012. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"A többi viszont már külsőség, én gimiben találkoztam utoljára olyannal, aki kinézi, ha valaki nem legutolsó divat szerinti ruhában jár, és alsós koromban olyannal, aki kinéz valakit, mert kancsal, raccsol vagy hiányzik egy ujja."


Én egy multinacionális cégnél, nagy irodában, 30 év körüli, diplomás és több nyelven beszélő emberek körében látom ugyanezt. Csakúgy, mint az idétlen, dedós viselkedést.

2012. nov. 10. 16:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Talán ezért nem vonzott sose, hogy multicégnél dolgozzak. :)


Egyébként csak egy-két hangadó kell, akinek ilyen óvodás szinten mozog az érzelemvilága, a többi követi, hogy ki ne lógjon.

2012. nov. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos, én éppenséggel eléggé "csendes" és "félénk" vagyok, vagy mi a szösz, és általában nem utálnak engem ezért, néhányakat még külön érdeklek is, csak kiderült, hogy nem igazán "mernek" hozzám szólni, mert nem értenek egyáltalán. (Különben, művészetekkel is foglalkozom, ezért a többségük csak legyint, hogy "ja, ez olyan művészlélek", de különben nem ellenségesek, és általában, ha látják, hogy szükségem van rá, akkor segítenek is nekem, meg minden. Igaz, hozzám is mindig jöhetnek pénzt kölcsön kérni, vagy hasonlók, egészen addig, amíg van pénzem... =P)


De a középsuliban volt vagy három fiú, akiket tudom, hogy borzasztóan zavartam. Nem tudom, miért, és megpróbáltam nem zavarni őket, de ők meg olyan "nagyszájúak" voltak, és sajnos néha eléggé... "Önteltek" és felszínesek is. Szóval, valószínűleg nem azt látták bennem, aki valóban voltam, mert soha, egyikük sem próbált megismerni, csak helyette néha kibeszéltek és még néha úgy éreztem, legszívesebben... nem is tudom... megfojtanának... Minden bizonnyal valami kis álszentnek gondoltak, mert különben voltam önkéntes is, és nem eszek húst (bár ezt nagyon sokáig nem mondtam senkinek, tudom, hogy mindenkit zavar, de én "rosszkedvű" leszek, ha húst kell ennem), és alkoholt sem iszok, mert azt meg nem bírom...

2012. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Egyébként csak egy-két hangadó kell, akinek ilyen óvodás szinten mozog az érzelemvilága, a többi követi, hogy ki ne lógjon."


A diagnózisod teljes mértékig fennáll nálunk is. Én a magányosan kóborló kategória vagyok, aki nem akar mindenáron a nyájhoz tartozni, főleg nem olyan áron, hogy feladja önmagát, és ismerek másokat is, akik hasonlóan gondolkodnak. Érdekes módon többen a nyájból szívesen megtalálnak, mert szeretnek beszélgetni velem, de inkább négyszemközt és komolyabb témákban.


A multicéggel egyébként semmi gond, ezt a viselkedést inkább emberi gyengeségnek tudom be, és nem a vállalati mentalitásnak.

2012. nov. 10. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlóan vagyok én is, pedig szeretem a társaságot, de valahogy az ilyen "kényszer"közösségekkel mindig nehezebb dolgom van.

A multicégre azért írtam ezt, mert sok helyen dolgoztam már és főleg multicégeknél figyeltem meg ezt az állapotot. Persze ez lehetett véletlen is és köze sincs a vállalati felépítéshez.

2012. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!