Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nem merek az...

Mit csináljak? Nem merek az osztálytársaimnak nemet mondani, pedig tudom, hogy azt kellene tennem, csak akkor meg kiközösítenének.

Figyelt kérdés

Úgy érzem, sok osztálytársam csak kihasznál. Egyébként sosem szólnak hozzám, amikor az iskolába betérek reggel és köszönök, 10-ből 7 alkalommal nem köszönnek vissza, még csak rám se néznek, mintha levegő lennék. Viszont amikor kellek valamire, nem merem megmondani, hogy nem vagyok a csicskájuk. Csak megismertem már őket annyira 8 év alatt, hogy tudjam, ha nemet mondanék, simán kiközösítenének.

A másik bajom meg az, hogy az osztályba 2 olyan ember van összesen, akikben megbízok. Viszont ha a többi lánynak mondok valamit, már másnap visszahallom a többiektől, még úgy is, ha megesküdött rá, hogy nem mondja el senkinek... Mondjuk azóta már nem is mondok nekik semmit.

Ami nagyon nagyon bántott, az az, hogy egy lánnyal az osztályban régen legjobb barátnők voltunk, és én hülye nem vettem észre, hogy amit csak mondok neki, mindent elmond a többieknek. Sőt, nem is csak azt mondta el nekik, amit én mondtam, hanem még mellé mindenféle hazugságot is. És ezek után nem is tudom, hogy bízzak meg az osztálytársaimban.

Mit tegyek? Ha nem szólok nekik, azt hiszik, kihasználhatnak, viszont ha kiállnék magamért, ellenem fordulnának, és azért tudom, milyen, amikor az én osztálytársaim közösítenek ki valakit...Gondolok itt a veréssel való fenyegetőzésre, lenyomorékozásra, pletykák terjesztésére...és ezeket mind a lányok csinálták.

Szóval most mit csináljak? A szüleim nem engedik, hogy iskolát váltsak, mert már csak ez az utolsó év és szerintük fölösleges lenne átmennem egy másik suliba év közepén, amikor úgy is csak pár hónapig lennék ott...

15l


2012. nov. 11. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
azt a fél évet már kibírod,ha eddig kibírtad
2012. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudod mikor ugrálnák nekik. Ha így se kedvelnek akkor meg miért lenne más ha kiközösítenek? Gyakorlatilag most is ezt csinálják
2012. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát azért nem mindegy, hogy csak nem szólnak hozzám, vagy hozzám szólnak, csak éppen megaláznak az egész iskola előtt..
2012. nov. 11. 14:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sem szólnék hozzájuk a helyedben. sőt, nem is köszönnék nekik, mikor reggel beérek! :) Tudom bunkó dolog, de ha ők így akkor én is úgy... Mondanál példát, hogy miket kérnek tőled?? (szóval hogy mit is kéne visszautasítani, az érdekel).
2012. nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Miért hagyod magad?



Reggel bemész: Sziasztok/jó reggelt, ahogy szoktad. Ha nem köszönnek, akkor ugyanazzal a hangerővel "Bass.zátok meg a kur.va anyátok". Visszaszólás, felhördülés garantál. "Jajj de jó, már azt hittem süketek vagytok. De kiderült, hogy csak ro.hadt bunkók. Na még egyszer szép jó reggelt mindenkinek" és végig naaagy mosoly.


Minek akarsz ilyenekkel barátkozni?

Ismerkedhetnél inkább hetedikessekkel vagy fiúkkal, hátha normálisabbak. Az sem mindegy, hogy ők sza.rnak rád, vagy te sza.rsz rájuk.


Félévkor kiderül, hová vettek fel, elkezdhetsz ismerkedni fb-on a leendő iskolatársakkal. Téma van: van-e büfé, melyik busz megy, milyen bolt van a közelben, stb. Aztán már könnyebb felvenni a fonalat és ismerkedni. :)

Lehet cikizni azokat, akiket tahóképzőbe vettek fel. :)))


Ha nem segítesz nekik, és fenyegetnek, akkor közöld, hogy még mindig nem segítesz, és attól ha megvernek, még nem lesz magától kész (amire kértek). Viszont te egy éve erre vársz, és végig mosolyogva fogod megtépni. :DDD

Fenyegetőzni könnyebb, mint verekedni.

Balhé közeledtével meg szólj az osztályfőnöknek, meg a szüleidnek.


A második félév gyorsabban eltelik.

Felvételik, biziosztás, síszünet, márc. 15. húsvét, szünet, anyák napja, pünkösd, gyereknap, évzáró, és halleluja.

2012. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ezen mekkorát röhögtem: "Reggel bemész: Sziasztok/jó reggelt, ahogy

szoktad. Ha nem köszönnek, akkor ugyanazzal

a hangerővel "Bass.zátok meg a kur.va

anyàtok." :D :D


Amúgy igaza van! :)

2012. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!