Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hiányzik a...

Mit tehetnék? Hiányzik a halott apám, egy csomó mindent akartam még mondani neki.

Figyelt kérdés

14 éves voltam amikor anyám közölte velem, hogy apám már nem fog haza jönni, nagyon szarul esett de anyám teljesen kivolt ezért erősnek kellett lennem. Azért is rosszabb mert kiskorom óta nagyon apás voltam. Elmentem minden helyre ahol együtt voltunk és minden olyat csináltam amiről tudom hogy tetszene neki. Próbálom elhinni hogy tényleg mindent lát és tud. Mostanában valamiért nagyon sokat gondolok rá és sokkal jobban hiányzik mint eddig, arra gondoltam hogy beszélni kéne anyámmal de pár éve eléggé megromlott a kapcsolatunk és nem szeretett soha apámról beszélni. Neki már új férje van. Annyira jó lenne még legalább egyszer látni, de ez lehetetlen. Mit csináljak? Nem akarom elfelejteni de egy kicsit mégis jobb lenne.

25/F


2012. okt. 6. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülők apai ágról, vagy testvérei vannak-e? Esetleg ővelük?

Ha más nincs, az még segíthet, ha kimégy a sírjához, és ott "beszéled meg vele" a dolgokat. Én hiszem, hogy előbb-utóbb a válasza is megérkezik, csak oda kell figyelni a hétköznapi apró eseményekre. Menj ki hozzá!

2012. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2 tesója van, az egyikkel már beszéltem de nem igazán tudott segíteni. Egy kicsit talán jobb volt mert tudta hogy miről beszélek.
2012. okt. 6. 10:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek nekem is nagyon hiányzik az apám és az anyám i8s, nekem mindketten meghaltak már.

Anyám mikor 2 éves voltam apám mikor 14 és nekem is erősnek kelett lennem mert az apám lakótársa a mostani nevelőanyám és a 2 testvérem is nagyon kivolt.

Azt nevárd hogy elfelejted, mert minden apró dologról eszedbe fog jutni kezve attól ha megszületik a gyereked vagy hogy kimondja az első szavait.

Én speciál csak 17 éves vagyok de szerintem megértelek.

Menj ki a sírhoz és beszélj hozzá, én ezt szoktam tenni.

De mondom elfelejteni soha nem fogod őt.

Leírom az egyik kedvenc Juhász Gyula irományt.


"Nem múlnak ők el kik szívünkben élnek,

hiába szállnak árnyak álmok évek,

ők itt maradnak bennünk csendesen még."

2012. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

én is így vagyok, csak apa családjából nem él már senki akivel beszélhetnék. szerintem azon túl hogy próbálod úgy élni az életed ahogy neki tetszene, nem tudsz mit csinálni! én nem hiszek a túlvilági életben, mégis szoktam hozzá beszélni, a temetőben vagy máshol, ettől egy kicsit jobb lesz. vagy inkább elviselhetőbb.

25/N

2012. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, apukád veled együtt van, nincsen olyan hogy "én", "te", mi mind egyek vagyunk, az univerzum gyermekei. Légy boldog hogy részese voltál valami gyönyörűnek mégha csak 14 évig is tartott az apukáddal együtt töltött idő, ami nem kevés mellesleg. Ha egyszer lesz gyereked egy kicsi apukád génjeiből is lesz benne, és kitudja talán az ő szemét fogja örökölni. Apukád a halálával segített hogy jobb ember legyél, ha pl. most is élne nem biztos hogy ugyanez az ember lennél. A szívedben most is ott van és örökké ott lesz. Egészségesen fogsz élni, óvatósan vezetni, stb. hogy a te gyermeked ne veszítse el sosem az apját. Minden jót:)
2012. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ez szokott segíteni:

A szomszéd szoba



A halál tulajdonképpen jelentéktelen dolog...

valójában csak átmentem ide a szomszéd szobába.

Én én vagyok, te pedig te. Akármit is jelentettünk

egymásnak egymás életében, ez mit sem változott.

Nevezz csak nyugodtan a megszokott nevemen, beszélj

velem ugyanazon a könnyed hangon, melyen mindig is

beszéltél. Ne változtass a hangszíneden. Nevess

ugyanúgy, ahogy valaha együtt nevettünk a vicceken.

Imádkozz, mosolyogj, gondolj rám - emlegesd fel

a nevem nap mint nap, ahogyan annak előtte is, de ne

árnyékolja be semmi a hangulatot, amikor szóba

kerülök. Az élet nem kapott semmiféle új jelentést.

Minden olyan, mint amilyen volt, nem szakadt meg a

folytonosság. Az, hogy nem látnak, még nem jelenti azt,

hogy nem kell rám gondolni. Várok rád, itt vagyok

a közeledben - egészen közel. Nincs semmi baj.


(Henry Scott Holland Kanonok)

2012. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki a temetőbe, és beszélj hozzá. Mond el azokat amiket úgy gondolod, hogy még életében el kellett volna mondanod.Sokat fog segíteni hidd el
2013. jan. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó volna, ha elmennél egy pszichológushoz, mondjuk alsó hangon egy klinikai szakpszichológushoz, aki a gyászfeldolgozáshoz is ért. De jobb volna egy pszichiáter. Ha neked 11 év után is ilyen mértékben hiányzik az édesapád, akkor az azt jelenti, hogy nem gyászoltad meg. Ennyi év után egy meg nem gyászolt gyász eltorzul és mindenfélel lelki ocsmányságokat növeszt.


Nem volt szép az édesanyádtól, hogy édesapád halálakor gyereként még neked kellett erősnek lenned! Éppen fordítva kellett volna lennie: egy felnőtt embernek mindig többet kell elviselnie, mint egy gyereknek.

Ezért volna jó nekeed egy szaki, mert nem csak torzult gyászról van szó nálad, hanem az ezzel kapcsolatos más dolgokról is. Pl. a meg nem élt és ki nem mondott haragról, amely nagyon is jogos édesanyáddal szemben.

2013. jan. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Az a baj, hogy ebben a rohadt materializmusban azt tanítjuk a gyerekeknek, hogy az élet a születéssel (fogantatással) kezdődik, és a halállal mindennek vége. Ez hazugság!


Már megszületésünk (fogantatásunk) előtt is éltünk, és halálunk után is élni fogunk. Csak a földi ruhánk, a testünk bomlik el, de a lényeg, ami benne van (lelkünk/szellemünk) utána is él.


Ezért, miután itt elvégezted a feladatodat, megtanultad, amit meg kell tanulnod, te is visszatérsz oda, ahonnan jöttél. És ott találkozol azokkal, akiket a földi életedben ismertél, szerettél.

2014. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vedd elő a fényképét és beszélj hozzá, mintha ott lenne. Anyukád nagyon rosszul teszi, hogy nem lehet vele apukádról beszélni. Ha vallásos vagy, a plébánossal is tudsz beszélni, vagy apukád testvéreivel ha van, vagy a nagyszülőkkel.
2014. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!