Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit csináltok munkanélküliek?

Ti mit csináltok munkanélküliek?

Figyelt kérdés
Még csak pár hónapja vagyok itthon de már egyre kevésbé viselem jól. A szakmámmal nem tudtam elhelyezkedni (kisgyermekgondozó-nevelő). Találtam egy esti sulit ahova járok heti 2x délutánonként de a többi nap nagyon lassan megy el. Jövőre szeretnék jelentkezni egyetemre hátha felvesznek ehhez tanulom az angolt de ahhoz sincs mindig kedvem. Most,hogy ősz van és ilyen lehangolt idő az én kedvem sem a legjobb. Én igényelném a kimozdulást de ugye a barátnőim elfoglaltak az az egy aki meg ráérne mert ő se dolgozik nem akar találkozni. Egyedül mit csináljak? 21/L
2012. nov. 13. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

üdv kedves sorstárs.

Én is munkanélküli vagyok jelenleg... és már megőrülök itthon, bár én még "csak" 1,5hete vagyok meló nélkül, de rosszul viselem, kezdek begolyózni.

Az ln ismerőseim is max 7végente érnek rá, hétköznaponként itthon csinálom amit kell, állást keresek stb. De nehezen bírom itthon.

20/L

2012. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én két hónapja vagyok itthon, de én sem viselem valami jól. Igaz, én külföldön, és a párom fizetéséből boldogan elvagyunk, valamint feldob az a tény is, hogy ha nem is a szakmámban - még nem tudni igazából - de decembertől fix, hogy lesz melóm.


Ettől függetlenül elég sz*r helyzet, mert haszontalannak érzem magam, és utálom, hogy nincs saját bevételem, annak ellenére is, hogy a párom mindenben elkényeztet és ad, amennyit csak szeretnék - mégiscsak idegesítő, alárendelt helyzet.


A szabadidőmben nyelvsuliba járok, hirdetéseket bújok, motivációs leveleket írok. Ezenfelül itthon takarítok, mosogatok, mosok, főzök, stb., kreatív tevékenységként általában varrok. Ha sok a felesleges időm, itt olvasgatok...

2012. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 hónapja vagyok itthon. Pályakezdőként kb. sehol nem kíváncsiak rám, ezért valószínűleg a közeljövőben sem fog változni a helyzetem...


Vezetem a háztartást, főzök, mosok, takarítok, tornázok heti 5 alkalommal, illetve küldözgetem az önéletrajzomat feleslegesen.


Kb. ennyi. Mást nem igazán tudok csinálni jelenleg.

2012. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Pályakezdőként én sem találtam munkát, így regiztem a munkaügyi központba, hogy addig is ha nem lesz meló, tudjak náluk tanulni valamit, ha lesz valami "értelmes". Hétköznapokon míg várom a párom hazaérését gépezek, munkát keresek, sétálok a városban boltokat bújva, házimunkázok és próbálok karácsonyi dolgokat készíteni. Volt, hogy elmentem futni is, pedig nem szeretek. Szóval nehezen vészelem át a dolgot és sokszor a páromat is csak lefárasztom. Alapjába véve szörnyen érzem magam, hogy nem hozok a házhoz semmit, és sajnos meg is érezzük ezt. :/

21/L

2012. nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én negyedik hónapja vagyok itthon, de előtte sem volt rendes munkám, csak közmunka, a saját pályámon nem tudtam elhelyezkedni, máshova meg nem vesznek fel, még bolti eladónak sem. :s


Nekem az az egyetlen talán szerencsém, hogy grafikus vagyok, és néha-néha becsusszan egy megrendelés. De az meg olyan kevés, hogy szinte semmi.

2012. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Malats ***** válasza:
Én 5 honapja vagyok igy, németben. Kijöttem anyámhoz , hogy eltudjak helyezkedni a szakmámban, de lesérültem derékra és nem tudok dolgozni.(vendéglátás) tulképp lassacskán bekattanok, mivel se barátok, se gép, se testvérek. Ez van. :) Fel a fejjel ! majd lesz valami! Olyan még nem volt hogy ne lett volna sehogy :P 21/f
2012. nov. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem, hogy lehet unatkozni otthon egész nap... mióta munkanélküli vagyok (3 hónap), szinte jobban lefáradok nap végére, mint amikor dolgoztam.


Egyrészt vezetem a háztartást, mosok, főzök, takarítok, ami nem kevés idő ugyebár. Amíg nem találok melót, addig korrepetálást vállaltam, bár ez csak heti 2 óra...

A hobbijaimmal foglalkozom (rajzolok és írok), netezek, és örülök, hogy ráérek kipróbálni egy csomó kreatív dolgot (keress rá a neten különféle dekorációs oldalakra, én sokszor kipróbálok valamit, amihez csak otthoni eszközök kellenek).

Sokat olvasok, ez művel és szórakoztat is, na meg filmezek. Otthon magamnak spanyolul tanulok. Időnként találkozom a ráérős barátaimmal vagy csak úgy sétálok a városban.

Önkénteskedem, ahol gyerekekkel foglalkozok, mert ezzel legalább értelmesen ütöm el az időt.


Bőven van mit csinálni, ha nem lusta az ember..

2012. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mintha én írtam volna ezt a kérdést... :O nekem is ez a szakmám, és én se tudtam benne elhelyezkedni, és én is elkezdtem egy esti sulit, de már abbahagytam... ugyanígy 21 éves lány vagyok én is.. Te hol szerezted meg a szakmád? :)
2012. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Unatkozol? Takaritsal es fözzel ebedet!
2014. jan. 12. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!