Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Prózamondó versenyre megyek,...

Prózamondó versenyre megyek, és nem tudom, hogy mit mondjak. Szerintetek? Az egyik, Az anyu én vagyok! C. könyvből részlet. A másik Nagy Lajos- Képtelen természetrajz, Béka

Figyelt kérdés

"Az Emil dudvája alján, a földcsomó szélén a gyökerek úgy tekeregtek, mint vastag fekete giliszták. Érdekes - gondoltam, de engem nem érdekelt. Nagyon jó kis foglalkozás folyton a földben turkálni. Emil-giliszta, gratulálok! Persze ezt nem mondtam neki. Csak beszéljen magában. - Ha otthagynám a régi helyén, tönkremenne. A földje is megsavanyodott. És már nincs benne semmi táperő. Most új földet teszünk a nagyobb cserépbe, és szépen áthelyezzük a földlabdával együtt. A gyökerek majd új erőre kapnak, és meglátod, szép, egészséges leveleket fog hozni a növény hamarosan. Köszönjük a biológiaórát, tanár úr, de csengettek. Kimehetünk? Ez járt a fejemben, és majdnem elnevettem magam. Talán el is nevettem, mert Emil rám nézett, és elvigyorodott. Nem mondom, hogy nem jóképű, de nekem a David Beckham jobban tetszik. -Tudod, milyen szép vagy, ha mosolyogsz? - kérdezte. Úristen! Ez így udvarol anyunak? "Szép vagy, ha mosolyogsz! " Röhögj már egy kicsit rám, édesem! Nem szóltam semmit, de nem is mosolyogtam. Megpróbáltam úgy nézni, ahogy anyu szokott, ha apuról beszél. Emil gyorsan visszafordult a dudvájához. -Azt hiszem, néha az embereket is át kell ültetni. Példéul, ha már kinőtték a régi cserepüket, vagy megsavanyodott a gyökereik körül a föld-mondta, és egy kicsit nagyon megijedtem. Mit beszél ez? Megbolondult, vagy elment az esze? Hogy lehet egy embert átültetni? Talán temessük is be térdig, aztán meg öntözzük? -Ha az embert átültetjük egy nagyobb cserépbe, nagyobb táperejű földbe, ugyanúgy újjáéled, mintt a filodendron. Vagy te nem így gondolod, Anna? Felállt, mert befejezte az ültetgetést, és a kisebb cserepet meg a régi homokot már belerakta a fekete zacskóba. Nem tudtam, mit kell válaszolni a kérdésére. Mert nem értettem, mit kérdez. Úgyhogy inkább nem válaszoltam. -Nem akarod megmosni a piszkos kezedet? - kérdeztem tőle inkább, és igyekeztem kedves lenni. Mégiscsak az anyám pasija. -Köszönöm- nevetett. -Az ember valóban bepiszkolja a kezét a földdel, de azt le lehet mosni. Ezzel szemben néha egy tiszta, fehér kéz olyan mocskos, hogy sose lehet lemosni. Na, ebből se értettem egy szót se. Ez így beszélget anyuval, ha ketten vannak? "Tudod, Anna, a fehér kezet nem lehet lemosni, csak ha piszkos. És most átültetlek egy nagyobb cserépbe, mert nagyon savanyú vagy. " Mindjárt agyonmarom magam a röhögéstől. Emil bement megmosni a kezét. Aztán kijött a konyhába, és leült az asztalhoz. Kekszet adtam neki, ahogy a Tata mondta, meg vizet, mert nem ivott semmi mást. Gyümölcslét se. Buborékos ásványvizet se. Még kólát se! Azt mondta, a víz az egyetlen ital, ami nem árt az egészségnek. Világos! Emil bácsi filodendron, csak a tiszta vizet issza. " Ez a részlet.

[link] Ez A béka


2012. nov. 13. 11:44
 1/2 A kérdező kommentje:
Végül a részlet lett:)
2012. nov. 17. 21:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha az égvilágon valakit érdekel
2012. nov. 19. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!