Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rákényszerültem, hogy részletr...

Rákényszerültem, hogy részletre /havi 70E és 1MFt/ adjam el a házam. Milyen szerződést kössek, hogy ne semmizzenek ki?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nincs átírás, amíg végleg nem vagyok kifizetve, de félek, hogy átverhető vagyok. Valaki azt mondta, hogy közjegyző előtt írjuk, akkor kitehetők a vevők, ha nem fizetnek.

2012. szept. 21. 20:44
 1/4 anonim válasza:
Én semmiképp nem mennék bele !!! Teljesen mindegy milyen papírt íratsz, manapság az a lényeg a papírból mennyit tart be a másik fél is! Tételezzük fel, az első három hónapban minden jól megy és kapsz teszem azt 3-400 ezer Ft-ot. Utána valahogy elapad a pénz. Ügyvéd, felszólítás, majd per beadása, a per beadásáig eltelik 1-2 hónap, aztán mire a tárgyalást kitűzik lehet, hogy egy év is, és te addig mit csinálsz? Elkezd majd siránkozni nem tud hova menni, ki nem teheted az utcára. Egyik ismerősöm csak a lakását adta bérbe, és egy éve húzódik a dolog, nem fizetnek semmit neki, csak a közműveket, és sírnak, hogy nincs hova menniük. Nehéz ügy ez, én inkább odaadnám ár alatt, de fizessék ki egyben, és le van tudva! Sajnos egy rabló világban élünk.
2012. szept. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, de tudod utolsó előtti pillanatban vagyok. Amúgy én is bérelni fogok egy szobát, ez nem lehet gond majd később, ha én meg tudtam tenni, másnak sem lehet kifogás. Hát ez van.
2012. szept. 23. 00:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Fordulj ügyvédhez szerintem. Ha nincs ügyvédre keret, írjátok bele a szerződésbe, hogy a fizetés elmaradása esetén kötelesek kiköltözni, és amennyiben mégsem költöznek ki, úgy a házadban való tartózkodásuk minden jogalapja megszűnik, az ottlétük magánlaksértésnek minősül, és te a bírói utat mellőzve, rendőrileg is kiteheted őket.


Nem tudom, ez megállja-e a helyét jogilag, de lehet próbálkozni ilyenekkel, max. ha baj lesz, és bíróság elé kerül a dolog, majd a bíróság semmisnek nyilvánítja a szerződésnek ezt a pontját. Viszont amíg nincs bíróság, addig a vevőket elijesztheti egy ilyen kitétel a nem fizetéstől.

2012. szept. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos tanács volt!
2012. szept. 24. 13:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!