Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megpróbálnád? Három helyen...

Megpróbálnád? Három helyen dolgozom, és kevés a jövedelmem! Most akadt egy újabb - negyedik! - lehetőség, nem tudom, be merjem-e vállalni?

Figyelt kérdés

Van egy kis boltom, ami csak a járulékaimat termeli ki, kényszervállalkozó vagyok, mert jobb nincs. Szabadnapomon egy szépségszalonban masszírozok, de csak havi 4-5 páciens akad. Otthon esténként szintén vállalok masszázst, sajnos egyre kevesebb az érdeklődő.

Kaptam egy ajánlatot, masszázs szintén, de ismeretlenül, egyelőre pacientúra nélkül. Bérleti díjas, kéthavi kauciót kell letenni, akár jön valaki, akár nem. Ha sikere lenne, feledném a másik szalont, akár bezárnám a boltomat is. De mi van, ha ott sem lesz rá(m) kereslet? Érdemes látatlanban befektetnem?

Bízzak abban, ha három helyen nem vagyok elég jó, szerencsés, akkor majd itt? Én vagyok a béna? (ennek ellentmond, hogy aki a kezeim közé került, rendszeresen visszajár) Vagy keveset kérek egy alkalomra? Vagy sokat? (fél óra kétezer ft) Vagy csak nincs az embereknek pénze erre?

Nagyon őrlődöm, családom van, kell a pénz.


Csúnya szájúak kíméljenek :-) kizárólag svédmasszázs, eü!!!



2012. nov. 14. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vágnék bele.Ha két helyen is látom,hogy erre a vállalkozásra itt nincs kereslet,akkor nem veszek a nyakamba egy harmadikat,ahol teljesen láttatlanban biztos jövedelem nélkül,garantáltan fizetnem kell bérletet,akkor is,ha nincs egy lélek sem.Ez csak plusz költség,ami valószínűleg most nem jönne jól.Inkább megpróbálnék más irányba elindulni,ha tudom,hogy a masszázsból két helyen sem tudok megélni.
2012. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Basszus, mitől félsz? Sz.rabb már úgysem lehet!

Ha jó helyen van az a szalon, és jól hirdeted, hirdetik, csak beesik valaki, és majd visszajár. Mennyi a kaució? Két-három hónapot megcsinálhatsz, a legrosszabb esetben kicsit mínuszolsz, de legalább MEGPRÓBÁLTAD!

Olyan nincs, hogy nem jön senki.

Viszont, ha itt sem sikerül, akkor ideje páylát módosítanod :-)

2012. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
61%
Szerintem, érdeklődj a jelenlegi vendégeidnél, hogy megtennék-e, hogy az otthonod és a másik szalon helyett az újba mennek hozzád, és ha ez nem probléma, akkor már legalább otthon nem kell dolgoznod. Gondolom, ha van családod, ők is jobban elvannak, ha nem kell csöndben kuksolni, míg te dolgozol. A bérbeadót meg kezeld, úgy mint egy üzletember, mondd meg neki, hogy mivel ez a hely nincs bejáratva, neked viszont fix helyed van egy másik szalonban látatlanban nem fektetsz be. Kérj egy hónap próbaidőt, úgy gondolom, hogy mondjuk egy havi bért előre kifizetsz, és ha látod, hogy működik, akkor kössetek végeleges szerződést, ha viszont nem megy akkor viszlát. Ha nem tolonganak a bérlőjelöltek, bele fog menni, mert így nincs mit veszítenie. Mérlegeld, hogy te mit akarsz, neked mi lenne a legjobb, szabd meg magadban a feltételeket, és úgy fogalmazd meg őket, hogy arra is rávilágíts, miért jók azok a bérbeadónak is. Ha nem tárgyal ilyesmiről, de még mindig úgy érzed, hogy esetleg váltanál, akkor mérlegeld azt, hogy ez mennyibe kerülne, és ha nem jön be, akkor van-e ennyi pénzed a próbára.
2012. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Én nem mernék...de ez én vagyok.

Tesóm fodrász, műkörmös...ő is próbálkozott, de nem éri meg vállalkozóként + üzletet bérelni. Egyszerűen nincs annyi vendég...erre költenek a legkevesebbet az emberek a mai világban. Úgy még kijön, hogy otthon fodrászkodik meg körmözik, mert nem kell járulékot fizetni.

Szerintem várj vele...jövőre állítólag változni fognak a szabályok és egységes fizetést is választhatsz és akkor nem kell még + könyvelőre is költened. Én ilyen terhek mellett nem mernék belevágni...havi 70 körüli járulék + bérleti díj...mondjuk függ attól is, hogy vidék, vagy Bp.

2012. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vágj bele szerintem. Az emberek egyre kevesebbet költenek erre, dolgozz ott ahol már ismernek, nagyon lassan alakul ki egy vendégkör.
2012. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Látod, hogy nem megy, felesleges még egy erőlködés. Nem azért nem megy, mert nincs rá igény, hanem nincs rá pénze az embereknek. Nekem is sokszor jólesne egy masszázs, de tudod mikor fizetnék érte ennyit...Majd ha 3x ennyi lesz a fizetésem, nem sajnálok fél óra kényeztetésért ennyit kiadni. És tudom, hogy nem te vagy a drága, meg biztos jól dolgozol, de hidd el, sajnos nem ezen múlik. Csak olyan helyre mennék, ahol van rendszeres ügyfélkör.
2012. nov. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kéne tudni, a mostani helyen miért nem megy? Ott is bérleti díjat fizetsz? Ha nincs páciens, minek?
2012. nov. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én a helyedben a meglévő szalonba próbálnék több klienst szervezni. Mindenfelé kellene hirdetned (gondolok itt fórumokra-ingyenes),esetleg kuponos oldal(ak)on megpróbálhatnád, ott általában nagy sikere van ezeknek, és ha tényleg jó vagy, akkor vissza fognak járni. És majd akkor vágd a fejszéd nagyobb fába, ha eddig nincs nagy számú vendégköröd, akkor ne vállalj be plusz pénzkiadást, nem túl logikus. Esetleg priviben meg tudnád írni az elérhetőségeidet, mert engem érdekelne, ezer éve szeretnék masszőrhöz menni, de nincsenek millióim. Köszi előre is :)
2012. nov. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Lujzi, sajnos a távolság ennek az akadálya. VI ker, én meg vidéken lakom, nem bumliznak ki házhoz.


Utolsó, megírom :-)


Gyáva Oroszlán, most jutalékért dolgozom, és van ott még egy masszőr, aki szerintem elhappolja a pácienseket. A szalonban a recepciós intézi a foglalásokat, nem én, ez lehet a hiba forrása, szerintem ő úgy osztja be, amikor a másik nő dolgozik. A saját boltom leköt, minden nap dolgozom (nincs alkalmazottam), ezért csak heti két délutánt tudok menni másodállásként masszírozni. Csak fixre megyek, ha nincs vendég, akkor nem. Kvázi keveset vagyok ott, nem látok bele a pacientúrába.

Ezen az új helyen fix bérleti díjat kérnének, reklámmal, stb, de itt is van másik masszőr... és ide sem tudnék beülni, napokra, csak fixre.

A boltot tartanom kell, amíg a járulékokat kitermeli legalább.

2012. nov. 15. 17:29
 10/10 anonim válasza:

Ha csak ilyen keveset tudsz vele foglalkozni, akkor szerintem se vágj bele!

Inkább azt próbáld meg, hogy otthon tudj több embert szerezni! Kérd meg ismerőseidet, hogy ajánljanak be, vagy készíts kis prospektudokat (A5-ös méretű bőven elég) és szétszórni akár jobbmódú környéken, vagy autók szélvédőjére kitenni, stb.... én ezzel próbálkoznék 1.

Sok sikert! ;)

2013. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!