Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jövőre tényleg fizetni kell a...

Jövőre tényleg fizetni kell a bankkártyás fizetések után is?

Figyelt kérdés

Ez csak tervezet vagy már biztos? Nagyon durva, de akkor kb mi leszünk az egyetlen ország a világon ezzel, nem?

Pont ezért szerettem külföldön a kártyát használni, na de ez így durva :(



2012. nov. 14. 19:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
*szakértőktől kaphatsz meg...
2012. nov. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

hát még mindig nem értünk egyet, és tudod azt még meg se említettük, hogy egy dolog az anyagi része, de a civilizáltság foka, "az élhetőség" egy másik, de nagyon fontos kérdés> Én pedig éltem Spanyolországban, tudom, miről beszélek, és

1, a nagy vicc az, hogy kb harmad pénzből eléldegélhetsz magasabb életszínvonalon, mint akár nálunk!

2, az emberi mentalitást, a kultúra színvonalát, vagy egyszerűsítsük csak az egymáshoz való viszonyulást pedig már jellemezni se tudom, mert a magyarban még csak szavak sincsenek rá (valami olyasmi ellentettjére gondolok, hogy vett a szomszéd egy használt Suzukit, ezért gyorsan bejelentjük az apeh-nek, stb stb).

Én még olyan civilizált, udvarias, egymást tiszteletben tartó hétköznapokat sehol máshol nem láttam.

Igen, igazad van a luxemburgi-német-görög dologgal, én magam pl a németeknél, északiaknál sosem élnék, hiába olyan magas az életszínvonal (ráadásul csak igen relatívan magas).


Háát a dél-amerikai országokról szóló eszmefuttatásodat se nagyon tudom ám felfogni, de azért megkérdezném, hogy jártál te már pl Ecuadorban vagy Colombiában? Mert én igen, és persze az anyagi oldalát nézve egész jó lehetőség itteni szemmel, de köszönöm, mégse cserélnék.


Kína, India ugyanez ... csak más aspectusból. De azért azt is tudnod kell nyilván, hogy vegyünk csak egyszerű gazdasági dolgokat:

Van egy adott termék, amelyet eredetileg egy ny-e-i cég gyártott 40 ezerért. na ezt kivitték Kínába, és igaz, hogy azóta már 8 ezerért is megvehető (ugyanaz??), csak éppen a vevők azt mondják, hogy nem, nem, nem, nem, szó se lehet róla, ők ragaszkodnak a barcelonai és berlini gyárban legyártott modellhez (ismétlem, ugyan abból!!!), ugyanis a kiskínai persze "mindent megold", de csak amolyan kínai módon. Most nem akarok konkrét cikket írni, ezért mindegy, miről van szó, lényeg, hogy egy rakás xxar, na most aki meg ért hozzá, az ugyan meg nem veszi, és ragaszkodik az 5-szörös áron, de Európában gyártott verzióhoz! Csak apró, laikusnak "láthatatlan" műszaki különbségek, ám azok miatt pont nem működik (vagy működik 1 napig), az európai verzió meg nagyjából örökre szól.


Hát valahogy így .....

Szóval persze fejlődik Kína, hű de fejlődik, csak éppen ezzel a rakás trágyával nem fog tudni soha az életben a minőségi szintre is betörni. Na most a csel ott van persze, hogy egyre kevésbé kezd számítani a minőség, és egyre inkább az olcsóság a szempont.

Háááát van különbség ... de ha nem hiszed, akkor majd belinkelek neked 2 videot, ahol bemutatják neked ugyan arról a termékről a kis klippet, csak éppen az egyik a kínai koppintás, a másik meg az eredeti európai. Aztán azután lennék kíváncsi a véleményedre arról, hogy hosszú távon is feltör-e Kína ... Majdnem hasonló a párhuzam Dél-Amerikával, talán valamivel jobb a helyzet.

2012. nov. 16. 07:02
 13/15 A kérdező kommentje:

Nógrádi meg ....xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sztem annyira ne fogadd fenntartások nélkül az agymenéseit, mert hallottam már tőle igen "érdekes" dolgokat.

2012. nov. 16. 07:03
 14/15 anonim ***** válasza:

Erről a civilizáltságról Verne egyik idézete jut eszembe:

"Nem eléggé civilizált ahhoz, hogy a puska csöve elé álljon."


Az egy dolog, hogy milyen az emberek viselkedése, mentalitása. A nyugatiak, de ezalatt inkább csak angolszászokat értek, könnyen tercelnek kifinomultságukról, mikor alájuk tolnak egy olyan rendszert, amihez egyébként sok-sok embernek életét kellett adnia. Nem normális ugyanis, hogy ők, de mivel nyugati érdekszférához tartozunk mi is, és én is évente többször repkedünk ide-oda két koktélért, miközben a világ éhezik. S nem azért, mert ők nem jó kapitalisták, vagy nem eléggé ügyesek. Az USA is gyakorlatilag nyomorban tartotta/tartja déli társait csakhogy a víz felszínén maradjon. De a kocka persze fordulni fog, Dél-Amerika már majdnem teljes egészében kihúzta magát a pénzimpérium alól. Nézd meg, hol fognak járni 10-20 év múlva. Argentína már most új lendületet vett, miután nemet mondott arra a hitelre, amire nem lehetett. Chile sem egy szegény ország. Brazíliának még van mit behoznia a többivel együtt, de befogják.


Kína gagyikat gyárt a nyugati minőséggel szemben? Egyelőre, amíg le nem tarolják a piacot, majd utána lesd meg mi lesz. + szentelj egy kis figyelmet az űrprogramoknak. Miközben az USA leépíti az utolsó kockát is, a kínai elnök vonalas telefonon beszélget az űrben lebegő honfitársaival.


Lassan, de biztosan minden változik. Egyébként a déli államok itt Európában nekem is szimpatikusak.


Egyébként a fő vonulata a megjegyzésemnek nem feltétlen az volt, hogy ki lesz a "faszagyerek" a jövőben, hanem, hogy agyhalottak véleményével példálózol. Bár ez Spanyolországra, a spanyol lakosokra nem feltétlenül igaz.

Viszont USA, Kanada, UK, Franciaország, stb... beszélgettem már néhányukkal, komolyabb összefüggésekről is, nem értették... úgy értem, lehet, hogy én is hülyeségekről beszéltem, de érvelni abszolút képtelenek voltak, ami ugye a meggyőzéshez elengedhetetlen. Aztán ezeknek az embereknek a véleményét kérjük ki, akik a tegnapi szájbarágásos híradó után tájékoztatnak arról, amit hallottak oly módon, mintha az az ő véleményük lenne. Hozzáteszem, ez csak a tömeg, és sok pallérozott, illetve józan paraszti eszű teszi a dolgát logikusan ezekben az országokban is.


Mindenesetre a poénkodásom ellenére ez a bankkártyás történet, a sok különböző bujtatott adóval, összességében bujtatott megszorítással nekem sem szimpatikus. És közben mégis reménykedem, hátha vezet valahova ez a kaotizmus. Bár a számok teljesen mást mondanak, én mégis, kicsit a nyugat bugyutaságával reménykedem, és tartom (egyelőre): a józan ész nem statisztika dolga (a regényhez képest más kontextusban, de érdemesnek találtam felhasználni)


Nógrádival nem értem mi bajod van... ha nem szédülne be néha a fantazmagóra király Szaniszló műsorába, abszolút feddhetetlen lenne. Respektábilis, művelt emberről van szó.


ui.: még mindig fenntartom a jogot, hogy mindenben tévedek

2012. nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A magyar mentalitással, egymáshoz való viszonyulással kapcsolatban szeretném megkérdezni; hol élsz/éltél?


De, ahogy a dal is tartja, ez a fajta attitűd sem véletlen ennek a nemzetnek/országnak az esetében: "belülről férgek falják, kívülről farkasok". Az egy négyzetméterre jutó provokátorok száma ebben az országban a világelsőségre predesztinál bennünket. Így nehéz!

2012. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!