Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy probléma a...

Titokgazda kérdése:

Miért olyan nagy probléma a mai emberek életében, ha valaki kötekedik? Miért jelent ekkora problémát, ha meg kell magyarázniuk a saját véleményüket?

Figyelt kérdés

Sokak szerint haszontalan, némely esetben ártalmas dolog az, hogy belekötök egy-egy mondatukba, megkérdőjelezem az állításaikat, és elmondom a véleményemet akkor is, ha az nem egyezik sokakéval.


Rendszeresen lehurrogják a fejemet, hogyha felhívom a figyelmet egy-egy nyelvtani hibára, helytelen szó-, nyelvhasználatra; állítva, hogy én csak és kizárólag azért szólok, hogy b@sz(ól)ogathassak másoknak, illetve jobban érezzem magam attól, hogy nekik rosszat csinálok.



2012. nov. 15. 02:23
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdés alapján elsőre teljesen másra gondoltam, én ezt nem nevezném kötekedésnek.

Szerintem nincs vele semmi baj, ha valakinek ez probléma, az valószínűleg azért van, mert jelzed vele, hogy nem veszed komolyan, untat és ha másokhoz is beszél, lehet, hogy emiatt ők sem fogják komolyan venni.

2012. nov. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Ha valakikbe belekötől,akkor kibillented a nyugalmi zónájukból és ezt hidd el senki nem szereti,szerintem te sem szereted.Nem helyes dolog mások mondatait elemezni,javítgatni,nincs is értelme.Nem hinném,hogy te mindig helyesen beszélsz,jól fogalmazod meg a mondataidat és nem lehetne belekötni.Az illetőben dacot hozol létre és már csak azért sem fog helyesen beszélni.Nem beszélve a más-más nyelvjárásokról.Vissza emlékszem amikor tovább tanulni mentem Győr -Moson-Sopron megyébe,Hajdu-Bihar megyéből sokszor furcsán néztek rám mert máshogyan beszéltem mint ők és most Szabolcs megyében élek itt is máshogy ejtek szavakat mint a Szabolcsiak.De nagyon bosszantana ha folyton nyelvtani hibákra figyelmeztetnének.Fogad el másokat a nyelvtani hibáikkal együtt és inkább törekedj a békességre,az hasznosabb.Nem tudom mi a szakmád de lehetnél magyar tanár és akkor taníthatod az ifjúságot a helyes szép beszédre.

Összegezve még annyit:nem tudom ebben a leírásomból mennyi hibát szűrsz ki.

2012. nov. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Antimod ***** válasza:

Ha valaki ejt egy nyelvtani hibát, és te arra azonnal reflektálva kijavítgatod, az valóban kötekedés. Ne csodálkozz, hogy nem esik jól nekik, neked sem esne. Másrészről pedig nem az a lényeg, ahogyan mondja, hanem az, hogy mit mond.

Nyilván ha van egy ismerősöm, aki rendszeresen nyelvtani hibával beszél, akkor előbb-utóbb szólok neki, hogy ezért és ezért nem így kellene ezt mondani. De nem szakítom félbe a mondata közepén. Aztán azt kezd ezzel, amit akar, és továbbra is úgy beszél, ahogy akar.

Vitatkozni szerintem normális keretek között teljesen rendben levő dolog, ha nem viszünk bele negatív érzelmeket, nem fajul személyeskedéssé stb. Ezt embere válogatja, mert van, aki órákon keresztül szenvedélyesen tud vitatkozni, és szemernyi rossz érzése sincs a másikkal szemben, van, aki pedig az első ellentmondást személyes sértésnek veszi.

2012. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező: ez szerintem nem kötekedés, hanem értelmes, maximum vitaindító beszélgetés. Csak sok ember nincs tisztában a különbséggel, valamint ha megkérdőjelezik az álláspontját, képtelen azt érvekkel igazolni, így inkább dühbe gurul.


Kedves második: ha beszélt nyelvi hibáid vannak, az egy dolog, azt úgy hívják, hogy tájnyelv, tájszólás. Azonban ezt írásban nagy műveletlenségre vall alkalmazni. És ilyenkor nem az a megoldás, hogy a másik majd elfogadja, hogy te kettes voltál helyesírásból, mert nem érdekelt, hanem az, hogy megkísérelsz normálisan írni. Nem a többségnek, és főleg nem a tájékozott vagy művelt többségnek kötelessége alkalmazkodni a kisebbséghez, még akkor sem, ha ez neked a saját hanyagságodból kifolyólag rosszul esik.

A szöveg, amit írtál hemzseg a fájóbbnál fájóbb, nem is apró hibáktól.


"belekötől" - belekötsz

"Vissza emlékszem" - visszaemlékszem

"tovább tanulni" - továbbtanulni

"fogad" - fogadd

"magyar tanár" - magyartanár (külön magyar nemzetiségű tanárt jelent, nem pedig magyar nyelvtant oktató személyt)

"ebben a leírásomból" - ebből az írásomból maximum.


A helytelen vagy szokatlan szóhasználatokat pl.: "dacot hozol benne létre" inkább nem is említeném.

2012. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!