Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Protekcióval bejuthatok ebbe...

Protekcióval bejuthatok ebbe az iskolába? (lent)

Figyelt kérdés
Édesapám rendőr,de nem élnek együtt a szüleim,még kiskoromban elváltak.Én most vagyok 8.os és egy rendészeti iskolába szeretnék továbbtanulni.De felvételizni kell.(magyar,matek) lehet olyat,hogy protekcióval jussak be?És ha igen,akkor hogyan?
2012. nov. 17. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Minek a protekció? Tanulj a felvételire, mint mindenki más!

Amúgy nem, nem juthatsz be protekcióval, ez nem így megy! Az, hogy rendőr az apukád, az a rendészeti iskolában senkit nem fog érdekelni. Elég röhejes is lenne, akkor mostantól csak rendőrök gyerekei tanulnának ott, vagy mi?

Apukám jogász, mégsem volt protekcióm az egyetemen, ugyanúgy ponthatárokat néztek, mint mindenki másnál.

Ha nem tudnád, központi felvételi rendszer van...

2012. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ma olvastam itt gyik-on hogy a miskolci rendészetinek a fele protekcióval jutott be.Én nem miskolcra akarok menni,hanem máshova.de ezek szerint még is lehet.
2012. nov. 17. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon gáz a kérdés. Ma már remélhetőleg nem az a világ van, amikor csak úgy betettek vkit gimibe, egyetemre. Remélem, még a kérdést is törlik. Nem szégyelled magad?
2012. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Nincs ebben semmi gáz. Tényleg rengeteg suliba protekcióval jutnak be gyerekek.

A közeli városban két kiemelkedő gimnázium van. A városnak van egy focicsapata és több korosztály van benne. Aki ott focizik azt felveszik a 2 gimnázium közül az egyikbe, mindegy, hogy milyen az átlaga. Ez az egyik.


A másik pedig, hogy az adott gimnáziumnak az igazgató testvérének ismerem a fiát. Ő sem kerülhetett volna be az átlaga alapján, de még is felvették (más kérdés, hogy 2 évet bírt csak ki ott).


Én pl. anno 4,5-4,7-es átlaggal zártam. A felvételim sem lett olyan rossz, átlagos.

Az egyik gimnáziumba jelentkeztem a kettő közül, de nem vettek. Egy másik szakközépbe felvettek az elsők között. Na már most ebbe a szakközépbe jelentkezett több ismerősöm akiknek jóval rosszabb lett a felvételijük és az átlaguk is. Ezek közül az egyiket mégis felvették abba a gimnáziumba ahova szerettem volna menni, ugyan arra a szakra (magyar, töri). Azért vették fel, mert ő a városba járt általános iskolába míg én a helyi általános iskolában végeztem. Abban a hiszemben életem, hogy biztos keményebb ott az oktatás, azért vették fel. De miután engem egy másik suliba vettek fel és több volt általános osztálytársa is az osztálytársam lett, kiderül, hogy a városi általános iskolában az oktatási szint bőven az alatt van mint ahova én jártam. Végül is, azért vették fel, mert az általános iskola igazgatója jóban volt a gimnázium igazgatójával és a lány szüleivel. Ennyit a protekcióról (ja és még egy tucat történetem lenne).

2012. nov. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3.nak nagyon szépen köszönöm.

2. nem szégyellem magam

2012. nov. 17. 11:54
 6/6 anonim válasza:
Mindenhová be lehet jutni megfelelő protekcióval. Állást is csak így lehet találni.
2014. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!