Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem még...

Szerintetek van esélyem még változtatni a jellemhibáimon?

Figyelt kérdés

Nekem elég hülye természetem és jellemhibáim vannak ami lehet részképesség probléma de az istennek nem tudok megváltozni hiába jártam önismereti csoportba meg pszihológushoz. Én például 30 év fölött nem tudnám megvédeni magam bizonyos szitukba,vitákba.Ennek kommunikációs probléma is lehet oka .Gyenge a kommunikációs készségem.Félreérthetően beszélek.Rossz a szövegértelmezésem.Nem mindig azt veszem le a szövegből mint amit kéne legyen az beszélgetés bármi.Amit mondok könnyű kiforgatni.Nem mindenki vállalja föl ezt meg sokan egyből rányomják az áldozattípus bélyeget.Kicsit olyat típusnak érzem magam aki bizonyos emberekkel összekerülve mindig a rövidebbet húzza.Idegesít ez a tulajdonságom.Próbálom fejleszteni magam.Addig jutottam el,hogy ki merem mondani amit gondolok és a véleményem de ha oda kerülne a sor oda kén állni valakivel szembe és megmondani a magamét ,mert azért kétszínű nem vagyok,akkor biztos vesztesen kerülnék ki.Hála istennek nem voltam mostanában ilyen szitukba.

Ez az egész önbizalomhiányból fakadhat?Amúgy nem önbizalom hiányosnak ismernek.Ez csak feltételezés nálam.Nem is érzem kevesebbek magam másnál.

Kicsit a párom is olyan.Az anyósom a kor előrehaladtával lett arrogánsabb.


2012. nov. 20. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazából a kommunikációnak egy feltétele, hogy úgy közeledjünk felé, hogy megakarjuk érteni, amit a másik mondani akar, hogy mik a szándékai és nem feltétlenül a szó szerinti szőrözésnél ragadunk le. Szóval ilyen helyzetben esetleg kérheted ezt a másiktól, hogy próbálja megérteni amit szeretnél annak ellenére is, ha nem jól mondod. Vagy mondhatod, hogy ha rosszul mondom értsd jól :)


Ha írnál konkrét szituációkat, akkor lehet könnyebb lenne segíteni.

2012. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!