Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közvélemény kutatás! Te mit...

Közvélemény kutatás! Te mit tennél? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Kérlek, amikor válaszod írod, akkor írj kort, nemet, és vallást, és hogy miben hiszel.

Kérdés:

Autózol egy part mentén télen délután 4 órakor, és a tóban látsz egy autót. Odasétálsz a tóhoz, ami elég nagy.

Vannak túlélő/k, mivel hallasz egy csapkodást a vízben, és lélegzeteket is.

Mit tennél?:

a) Beúszol, és megpróbálod kimenteni a sofőrt.

b) Hívod a 112-őt és várakozol.

c) Figyelmen kívül hagyod, és félelmedben elhajtasz.

d) Megállítasz autókat és segítséget kérsz. (Ezáltal a fulladozó személyeket a megállított személy próbálja megmenteni.)


FIGYELEM! Mindegyik kockázatos.

Mégegyszer írom:

Kérem leírni: Kor, vallás , miben hiszel , nem



2012. nov. 24. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Felhívom a hatóságokat és ha olyannak látom a helyzetet, megpróbálom kimenteni. Ha más is van, megkérem őket is, hogy segítsenek.


22, lány, nem vagyok vallásos, hiszek Istenben, de nem úgy, mint a keresztények.

2012. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%

Értesítem a megfelelő szerveket, és azonnal utána megpróbálok segíteni. Mellesleg leírom, hogy égő autóból már mentettem embert.


A vallási részt nem értem, hogy jön ide.

Hithű ateista vagyok. 39/F

2012. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Onnan indul nálam a sztori, hogy ha látok valakit haldoklani, akkor nem "odasétálok".... Ha képesnek érzem magam segíteni, akkor rohanás, amíg nem késő, ha nem, akkor meg segítség hívása azonnal. Sétálgatásra biztosan nincs idő.
2012. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a) Beúszom, menteni próbálok, közben bízom abban, hogy a következő autós a helyzetet látva megáll és tud segítséget hívni.

18/f, "hitetlen" ateista.

2012. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Beúsznék és nem csak a sofőrt menteném ki, hanem a többieket is


19/római katolikus/Istenben hiszek

2012. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megkérek mindenkit, hogy az a), b), c), d) válaszokból válasszon és azzal válaszoljon.

Azért fontos a vallás leírása is, mert egy olyan statisztikát szeretnék osszeállítani , ami a dontéshozóképességgel fugg ossze.

2012. nov. 24. 15:53
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

A b) félig, mert segítséget kérek, de a) mert utána nem meresztem a p*csámat, hanem megpróbálok segíteni.

19, nem vagyok vallásos, hiszek a fogtündérben, lány.

2012. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Először mindenféleképpen B) első fele. Aztán viszont nagyon gondolkodnék, (no persze nem órákig), hogy beússzak-e. Ugyanis ha az ember nem ért hozzá, akkor simán ott fulladhat vele, hiszen a fuldokló lehúzza. Én tudom magamról, hogy nem tudom, hogyan kell egy másik embert megfogni úgy, hogy ki is tudjam húzni. Ha még esetleg tud rám figyelni (ami egy fuldoklónál ritka), akkor el tudom neki mondani, hogy feküdjön fel a vízre, mert úgy úszva ki tudom tolni. Egyébként a partól/bemenve a vízbe (amíg a lábam leér) próbálnék neki segíteni.


20L, keresztény

2012. nov. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
elkezdek imádkozni Urunkjézuskrisztushoz h csoda történjen!
2012. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

25/N, mormon; hiszek abban, hogy az Úr szó szerint a mi Mennyei Atyánk, és hogy Jézus Krisztus a Megváltónk.


Azonnal hívom a mentőket, de várakozás helyett inkább beúszom menteni. Úszás közben mondok magamban egy gyors imát.

2012. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!