Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Önbizalom hiányos, határozatla...

Önbizalom hiányos, határozatlan nőből válhatok magabiztos, talpraesett nővé?

Figyelt kérdés

Annyira nem szeretem magamat,amiért nincs önbizalmam,és bizonytalan vagyok,és ezt mindenki észre veszi rajtam.Pedig nem vagyok se ronda,se buta,de úgy érzem azért nem vagyok sikeres az életben(munka terén,párkapcsolat)mert nem tudok magabiztos,talpraesett lenni.És próbáltam már változni,és amíg magam vagyok,megy is,de ahogy ki kell mennem emberek közé,vagy adódik egy szituáció amit meg kell oldanom,vagy randizom valakivel,elkap ez a bizonytalanság érzés,hogy én semmit nem érek,egy nulla vagyok,stb.stb.

Lehet változni?Vagy ennyi idősen ez már kizárt?


N/27



2012. nov. 26. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Változtatni sosem késő :) Elhatározás kérdése csak! Velem is kb. az van, mint Veled, hogy ha magam vagyok, akkor magabiztosnak érzem magam, de amint emberek közé megyek egy nagy nullává válok. :( Talán a tanulás, önmagad fejlesztése segíthetne. Bár, én több, mint 10 évvel fiatalabb vagyok, mint Te, úgyhogy nem tudok olyan okosat mondani...
2012. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pszichológus
2012. nov. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
pszichológusnál már voltam,nem segített semmit.:(
2012. nov. 26. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:
meddig jártál? egy iylen változás sok idő, nem pár hét.
2012. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na igen, mindenkiben vannak ilyen tudattalan mechanizmusok amik sokszor gyerekkorból valóak

Ez egy paradoxon; valaki nem szereti magát mert nincs önbizalma, de addig nem lesz önbizalma amíg nem szereti magát

Szerintem magadat próbáld elfogadni, pl ha valami nem sikerül, ne magad ostorozd hanem pozitívumot emelj ki, vagy ha egy pasi nem viselkedik megfelelően akkor az nem hinném hogy a te hibád, hanem a pasit minősíti, hogy nem tud megfelelően viselkedni. Sok a bunkó ember, akinek túlteng az önbizalma az értékes emberek meg félénkek.

Dicsérd magad ha elégedett vagy, de akkor se mondj rosszat magadról ha valami nem sikerül és másoknak se hagyd. Vagy ha meg rosszat mond nehogy egyet érts, hanem védd meg meg magad.

Sztem pszichológustól jobbak az alternatív terápiák pl kineziológus, manuálterápia vagy akár különböző masszázsok mint pl metamorf..

2012. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!