Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elküldhetnek, ha vissza jön...

Elküldhetnek, ha vissza jön GYES-ről a kolléganő?

Figyelt kérdés

Itt a fórumot böngészve legtöbb esetben azok szempontját vizsgálják, akik épp babáznak otthon és vissza szeretnének jönni dolgozni. De mi a helyzet azokkal, akiket pont az ő helyükre vettek föl? (mint én is) Mire számíthatok?

3 év után lapátra tesznek? Egyébként, ha számít, a szerződésem határozatlan időre szól, de ez szerintem semmit sem jelent. Mindenkinek így kötik a cégnél, mert gondolom, így jobb feltételekkel lehet elengedni.

Kb. 1 év múlva jönne vissza a kolléganő, akinek a helyén vagyok. Már most keressek munkát? Kétségbe vagyok esve, hogy megint munkanélküli leszek!


(ugyan mondogatják, hogy a kolléganő nem akar visszajönni, de hát az nem garancia semmire. A szükség nagy úr!)


Köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 17. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem kezdj el munkát keresni.

Ez nem tűnik garantáltnak, ez a munkahely.

2012. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Az elejétől fogva tudtad, hogy a munkád ideglenes.

Mindenesetre, legyél fair, és ne akard a Gyesen lévő kolleganőd "kipiszkálni" mert az nem lenne sportszerű, egy kisgyermekes anyukával szemben. Az Te sem szeretnéd, hogy miattad munkanélküli legyen.

Nézd a dolog pozítiv oldalát: 3 évig azért volt munkád.

2012. nov. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Ha vissza akar jönni akkor igen a te szerződésedet nem fogják tovább meghosszabbítani. Ha előbb jön vissza mint, hogy leteljen a 3. év még védi is a törvény, így vissza kell venni. Én nekiállnék más keresni munka mellett.
2012. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

13:27! Nincs mit meghosszabbítani, a szerződése HATÁROZATLAN időre szól.



Kérdező!

Beszélj a főnököddel, hogy mik a terveik. Lehet, hogy a kismamát nem veszik vissza (megtehetik), lehet, hogy téged rúgnak ki (ennek is törvényileg szabályozott módja van, csak úgy mint a kismama kirúgásának), de az is lehet, hogy mindkettőtöket visszavesznek.


Most egy évre előre sehol nem fogsz munkát kapni, viszont jó, ha tisztában vagy azzal, hogy kb. milyen esélyekkel sikerülne neked munkát találnod. Ha nem sok, akkor még van egy éved felkészülni rá (nyelveket tanulni, tanfolyamot elvégezni, stb...)

2012. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat!


Nem akarok én senkit sem kitúrni, csak érdeklődöm, hogy tudjam, hányadán állok. Nézelődök, persze, de addig nem szeretnék lépni, amíg a 3 év le nem telik. Most decemberben lesz a gyerkőc 2 éves, de ezalatt a 2 év alatt egyszer sem volt bent a kismama semmilyen formátumban. Még a bevallását is e-mail-en és postán intéztük. Tehát semmi hajlandóságot nem mutat, hogy vissza akarna jönni.(Az egyik kolléganőm jobban ismeri, ő azt mondja, szerinte még leszámolni sem akar bejönni. Utálták egymást a főnökkel stb, De én ebben nem lennék olyan biztos, hogy nem jön vissza)


Nekem sincs könnyebb helyzetem, hiszen 30 éves gyermektelen nőként senki sem akar majd felvenni, mert attól fél, hogy mindjárt szülök. (Persze szeretnék gyermeket, de még nem találtam meg az apát.)


Amikor felvettek, akkor nem közölték velem, hogy eddig és eddig szól a szerződésem. Mert akkor határozott időre is felvehettek volna.


Ráadásul,ha így lesz, akkor csak magamra vethetek, mert a 2 év alatt alig sikerült új ismeretségeket kötnöm. Nem lesz könnyű. Vissza nem akarok menni a szülőfalumba, mert ott meg pláne nincs semmi.

2012. nov. 17. 14:51
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves #4!


Én is így látom, ahogyan te.

Most még van egy-másfél évem (a kismama 3 év szabijaival együtt ugye), s igyekszem most bepótolni a dolgokat.


A főnök nem mond semmit, de vannak pozitív jelek, hogy meg van elégedve a munkámmal. De sajnos ez néha kevés.

2012. nov. 17. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!