Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigányokkal való keveredés...

Cigányokkal való keveredés véleményed?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem rasszizmusból írtam a kérdést , csak én is belemerültem ennek kutatásába . Sok helyen látom / olvasom / hallom / tapasztalom , hogy nem a bőrszín számít , hanem az ember . Ezzel egyetértek , de alaposan beleástam magam a megfigyelésekbe , és rengeteg vegyes házasságot és kapcsolatot kifigyeltem a két év alatt , mióta ezzel foglalkoztam . Eset 1 : roma férfi - magyar nő . A férfival nincs gond , nem az a szemtől szembe szemétkedős típus , de ismerem és nagyon sz*rkeverő kényes ember , a barátnője csak roma nőkkel " lóg " , a beszéde tipikus cigány szleng : devla , rákegye őt meg , hajjonmeg , közben olyan fehér mint a hó . Többi eset : a férfi cigány , a nő magyar . A nő most 36 éves , 16 éves korától együtt él a 10 évvel idősebb cigány férjével . Öt félvér gyerek van . A férfi lenézi a " paraszt menyecskét " . Mos , főz , takarít , fát vág , autót mos , parancsra szexel , és minden ház körüli munkát ő végez el , a férfi semmit nem csinál . Ordít vele , piszkálja , parancsolgat neki , durván beszél vele , k*rvázza őt és a gyerekeket is . A gyerekek szintén nagyon csúnyán beszélnek vele . A másik eset : a nő cigány , a férfi magyar . A magyar férfi egy bukott vállalkozó , akit otthagyott a felesége . Gyereke nincs . Összeállt egy hat gyerekes cigány nővel . A férfi most egy gyárban dolgozik , és az összes fizetését kötelessége hazaadni a roma élettársának és annak a gyerekeinek . A gyerekeknek és a nőnek a szavára állandóan ugrálnia kell , hol a boltba megy 50 péksüteményért , hol több karton kóláért . A nő ordít mindenért vele és piszkálja , a pasi pedig csicskáskodik . Egyszer ott akarta hagyni a nőt , erre a nő fiútestvérei ( 4 van + azok családtagjai ) istenesen ellátták a baját , azóta megszólalni sem mer ( és nem is engedik neki ) . Harmadik eset : férfi cigány , a nő magyar . Gyerekek száma : 2 . A férfi egy gazdag cigány vállalkozó . A nőt sehová nem engedi el maga nélkül , mindig otthon van bezárva és vezeti a háztartást . Rendszeresen megüti a férfi , és úgy bánik vele , mint egy pórázon lévő kutyával . Negyedik eset : a haverom nagybátyja tűzoltó volt , aztán össze jött egy roma nővel . Alkoholista lett , nem járt melózni , le is szerelték és most segélyen van meg alkalmi munkákból él , amit mind elvesz tőle a family , és úgy néz ki mint az élőhalott . A nőnek csinált három bűnronda gyereket , akik olyan buták mint a tök , és állandóan hívják be apucit az iskolába , hogy a gyerekek erőszakosak , vagy ellopta az osztálytársa tolltartóját , stb . Hatodik eset : egyik ismerösöm unokatesoja elvett egy roma nőt. A nőnek volt egy gyereke, aztán ikrek születtek. A nő nem csinál semmit, a "nagylányról" sosem tudni merre jár, pedig csak 16 éves, a kicsik 9 évesek, az apukájukkal közlik, hogy "rohadj meg", csak azért, mert nem viszi el őket a Mekibe, meg hasonló helyekre. Ő nem lép, mert a végletekig becsületes meg hasonlók, a felesége meg a gyerekei meg szívják a vérét. TAPASZTALATAIM SZERINT A MAGYAR FELEK KIVÉTEL NÉLKÜL ELZÜLLÖTTEK , ELCIGÁNYOSODTAK , TEHÁT BEDARÁLJA AZ EGYIK KULTÚRA A MÁSIKAT , ÉS A FEHÉR KULTÚRA SOSEM GYŐZÖTT . Mint írtam , nem provokáció a kérdés , csak az ismereteim szeretném bővíteni . Nekem is vannak jó roma ismerőseim , de tudom hogy más emberek vagyunk , ezért sem kötném az életem össze romával . Van kivétel mint mindenhol , annak mély tiszteletem !

2012. nov. 27. 20:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Én egy párt ismerek. A férfi fehér, a nő cigány, de gazdag családból származik és tanult.

A nő elhagyta a férfit és ráhagyta a gyereket, mikor az 3 éves volt.

Azóta se néz felé.


Soha nem ütötte meg a pasi, nem csalta meg, nem volt téma a származás.

2012. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek 1 vegyes házasságot.A férfi cigány de a családja már generációk óta dolgozik, és taníttatja a gyerekeket , egy nagyon szép családi házban laknak.


A férfi teljesen olyan mint az átlag magyarok semmi kulturális különbség nincs , nem beszél akcentussal sem.A magyar közösség teljesen be is fogadta.

2012. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a legjobb barátnőm apja magyar, az anyja cigány.

7-en vannak tesók. Tanultak, szépen beszélnek. Az apuka hordja a nadrágot a családban. Barátnőmből egyedül akkor tör elő a cigány vér, amikor az anyai rokonaival beszélget.

Másik ismerősöm okos lány volt, rossz, széteső, nemtörődöm vsaládból. Össze állt egy 8 osztályt végző, nem dolgozó cigány pasival. A csaj abba hagyta az iskolát, szült egy gyereket. Pont olyan, mint aminek az első esetben leírtad. Cigány lányokkal lóg. Cigányosan beszél, el van butulva nagyon. Őt bedarálták a cigányok. De a lánynak ez tatszik. Miért? Mert ott éső a család és a családi összetartás. Mindeggy mit csináltál, neked adnak igazat. Ezért darálja be a cigány a magyart. Többen vannak. Ha romával házasodsz, a családjával házasodsz, nem csak azzal az egy személlyel.

Erős személyiségűnek kell lenni, mint barátnőm apja, és ambiciózus cigányt kell választani, mint barátnőm anyja, ha hosszútávon jót akarsz.

Nekem is volt cigány pasim régen. Többet nem kéne az tuti. Rendes gyerek volt, okos, tisztelte a nőket. De mihelyts jöttek a rokonok, v haverok, ment a banda mentalitása után.


Kolléga nőm is ilyen. Ha kell, a 30 munkanapból 28-at 12 órázik, közben neveli a gyerekét otthon szépen. (A párja magyar.) De ha jönnek az unokatesói, őrá se nagyon lehet ráismerni. De mivel sokat van magyarok között inkább ő is úgy viselkedik. Erélyes a párja, a gyerek is meg van nevelve.

2012. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%
A cigányok 70%-a bűnöző életmódot folytat, csiálja a gyerekeket és segélyből él, 30%-a megvesz elromlott vas cuccokat és eladja, abból él, de az is aggreszív, drog, alkohol problémái vannak. 10,000-ből egy van aki nem bűnös nem alkoholista és drogfüggő. Ez pedig nem "jó cigány" ez az emberi norma
2012. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
59%
Az ember ne akarjon állatokkal szaporodni. Ennyi.
2013. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Cigány vagyok, és a rokonságomból elég sokan élnek vegyesházasságban. Csak nagyon kis mértékben tapasztaltam eddig a kísérőszövegben leírt "elzüllést" a nem roma fél részéről. Az általam ismert vegyesházasságokban a gyermekek többsége kimondottan jól tanul, és jelentős részük egyetemen vagy főiskolán végzi a tanulmányait.
2013. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
24%

Persze, vannak cigányok, akik alkoholisták, drogosok, erőszakosak, és nagyon buták. De komolyan, egy csomó fehér ember példát vehetne róluk. Köztük sokkal nagyobb az összetartás, de hát tényleg nem a legszebb módon mutatják ezt ki.

És vannak a tisztességes cigányok, akik nem kevernek bajt, tanultak, és szép csöndben elvannak. Ezeket nyomják el az előbbiek. És ez nagyon szomorú.

Én mindenesetre bizalmatlan lennék, ha egy cigányról van szó.

viszont vannak ismerőseim, teljes mértékben cigányok, de rendesek, tanultak, és tisztességesen élnek.

Ezeket a pro-kontra példákat a végsőkig sorolhatnánk. Nem minden ember egyforma, de a cigány ember is ember. így kell elfogadni.

2013. márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
73%
Példát vehetnének te idióta?ez akkor lenne helyes,ha többségbe így lennének,pár cigánytól vegyünk példát?ők vegyenek inkább a több millió magyartól
2013. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

A cigányság kb. 70%-a bűnöző életmódot folytat, nincs benne tisztelet vagy becsület, a fehéreket kizárólag zsákmánynak tekinti, kötekszik az utcán és a szórakozóhelyeken, és segélyből él. Egy ilyen orkkal semmiképpen se keveredjen magyar, abból csak baj sül ki.

Ellenben a maradék 30%, akik már integrálódtak a magyar társadalomba, ezekkel nyugodtan keveredhet magyar (persze ha látszik rajta hogy agresszív és irányításmániás akkor felejtse el).

Én is ilyen roma vagyok, fehér a bőröm, becsületesen élek mert a szüleim így neveltek, szeretem a hazámat és gyűlölöm azt a 70%-ot akik miatt engem is megbélyegeznek. Én komoly kapcsolatot kizárólag fehér, magyar lányokkal kezdek, és eddig egy olyan cigány lányt sem találtam, aki olyan lenne mint én.

2013. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Alex Fly ***** válasza:
100%

Most leszek lepontozva...

Mindegy. Szóval mire értjük a "cigány" kifejezést? Származásra? Mert ebben az esetben nem szabad megfeledkeznünk azokról az emberekről, akik ősei már évszázadok óta köztünk élnek, magyarként szocializálódtak és ők maguk sem tartják magukat romának. PL. kapásból egy Szakcsi nem feltétlenül sorolható a klasszikus sztereotip cigányság közé -pedig származására nézve ő is az.

Vagy a viselkedés/életstílus a döntő? Ebben az esetben meg kell jegyeznem, hogy főleg az alsóbb osztályokban igen sok magyar is így él. Távolabbi ismeretségi körömben is vannak olyanok, akik mondhatni teljesen átvették a cigány szlenget, gondolkodásmódot, viselkedést és erkölcsöket (mint az első példádban szereplő asszonyka). Ebben az esetben őket is romának tekinthetjük (kb. megfelel az amerikai "white trash"-nek). (Nem véletlen pl. az ilyen bódigusztis romagiccs sikere sem ezen körökben)

Véleményem szerint az első kategóriával semmi gond nincs, tehát nyugodtan. A többivel már nem igazán érdemes közösködni -ahogy az elromásodott fehérekkel is csak a gond van...


Pár évtized múlva viszont ez a kérdés fel sem merül -ha így megy tovább, nem lesz más... :(

2013. máj. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!